Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

hopla, ovo lepo izgleda
dakle, ne pokušavajte ovo kod kuće angry.gif dakle, ako nešto mrzim to je ovakav slučaj kada se da slika a recept nema sa tim veze blage. nema trika pomoću kojega bi se ova data smesa napravila ovako kompaktnom da se od nje naprave pljeskavice i još da se ovako isprže bez da se raspadnu. ovde je dodato i jaje i neko brašno, 1000 %.elem, ja kada sam videla o kakvoj se masi radi, nisam ni pokušavala da pravim pljeske, tim pre što i ne volim prženje preterano, nego sam lepo bućnula jedno jaje u smesu, poravnala u tankom sloju u vatrostalnu posudu, odozgo naribala malo parmezana i kratko zapekla na 200 stepeni i super je ispalo. ukusno a i lepo je izgledalo, fina se korica napravila odozgo.danas ću da probam nešto slično ali sa heljdom.i da, stavila sam dosta mladog luka (obe vrste) sa sve perima i baš je dobro ispalo.
Link to comment

meni uspeli osim što sam ih presolila <_< ..skuvala proso,izlila ga da se ohladi,izrendala tikvicu e problem je nastao kada sam umutila 1 jaje jer je masa tada postala retka pa sam ubacila još malo prezli i pržila...kontam da bi bilo super ubaciti i malo tvrdog sira da se otopi i poveže

Link to comment

pa tamo u receptu i stoji nekakav sir, cini mi se? a tikvice svakako treba posoliti pa dobro ocediti kad puste vodu. e, sad cu morati i ja da probam, samo da prvo ustanovim kako se zove proso na nemackom :)i svakako cu peci u rerni, bolje nego da ih utapam u ulje

Link to comment
pa tamo u receptu i stoji nekakav sir, cini mi se? a tikvice svakako treba posoliti pa dobro ocediti kad puste vodu. e, sad cu morati i ja da probam, samo da prvo ustanovim kako se zove proso na nemackom :)i svakako cu peci u rerni, bolje nego da ih utapam u ulje
ja na žalost ne smem sir <_< nego proso sam presolila pa još posle ubacila i neku šunkicu,pekle usne ali je moglo da se jede sa jogurtom :lol: a tikvice sam izrendala direkt u proso,ništa cedjenje nema potrebe,ne puste one baš mnogo vode ako se ubace pred sam kraj i odmah radiistina da popiju ulje ali ja sam samo polila malo da zamasti dno,ne treba mnogo ulja Edited by ivy
Link to comment
Neka, neka... Meni je to malo dosadno ali je lepo videti kako su dame kreativne :)
pa stvar i jeste u tome što je bazično bezukusan pa sa njim možeš apsolutno sve što ti padne na pamet..slično kao i sa isto tako dosadnim pirinčem..
Link to comment

jel moze da se napravi dzem od jagoda bez dodatog secera? znam da su ovde neki pravili od sljive, ne znam da li je jagoda dovoljno slatka.

Link to comment
jel moze da se napravi dzem od jagoda bez dodatog secera? znam da su ovde neki pravili od sljive, ne znam da li je jagoda dovoljno slatka.
ne verujem da može. ja uvek pravim bez šećera od šljiva, probala sam od kajsija i uglavnom je prekiseo, jednom mi je uspelo kada su kajsije bile ekstremno slatke. jagode sumnjam da mogu da budu slatke u potrebnoj meri.
Link to comment
ne verujem da može. ja uvek pravim bez šećera od šljiva, probala sam od kajsija i uglavnom je prekiseo, jednom mi je uspelo kada su kajsije bile ekstremno slatke. jagode sumnjam da mogu da budu slatke u potrebnoj meri.
+su mnogo vodenije od sljiva/kajsijaja sam za vikend pravio od malina i rabarbera (nisam mnogo stavio, ali je bitan da bi bolje zgusnulo). otprilike 3 dela voca i 1 deo secera.
Link to comment

Чорбица од мешавине за руску салату са умућеним јајетом. Много једноставно, одлично за лето.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...