Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Sta je "biljni sir"? Za takve nisam cuo.
evo ti primer. pravi se od biljnih ulja itd, kupuje se mahom za post (iako sadrzi kazein, no aj da ne cepidlacimo)7975_crop.jpg Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
evo ti primer. pravi se od biljnih ulja itd, kupuje se mahom za post (iako sadrzi kazein, no aj da ne cepidlacimo)7975_crop.jpg
OK ako ti i Larsson tako kazete. Nikad cuo ni video do ovih vasih postova.Mislio sam, biljni sir mozda moze da bude tofu, izgleda kao mlad sir samo pravljen od soye. Tofu je mojoj Aziji zamena za mleko i mlecne proizvode, tako milenijumima. Od tofua dobijaju kalcijum. Ne znajem, mozda je taj proizvod neciji dobar trik da zaradi pare za nesto sto moze i sa druge strane da se nadje, mnogo jeftinije i u ishrani provereno vekovima.Bem li ga.Edit: sto mu trebaju dekoracije, vocne, ako nesto vredi? Edited by Yoyogi
Link to comment
pa ovde je tofu znatno skuplji od biljnog sira, i prodaje se u specijalizovanim prodavnicama i u velikim supermarketima, na makrobiotickom odeljenju.nije se primio u narodu, a biljni sir mahom kupuju oni koji bi "i da poste i da se dobro goste", i pokoji vegan. ja sam postovao jedno djubre od sira koje ne bih dao ni dusmanu jer za drugi ne znam, a ove Larssonove varijante sigurno su mnogo ukusnije i zdravije.edit: pa ne vredi, to je vise kao stvrdnuto industrijsko mazivo. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
pa ovde je tofu znatno skuplji od biljnog sira, i prodaje se u specijalizovanim prodavnicama i u velikim supermarketima, na makrobiotickom odeljenju.nije se primio u narodu, a biljni sir mahom kupuju oni koji bi "i da poste i da se dobro goste", i pokoji vegan. ja sam postovao jedno djubre od sira koje ne bih dao ni dusmanu jer za drugi ne znam, a ove Larssonove varijante sigurno su mnogo ukusnije i zdravije.edit: pa ne vredi, to je vise kao stvrdnuto industrijsko mazivo.
Pa dobro, tofu je ovde kao sto je mleko u Srbiji.U Thai, ako majka nema mleka da doji, dete mleko nikad u zivotu ne vidi.U zadnjih 10 godina ima i da se kupi, u Bangkoku ko hoce, a malo ko je na njega navikao. U tazbini, granica Kambodze, "ko su to mleko?".Nego, siftovao sam kroz fotoe, ne mogu sada da nadjem tofu koji prave u Takayami. Izvozi se, po veganskim restoranima u Oz ga rendaju kao parmezan na veganske pizze, tako je tvrd, skoro kao cigla.
Link to comment
...nije se primio u narodu, a biljni sir mahom kupuju oni koji bi "i da poste i da se dobro goste", i pokoji vegan.
Veganski restoran u Melburnu.Nista zivotinjskog porekla.vegan01.jpgSve je vegan. Sa desne strane, vidi se vegan pizza, umesto parmezana, taj imported tofu je narendan.vegan02.jpgEdit: i sa leve strane je vegan pizza. What a choice, drugacija je od one sa desne strane. Edited by Yoyogi
Link to comment
fala jbt. jede mi se gumbo a nije lako naci grane celera, ima samo ono sto mi zovemo celerom a u stvari je celerijak ili kako se vec zove.banatjanine, ja kada imam nesto sa cim ne znam sta cu, napravim chutney od toga. sirce, zacini, secer, krckanje, tegla. ili uspe ili ne uspe, a nema sta da ne uspe.
stapove celera sam ja vidjala i kupovala u svim supermarketima-idea, rodic, merkator, metro. ima slobodan a i neki pakovan u vrecu od celofana. nisam stekla utisak da je retka roba. mozda se nesto promenilo u medjuvremenu.
