Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

slušaj me:ništa im ne veruj kad ti kažem,gnusne laži i prevare..valjda iz udruženog lobija proizvodjača jaja i ulja!! <_<

Edited by ivy
Link to comment

aha. sve neke price tipa treba da bude uzana tegla, pa nesto oko temperatura, jedini problem je to sto je u pitanju izmastani, a ne pravi majonez. ne moze se napraviti majonez za 2 minuta i to mu je to.

Link to comment
ne postoji ni u teoriji mogućnost da zbrcaš sve odjednom i da se napravi majonez, čime god da ga mutiš. ok, štampni mikser, tako i ja pravim. ali prvo žumenca, posle par sekundi tanak mlaz ili kap po kap ulje, polako, posle sve brže. i mora da se napravi emulzija, odnosno majonez. ali ne može sve odjednom. čista fizika, jbg
Keva pravila kada sam bio mali, tegla ulja, par jaja i senf ali štapna mutilica je imala izreze gore i vrtela se mega brzo, spusti se do dole, uključi i izvuče gore, vrati i izvuče gore i to bude "majonez", ja ga ne jedem pa ne znam da li valja ali oni bili zadovoljni. Da. oko dva minuta.edit bez edita: tražio, našao, da...baš ovako...http://www.youtube.com/watch?v=hf10g3fcwMk
Link to comment
Keva pravila kada sam bio mali, tegla ulja, par jaja i senf ali štapna mutilica je imala izreze gore i vrtela se mega brzo, spusti se do dole, uključi i izvuče gore, vrati i izvuče gore i to bude "majonez", ja ga ne jedem pa ne znam da li valja ali oni bili zadovoljni. Da. oko dva minuta.edit bez edita: tražio, našao, da...baš ovako...http://www.youtube.com/watch?v=hf10g3fcwMk
koliko se secam, i moja majka je ovako isto pravila, i uspevalo. ne mogu da se setim jel dva minuta ili ne, ali je bilo veoma bryo gotovo
Link to comment

who gives a flying fuck, ukus je bitan, možda se i umuti zbog belanceta, mada po sećanju i delimično snimku mislim da imaju ti prorezi dosta sa tim.EDIT: pitao mamu, ulje, dva žumanceta, kašičica senfa, malo soli, malo šećera, malo soka od limuna

Edited by Vapad
Link to comment

bre, ljudi, uvek ga ovako pravim, sustina je samo u tome da se spusti mikser skroz na dno pa tek onda ukljuci. kad se vec prakticno napravi majonez, tek onda pocnes da lagano izvlacis na gore, vratis jos jednom do dna i izvuces i gotovo. fakat i moj mikser ima ove proreze, verovatno je to bitno.i da, stavljam i belance, volim malo blazi majonez, ali nije obavezno.

Link to comment

kupila sam senf u zrnu. zacin. sta cu sad s tim? inace, napravila sam juce do jaja glazuru za puding (a moze i kolac): cedjena narandza, cedjeni limun, kora od narandze, cukr i gustin. i tiha vatrica ispod, pa dok se ne zgusne. kiselo, gorkasto, slatko, mnogo dobro. u puding sam stavila upola manje secera, da ne bi bilo preslatko sve skupa. a ispod pokoji keksic, preko pokoji orah pekan - iha!

DSC_0210.jpgDSC_0211.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...