Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

U gulašu se meso (pečurke, soja, štagod, sa ostalim sastojcima) kuva odvojeno, pa se služi uz prilog (krompir u ovom ili onom obliku, testenina, štagod), a paprikaš se krčka đuture.

Edited by henrik larsson
Link to comment

napravila sam puding :mellow: secer, gustin, brasno, kakao, pa se ukljuci vatra i naliva mleko, pa mesaj mesaj mesaj. pa onda i kokosovo mleko, mesaj mesaj mesaj. ugasi se vatra, doda se i kvrgica putera, promesa jos jednom, i... ispadne puding.ko pravi - ko iz kesice. zbunjena sam.

Link to comment

moj je bolji!edit: zato sto sam iskombinovala sastojke koje volim a koje ne nalazim u standardnim kombinacijama, i zato sto je manje sladak od kupovnog. kapiram kad bi bio vocni da bi bio mnogostruko bolji sa svezim vocem nego sa prahom od malina.

Edited by Ljilja Srpkinja
Link to comment
šta od heljdinog brašna osim palačinki i kako?apsolutno ne poznajem namirnicu a samopouzdanje vezano za kuvanje mi je trenutno na 0 da bih sama upoznavala i upropaštavala
O namirnici sve, od nule do trpeze, ovde.Ovde se to masovno jede kao "soba noodles". soba13.jpgKao supa ili cesto je "yakisoba", kao przeni rezanci.
Link to comment

hvala na slikama yoyogiali izgleda da mi ne odgovara taj miris koji ima heljdino brašno..ili sam samo ja? :unsure: a dala sam mu šansu..pravila sam nešto kao palačinke i nije mi se svideo miris..juče sam stavila pola šolje u moje beskvasne pogačice u kombu sa raženim brašnom i semenkama..i opet sve ima taj neki miris..ne svidja mi se.. <_<

Link to comment
hvala na slikama yoyogiali izgleda da mi ne odgovara taj miris koji ima heljdino brašno..ili sam samo ja? :unsure: a dala sam mu šansu..pravila sam nešto kao palačinke i nije mi se svideo miris..juče sam stavila pola šolje u moje beskvasne pogačice u kombu sa raženim brašnom i semenkama..i opet sve ima taj neki miris..ne svidja mi se.. <_<
ako ti se ne svidja miris, smanji kolicinu heljdinog brasna, i to najmanje duplo. ako ti se i dalje ne svidja miris, onda nista od toga, medjutim dosta ljudi krne suvise heljdinog brasna koje fakat ima jako intenzivnu aromu.
Link to comment
ako ti se ne svidja miris, smanji kolicinu heljdinog brasna, i to najmanje duplo. ako ti se i dalje ne svidja miris, onda nista od toga, medjutim dosta ljudi krne suvise heljdinog brasna koje fakat ima jako intenzivnu aromu.
eto vidiš..u pogačice sam stavila 2šolje raženog brašna,1 šolju mlevenih semenki i samo pola šolje heljdinog brašna što je baš malo u toj razmeri i opet mi smeta miris..mada ni kombinacija sa raženim nije sjajna jer i ono ima specifičan miris,ali na taj sam se odavno navikla...ništa,ostavljam heljdino brašno na čekanju do upotrebe sa belim brašnom,mlekom,sirevima..
Link to comment

treba mi pomoc, zderonje.uzeo sam kotlete od mlade jagnjetine i stavio ih u marinadu (maslinovo ulje, ruzmarin, majcina dusica, so i beli luk). planiram da ih stavim na gvozdeni grill pan i tako izrostiljam. dva pitanja. koliko je otprilike dovoljno pecenja za normalan kotletic, a da se ne presusi, i da li okretati vise puta tokom pecenja, ili samo jednom, kao ribu? nikada to nisam radio

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

kod pokrajca kotlete?ja ih pecem s obe strane po dva-tri minuta (na struji), s tim sto ih prvih pola minuta poklopim. bice rozikasti unutra, gore krckavi. krknem malo belog luka pri poslednjem okretu na svaki. al moze i bez toga, normalni ljudi ga ne vole toliko.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...