Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

par pitanja o pasulju:- da li treba da se opere, pre nego sto se potopi u vodi?- koliko dugo treba da se kuva (hocu prvo da ga obarim u vodi, a onda stavim da se pece?- najvaznije, ako hocu 500gr kuvanog pasulja, koliko nekuvanog treba da stavim?hvala!

Edited by rajka
Link to comment
sto je dzezva prevrnuta na ringli i na ovoj slici i na onoj sa jagnjecom kapamom? å za blistavost kujne :Hail:
Biće da je signal meni:Nema turske kafe idi u samišku ;)
Link to comment
  • 2 weeks later...
par pitanja o pasulju:- da li treba da se opere, pre nego sto se potopi u vodi?- koliko dugo treba da se kuva (hocu prvo da ga obarim u vodi, a onda stavim da se pece?- najvaznije, ako hocu 500gr kuvanog pasulja, koliko nekuvanog treba da stavim?hvala!
Potopiš pasulj u vodu (bez pranja), ostaviš celu noć da nabubri (može i par sati ukoliko žuriš), prospeš vodu, sipaš novu i staviš ga na šporet samo da proključa, ponovo prospeš vodu, pa sipaš novu i to onda kuvaš, vreme je odokativno, ukoliko ćeš posle da ga stavljaš u rernu ne smeš ga pustiti da se raskuva. O težini nemam pojma, nikad nisam merio.
Link to comment
nasla svez grasak :wub: dajte neki isprobano dobar recepat [bez mesa]
ne znam na kakav si dobar recept mislila, al evo kako ja pravim varivo,izdinstas luk, ne njega kad zastakli bacis ne tanke kolutice seckanu sargarepu, prodinstas jos malo pa dodas grasak, nalijes vode (supe) da ogrezne, kad provri dodas na sitno narendan krompir (beli po mogucnosti)i kuvas dok se grasak ne skuva, ako je mlad ne treba dugo, pred kraj zacinis, so biber i jednu kasicicu secera i ja obavesno stavim dosta mirodjije....
Link to comment
  • 2 weeks later...

upravo gledam stevu karapandzu u reklami za delimano sudove kako pravi sos za spagete (nesto ko bolonjeze samo se zove frenk sinatra <_< )i prvo dinsta mleveno meso pa u to dodaje sirov lukac, pa sve ostalo, pre par nedelja je isto to napravio onaj nas klinac kod sto kuva u rudolfovoj kujni ponedeljkom, prvo je izdinstao meso pa ubacio big chunks of lukac u to kad je pravio gulas, dal neko od vas to isto tako radi ili kako bog zapoveda prvo izdinsta lukac makar da zastakli, i ako radi koja je fora.

Link to comment

Moja tašta to radi kad sprema meso za musake i tako to, iskreno, nisam provalio neku specijalnu foru ili razliku. Kod Rudolfa mi je zanimljivo to što obično prvo rokne beli pa crni luk, ja preferiram da bluk stavim što kasnije.

Link to comment
upravo gledam stevu karapandzu u reklami za delimano sudove kako pravi sos za spagete (nesto ko bolonjeze samo se zove frenk sinatra <_< )i prvo dinsta mleveno meso pa u to dodaje sirov lukac, pa sve ostalo, pre par nedelja je isto to napravio onaj nas klinac kod sto kuva u rudolfovoj kujni ponedeljkom, prvo je izdinstao meso pa ubacio big chunks of lukac u to kad je pravio gulas, dal neko od vas to isto tako radi ili kako bog zapoveda prvo izdinsta lukac makar da zastakli, i ako radi koja je fora.
kad przis samo cluk, mozes bolje da regulises koliko ce biti przen, i mozes i malo da ga pregoris (karamelises) sto daje za nijansu drugaciji ukus(da li ce se primetiti zavisi od toga sta pravis i koliko ima luka u jelu)za bluk na pocetku... ja bih to izbegavao. ako je sitno secen verovatno ce izgoreti a onda ima onaj prefinjeni ukus trajal gume
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...