Link to comment
stapove celera sam ja vidjala i kupovala u svim supermarketima-idea, rodic, merkator, metro. ima slobodan a i neki pakovan u vrecu od celofana. nisam stekla utisak da je retka roba. mozda se nesto promenilo u medjuvremenu.
Prekjuče je na Kaleniću na bar pet tezgi bio po ceo žbun granja celera (celery stalks). Nisam pitao pošto, jer mi je bio potreban koren za u supu.
Link to comment
1) koje radnje?2) kupi neke plodove mora i ljutkastu kobaju,(dobra za to je Famisova grill kobasica), uzmi i koju baburu i crni lukac (to ti je tzv "trojstvo", luk, celer, paprika) i napravi gumbo!
idea. stalno ima.jbg. ne smem kupovnu kobaju, ne smem ni papriku u bilo kom obliku. neki režim, nastavak Radinog detoxa. ali ok, skapirao, nešto ću da smlatim, hvala.
Konkretno ovaj.
ovo dobro izgleda. kontam da je i proporcionalno kvalitetnije. ja poludim od ovih lokalnih fejk kačkavalja, biljnih sireva ustvari. kod nas još ne toliko, dole u MK je totalna histerija po kafanama, pogotovo na Ohridu sa tim. kad napune papriku, ili ga stave i sendvič, pa se ugrejan pretvoru u zgusnutu naftu, da se naježiš. a meću ga svuda jer koriste nešto što je jeftinije i od najjeftinijeg kačkavalja.
ovaj, nije mi jasan problem, zar u waldorf salatu ne ide upravo taj celer? :huh:667px-Waldorfsalat.jpg
ne ide. ide narendana jabuka, zlatni delišes, ide limunov sok, narendani koren celera, u mojoj varijanti majonez koji sam mutim od ch suncokretovog ulja i jaja (danas prepeličijih - držim se dijete) , so i krupno mleveni orasi.edit: mada...hmmm.. dala mi je tvoja fotka par ideja Edited by banatjanin
Link to comment
ne ide. ide narendana jabuka, zlatni delišes, ide limunov sok, narendani koren celera, u mojoj varijanti majonez koji sam mutim od ch suncokretovog ulja i jaja (danas prepeličijih - držim se dijete) , so i krupno mleveni orasi.edit: mada...hmmm.. dala mi je tvoja fotka par ideja
u svim receptima vidim da ide celery a ne celeriac (ono sto mi zovemo koren celera). ti imas sastojak za valdorf salatu. napravi je, vrati se ovde i priznaj gresku.
Link to comment

ma jebo priznavanje greske, samo se ti lepo najedi pa ga zovi kako oces :Dja uvek pravio waldorf sa ovim stabljikama i nista mu ne fali.jabuku seckam na kockice, orahe zapecem u rerni tek da se oljuste pa ih krupno iseckam. i dodam i malo pavlake u majonez.

Link to comment
u svim receptima vidim da ide celery a ne celeriac (ono sto mi zovemo koren celera). ti imas sastojak za valdorf salatu. napravi je, vrati se ovde i priznaj gresku.
:Hail: priznajem, izguglao sam što i ti, pa dohvatio larusovu gastronomsku da zacementiram. od kad znam za nju, pravim i jedem (i kod drugih) valdorf salatu koja nije valdorf salata. čak sam razvio i posebnu teoriju oko nje, odnosno načina na koji je pravim. nikad mi nije palo na pamet da je guglam, jer ja, jel da, znam kako se pravi valdorf. anbilivbl.šta da kažem. hvala. sutra probam sa stabljikama.
ma jebo priznavanje greske, samo se ti lepo najedi pa ga zovi kako oces :Dja uvek pravio waldorf sa ovim stabljikama i nista mu ne fali.jabuku seckam na kockice, orahe zapecem u rerni tek da se oljuste pa ih krupno iseckam. i dodam i malo pavlake u majonez.
sve ovako. samo pavlaka ništa, ne sme se do daljnjeg.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...