Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

e nije :bee:mada je slicno po jednostavnosti, sameljes ili izdrobis ili, najbolje, i jedno i drugo, dodas neku tecnost tipa sirce ili belo vino, izmesas i ostavis da odstoji dan-dva najmanje. po volji ti dodavati svasta: cili, malo secera, med, jabuke, ... sta god ti padne na pametJEDINO ZAISTA VAZNO: tecnost mora biti hladna, kao sto treba paziti i da proces mlevenja i drobljenja ne razvije previsoku temperaturu. na preko 40°C senf gubi ukus koji ga cini senfom. tako se i nijansira jaci ili slabiji senf, temperaturom na kojoj se priprema.

Edited by aram
Link to comment
e nije :bee:mada je slicno po jednostavnosti, sameljes ili izdrobis ili, najbolje, i jedno i drugo, dodas neku tecnost tipa sirce ili belo vino, izmesas i ostavis da odstoji dan-dva najmanje. po volji ti dodavati svasta: cili, malo secera, med, jabuke, ... sta god ti padne na pametJEDINO ZAISTA VAZNO: tecnost mora biti hladna, kao sto treba paziti i da proces mlevenja i drobljenja ne razvije previsoku temperaturu. na preko 40°C senf gubi ukus koji ga cini senfom. tako se i nijansira jaci ili slabiji senf, temperaturom na kojoj se priprema.
nemoj tako samnom, ja sam vernica majoneza iz tegle, fanatichica tako reci :D
Link to comment

hvala! uh, obliz.a jel se koristi kao zacin negde? ja sam sad przila snicle i dodala u tiganj, pustilo je malo soka, pomesalo se sa mesnim, dosta je dobro ispalo.

Link to comment

naravno da moze, moze i u marinade, dobar je dodatak u kiselim krastavcima, sta god... samo imati na umu da termickom obradom gubi, znaci sto krace na visoke temperature.

Link to comment
napravis domaci senf, sta bi drugo :)
i to sam pravila,uspelo je ali je bilo ljuto za popizdeti..ljuće od najljućeg rena i svega ljutog što postoji :mellow:
Link to comment
znači, nema leba bez motike :D ok, ipak mi je sad lakše, bilo mi se načisto urušilo moje kulinarsko samopouzdanje cool.gif
glavni razlog za neuspevanje majoneza nije mutilica, temperatura jaja i posude, oblik mutilice, kolicina jaja (barem ne u kucnim varijantama gde zumanceta ima i vise nego dovoljno), nego u manjku vode. za emulziju je neophodno kako ulje, tako i voda a nje obicno zafali (izmedju ostalog, ovo je razlog zasto ce majonez od celog jajeta lakse uspeti nego samo sa zumancetom - belance je puno vode). sirce i so su bitni jer pomazu da se emulzija lakse napravi. izvor: praksa i (herve) this
Link to comment

Iz nepoznatih razloga prijatelj je u nekom razgovoru spomenuo da mu je najbolje jelo jagnjeća kapama!I sad ova moja dokona žena oće to da sprema ovih prazničnih dana...Jel ima neko neki fin recept i savet za izbor mesa?sent from klozetska šolja by BVK

Link to comment

meso nije previse bitno od kojih je delova, samo da je bez kostiju. obavezno svez spanac i mladi luk, krupno seckaj, a slobodno dodaj jos poneki zelenis

Link to comment

svojevremeno sam (pre nove ere otprilike) kupila par sveščica posvećenih kuvanju koje je izdao ženski časopis ''svijet'' (ne postoji više). jedna od njih je bila i ''jugoslovenska kuhinja''.uglavnom su skupljeni recepti najpoznatijih hotela i restorana. evo kapame. isprobano više puta, samo pohvalne kritike nema da brineš :)

kapama.png

e da, količina data za 1 osobu, zato je recept i zgodan, pomnožiš s kol'ko 'oćeš

Edited by duda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...