Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

uh, ide mi voda na usta dok citam ovo. :Ddva pitanja:1) sta je halepenjo?2) jel "radi" ovaj recept bez bluka posto ga ne podnosim?
jalapeno, zelena meksicka papricica ciji se ukus lepo slaze sa limetom i limunom.kotanyi_mlin_jalapeno_38_l.jpgsto se tice belog luka, svakom svoje smile.gif ima ovo dovoljno jak ukus i bez toga. posto je u pitanju marinada, krilca ce biti pikantna a ne previse ljuta.
samo jedno pitanje, kako to na roštilj baciti, na kraju kada oslabi?
pa naravno, zna se kad piletina ide na resetku, posle kobaja i krmenadli
Link to comment

Šta znam, meni to amerikanizovanje, barbikjuiziranje i karamelizovanje uopšte ne leži. Lepo deluje kada se ovako opiše ali to u praksi ispadne ne baš po mojoj meri.

Link to comment
Šta znam, meni to amerikanizovanje, barbikjuiziranje i karamelizovanje uopšte ne leži. Lepo deluje kada se ovako opiše ali to u praksi ispadne ne baš po mojoj meri.
e pa ti onda jedi samo krompir, a mi cemo krilca.
Link to comment

Koleginica mi jednom pravila rozbratnu u sosu od koka-kole (edit: u vatrostalnoj se sprema i redovno se preliva), baš dobro, mekano i vrlo jestivo bilo. Od tada ubrajam koka-kolu u legitiman dodatak jelu.

Edited by Vapad
Link to comment

a propos ovih muffin-shaped fritata koje sam nasla na chmrljovom receptu:

Mini Frittata Cups with Mascarpone and Prosciutto Recipe4 large eggs2 tablespoons mascarpone cheese1/4 teaspoon salta pinch of pepper3-4 slices prosciutto, cut into strips1/4 cup grated or shredded cheese (fontina, Parmesan, mozzarella)1 tablespoon parsley, choppedHeat the oven to 375°F. Lightly grease 6 muffin cups (I used my 12-cup muffin tin) with a non-stick spray or olive oil, set aside. To a bowl, add eggs, mascarpone, salt and pepper. Whisk until mascarpone has no more lumps and mixture is smooth. Mix in cheese, prosciutto and parsley. Add egg mixture to 6 muffin cups, filling each almost to the top. Bake for about 20-25 minutes, until tops are puffed and golden brown. Serve immediately or cooled. Leftovers can be stored up to a week in the fridge and reheated.
Je l nece ovo da se pretvori u kajganichinu, buduci da nema ni malo brasna?
Link to comment

da. glupa sam.ne znam da li da onda se pridrzavam omleta ili da nesto drugo nosim kao snack djeci dok pricamo o bank runs..ma boli me dupe. ne mogu da menjam sad. :)neka ga ovako, sta fali..

Edited by MayDay
Link to comment

odustala od ovoga i sad se preganjam sa necim drugim. osecam se ko radnica na kiosku.dakle, uzela kifle (polubagete), posekla crtu na vrhu po sredini celom duzinom, rasporila i povadila ono malo sredine sto ima.na svaku kifle ide 2 jaja, kasika maskraponea, malo seckanog spanaca i na kockice iseckano oko 50g mimoleta (moze i chedar), gaude i ementalera (ukupno 50g!) koji se umute i posole i pobibere. dodala sam i njeguske sto imam iz srbije (skoro nije bila ovako dobra) isto tako oko 50g na jednu kiflu. ta smesa se upuni u rasporene kifle, malo macnes kifle po vrhu onom jajastom tecnoscu i stavis na foliju, pa isprva i pokrijes folijom i drljas na 200 stepeni 25 min otprilike. poslednjih 10 min maknem foliju s vrha da zarumeni. kalorijska bomba!i sad ja pecem 20 ovakvih kifli (vece su od standardnih kifli, vise su ko pola bageta), a rerna mi prima 3 kom maksimala.

Link to comment
odustala od ovoga i sad se preganjam sa necim drugim. osecam se ko radnica na kiosku.dakle, uzela kifle (polubagete), posekla crtu na vrhu po sredini celom duzinom, rasporila i povadila ono malo sredine sto ima.na svaku kifle ide 2 jaja, kasika maskraponea, malo seckanog spanaca i na kockice iseckano oko 50g mimoleta (moze i chedar), gaude i ementalera (ukupno 50g!) koji se umute i posole i pobibere. dodala sam i njeguske sto imam iz srbije (skoro nije bila ovako dobra) isto tako oko 50g na jednu kiflu. ta smesa se upuni u rasporene kifle, malo macnes kifle po vrhu onom jajastom tecnoscu i stavis na foliju, pa isprva i pokrijes folijom i drljas na 200 stepeni 25 min otprilike. poslednjih 10 min maknem foliju s vrha da zarumeni. kalorijska bomba!i sad ja pecem 20 ovakvih kifli (vece su od standardnih kifli, vise su ko pola bageta), a rerna mi prima 3 kom maksimala.
Ja bih to ukrčkao u dubokom ulju na max 120 stepeni, dok se ne raspadne, jedno 10 sati. Posle sipaš ko supu, kutlača masti preko, i pospeš čvarcima. Osvežava na ovu vrućinu.
Link to comment

Sad bi ti Džejmi odsekao glavu i spremio je od soje. On isteruje džank fud iz škola, a ti podstičeš debelost i holesterol u omladine.

Link to comment

mi nemamo dzank fud u skoli. pri tom, ni jedna moja namirnica nije dzank i sve se peklo u rerni.e sad, jedino sto je energetski pozamasno, ali nista sto partija skvosa ne moze da resi. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...