Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ja ne mogu da je jedem vise, nek ide u pizdu materinu.kevi i caletu doneli neki njihovi crnogorci i keva mi poslala gomiletinu pre tri nedelje po prijateljima*. jela ja, jeli mi gosti, ali ne znam sta cu vise s tim. sigurno necu da vracam, a i ne mogu da je gledam nesto vise.*poslala mi i neku 'planinsku kobasicu' od zlatiborca. vrh vrhova!

Link to comment
ja ne mogu da je jedem vise, nek ide u pizdu materinu.kevi i caletu doneli neki njihovi crnogorci i keva mi poslala gomiletinu pre tri nedelje po prijateljima*. jela ja, jeli mi gosti, ali ne znam sta cu vise s tim. sigurno necu da vracam, a i ne mogu da je gledam nesto vise.*poslala mi i neku 'planinsku kobasicu' od zlatiborca. vrh vrhova!
Ja sam kevi zabrano da nam bilo sta kupuje od njih osim kraljevske salame.
Link to comment
ja ne mogu da je jedem vise, nek ide u pizdu materinu.kevi i caletu doneli neki njihovi crnogorci i keva mi poslala gomiletinu pre tri nedelje po prijateljima*. jela ja, jeli mi gosti, ali ne znam sta cu vise s tim. sigurno necu da vracam, a i ne mogu da je gledam nesto vise.*poslala mi i neku 'planinsku kobasicu' od zlatiborca. vrh vrhova!
tip iskusnog gastosa: kad imas viska - zamrznes.promeni se malo, ali u doba nestasice odlicno radi posao.(jer greota da je trosis na doktorante, oni bi pojeli masan dzak i trazili repete)
Link to comment
  • 3 weeks later...

Treba danas (ili sutra, zavisi od paca) da stavim 'kapak' u rernu na dugotrajnije pečenje.E sad stavio bih klocne od šargarepe i okružio bih šampinjonima ali me nervira što će oni da puste mnogo vode.Jel ima neko ideju kako to da izbegnem, kako da izvučem tu vodu pre stavljanja u rernu?sent from klozetska šolja by BVK

Link to comment
nemoj da ih peres pre pecenja, vec ih obrisi suvom krpom.ili jos bolje, zaobidji ih potpuno jer nisu nizasta :D
Šta znam meni dođu dobro ko zanimacija ...Hvala u svakom slučaju...sent from klozetska šolja by BVK
Link to comment
Šta znam meni dođu dobro ko zanimacija ...Hvala u svakom slučaju...sent from klozetska šolja by BVK
ma naravno, vecina ih voli, ja sam u manjini. taj sam tip cula kod jsmesa martina, i stvarno pali.
Link to comment

Na kraju su pripremljeni u dry coockeru pa samo bačene unutra da uvate šmek...ali šargarepe i lukac kao klocne su do jaja.Što je najbolje ko god navrati i proba , oduševljen je!Hvala PPP-u što izgledam ko neki veliki inovator ;-) sent from klozetska šolja by BVK

Link to comment

jel' ima neko ovde ko je radio majonez sa štapnim mikserom? ono kao sve se zajedno bućne u teglu i majonez gotov za 2 minuta a ne ono dodaješ kap po kap ulja letnji dan do podne.ja kupila štapni mikser samo zbog majoneza ali mi ne uspeva i prosipam namirnice već 2 puta, što je još grđe, radila sa skupim maslinovim uljem :isuse: i da, samo nemoj da mi neko kaže da ne uspeva jer je maslinovo ulje, zato što sam radila i na klasičan način (mutiš tri sata <_< ) i uspevalo je.

Link to comment

meni tri puta nije uspeo majonez sa štapnim mikserom,mada mi ni prethodna 3puta nije uspeo ni na ostale poznate načine <_< sad će da dodju svi oni što kažu kako se to magično i lako spravlja ..tako su isto i meni pričali ali nije pomoglo..od majoneza sam,do daljnjeg,odustala.

Link to comment

ja imam jako dobar recept za neku francusku salatu (ruska je valjda ako je sa mesom a francuska ako je samo povrće) a pošto su mi svi u familiji opaki mesožderi i za svaki praznik imam u kući pečenja u velikim količinama, onda mi super dođe ta salata i svi je vole uz pečenje. još od kako sam poslušala savet jedne ukrajinke da sve sečem krupnije (nego što sam ranije radila) salata je postala još ukusnija i još se brže sprema. jedina mi je muka taj majonez jer sa ovim đubretom što se kod nas prodaje pod nazivom majonez, definitivno neću da trujem ukućane a ni goste bogme.

Link to comment
jel' ima neko ovde ko je radio majonez sa štapnim mikserom? ono kao sve se zajedno bućne u teglu i majonez gotov za 2 minuta a ne ono dodaješ kap po kap ulja letnji dan do podne.ja kupila štapni mikser samo zbog majoneza ali mi ne uspeva i prosipam namirnice već 2 puta, što je još grđe, radila sa skupim maslinovim uljem :isuse: i da, samo nemoj da mi neko kaže da ne uspeva jer je maslinovo ulje, zato što sam radila i na klasičan način (mutiš tri sata <_< ) i uspevalo je.
ne postoji ni u teoriji mogućnost da zbrcaš sve odjednom i da se napravi majonez, čime god da ga mutiš. ok, štampni mikser, tako i ja pravim. ali prvo žumenca, posle par sekundi tanak mlaz ili kap po kap ulje, polako, posle sve brže. i mora da se napravi emulzija, odnosno majonez. ali ne može sve odjednom. čista fizika, jbg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...