Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

kad przis samo cluk, mozes bolje da regulises koliko ce biti przen, i mozes i malo da ga pregoris (karamelises) sto daje za nijansu drugaciji ukus(da li ce se primetiti zavisi od toga sta pravis i koliko ima luka u jelu)za bluk na pocetku... ja bih to izbegavao. ako je sitno secen verovatno ce izgoreti a onda ima onaj prefinjeni ukus trajal gume
pa o tome se radi, i ja tako mislim al tv kuvari rade drugacije zato i pitam..
Link to comment

bluk na pocetku stavljam samo na maslinovo ulje, malo zgnjecene cele cenove (koji se posle mogu i izvaditi i baciti, kome nije :cry: ). cluk kasnije stavljam samo kad koristim onaj ljubicasti, nekako mi on lepsi tako.

Link to comment

Luk pre mesa naravno, crveni. Izmisljaju nove fore kao za sampone svakih par meseci.Taj proso ti je totalno nezdrav, baci ga ;)

Link to comment

meni je fina kasa od prosa, ali nisam sigurna oko procedure pripreme, samo se kroz maglu sjecam da se dosta dugo kuva.ima dosta magnezijuma

Link to comment
izdinstao meso pa ubacio big chunks of lukac u to kad je pravio gulas, dal neko od vas to isto tako radi ili kako bog zapoveda prvo izdinsta lukac makar da zastakli, i ako radi koja je fora.
baš sam od steve karapandže videla (pre ihahaj godina) da se za gulaš luk sasvim malo proprži na ulju - obrne par krugova varjačom po šerpi i odmah stavi meso. tako ja i dan danas radim, jer se skraćuje vreme provedeno pored šporeta. po novom stevinom metodu luk se prvo kuva u vodi i masnoći koju ispusti meso, a kad voda ispari, luk počinje da se prži. najverovatnije želi da postigne isti ukus sa manje masti i upotrebi sočnije i mekše meso, koje je po pravilu prošarano i masnije.
Link to comment

osnovni recept za proso ti je dve solje hladne posoljene vode na jednu solju prosa, kad provri kuva se polupoklopljeno jos 15 minuta na tihoj vatri. onda mozes praviti svasta sa njim, mesati ga sa na kockice iseckanim kuvanim i nekuvanim povrcem. mozes ga i kuvati u mleku, pa dodati suseno ili sveze voce i kokosovo brasno. moja majka ga je stavljala u krem corbe odmah na pocetku kuvanja, tako da se skroz raspadne, umesto zaprske od brasna, ali tu ne znam kolicine, cini mi se da je bilo vrlo malo...samo ga prvo isperi u hladnoj vodi. najbolje u serpi nekoj, pa u nekoliko voda, zato sto ona zrna koja plivaju po povrsini treba baciti, bajata su i suplja.edit: hopla, ovo lepo izgledadcf13df53d25ac29bd3c5be0b0a12a21_header.jpg

Edited by aram
Link to comment
moja majka ga je stavljala u krem corbe odmah na pocetku kuvanja, tako da se skroz raspadne, umesto zaprske od brasna, ali tu ne znam kolicine, cini mi se da je bilo vrlo malo...samo ga prvo isperi u hladnoj vodi. najbolje u serpi nekoj, pa u nekoliko voda, zato sto ona zrna koja plivaju po povrsini treba baciti, bajata su i suplja.edit: hopla, ovo lepo izgledadcf13df53d25ac29bd3c5be0b0a12a21_header.jpg
U corbicama nije dosadan a i slika fino izgleda.Ako se koristi kao dijeta i za ciscenje organizma onda je vrlo dosadan posto se uzima samo skuvan.
Link to comment

proso je jako zdrava žitarica, naročito za bolesne od dijabetesa. ja ga u poslednje vreme uvek stavljam u supe umesto rezanaca.a što se tiče dinstanja luka. odavno sam primetila da ako prvo stavim luk pa onda meso (recimo kada pravim gulaš ili paprikaš) luk mi bude pregoren ako hoću da mi meso bude kako treba, tako da sam samoinicijativno to okrenula, tj. lepo zapečem prvo meso da dobije onu finu koricu pa onda dodam luk i malo soli. so izvuče vodu iz luka i onda to mešam sve dok ta voda ne ispari i luk dobije finu zlaćastu boju a mesu se u međuvremenu ništa ne dogodi, bude još bolje.posle sam videla da i neki vrhunski kuvari tako rade, te sam zaključila da sam talenat :Pedit:sjajno izgledaju ove pljeske od prosa, probaću danas da ih napravim

Edited by duda
Link to comment

proso je super!ja ga sada baš puno koristim..sa njim možeš svašta,sve isto kao sa pirinčem..punila sam tikvice sa njim i blitvom,zapečen u rerni sa španatom i jajima...ma svašta..ja u posoljenu vodu u kojoj ga kuvam nekad stavim list lovora,nekad malo kurkume..caka sa njim je samo dobro ga skuvati i dobro ga začiniti a posle mašti na volju :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...