Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

suve paprike. kako se rukuje?
prvo se potope malo u vodua onda im radiš šta hoćeš :) puniš mesom, ili samo pirinčom, il šta god već hoćeš, pa ih onda skuvaš ili ispečeš u rerni, itd, itda mož i da samo ubaciš jednu u neko drugo jelo
Link to comment

U čemu je štos sa tim sušenim paprikama? Aromi? 2-3 puta sam probala punjene (uvek u gostima na sv. Nikolu) i nimalo nisam impresionirana. To mi je za rubriku jela za kad te nužda natera, mada povrće obožavam. Ako neko ima dobar, originalan i isproban recept neka napiše, da se razuverim.

Link to comment
Kacim ovde recept za vino od meda, prema casopisu Pcelar iz 1898. godine. (Nisam jos stigao da ga ja proverim, ali racunam ima vas koji vise volite da spravljate stvari po kuhinji i okolini...)Link (trebalo bi da otvori pdf).
au brate. kupatilo mi je zauzeto ovih dana, inache, chim prije :lolol:vidm ima i neki fosfati, kul recepti ^_^edip. glede suvijeh paprika, fala ionako, napunjene nekim pasuljem sa prazilukom, shitakama i josh nechim. ne mogu da se setim. snashla sam se. Edited by thermal bug
Link to comment
vidm ima i neki fosfati, kul recepti ^_^
Da, sad i ja vidim, zaboravite kuhinju, za ovo ce trebati podrum, po mogucstvu neki za koji nije problem ako odleti u vazduh. Ali je lepo napisano, pa sve onako naucno, bas mi se dopalo. :D
Link to comment

edit: greška, ovo je trebalo na drugi topik, ali neka ga sad ovdepeglana pirotska kobasica, ničim izazvano, banula frendica sa poklonom.vrlo dobro, vrlo neobično, lista se unutra, nije dimljena, dobro fermentisana i potpuno suva. od nekog neobičnog mesa, svinja nije sigurno, ne liči ni na govedo. podseća na ovčije meso. unutra ima dobrih komadina suve paprike smrvljene, ali nije gorko. interesantno, stvarno drugačije.a posle toga, jebeni munster sir. mogu stvarno svašta da pojedem, i najsmrdljivije sireve stvarno volim, ali ovo je previše čak i za mene. ako nekako uspte da prevaziđete smrad vojničke čarape u kojoj je noga sa zagnojenim zanokticama (ne preterujem) zgadiće vam se struktura korice, koja naviše podseća na slinac u pesku. o-g-a-v-n-o. mislim, previše za mene.

Edited by banatjanin
Link to comment
edit: greška, ovo je trebalo na drugi topik, ali neka ga sad ovdepeglana pirotska kobasica, ničim izazvano, banula frendica sa poklonom.vrlo dobro, vrlo neobično, lista se unutra, nije dimljena, dobro fermentisana i potpuno suva. od nekog neobičnog mesa, svinja nije sigurno, ne liči ni na govedo. podseća na ovčije meso. unutra ima dobrih komadina suve paprike smrvljene, ali nije gorko. interesantno, stvarno drugačije.a posle toga, jebeni munster sir. mogu stvarno svašta da pojedem, i najsmrdljivije sireve stvarno volim, ali ovo je previše čak i za mene. ako nekako uspte da prevaziđete smrad vojničke čarape u kojoj je noga sa zagnojenim zanokticama (ne preterujem) zgadiće vam se struktura korice, koja naviše podseća na slinac u pesku. o-g-a-v-n-o. mislim, previše za mene.
Ufff sad sve i ako natrčim na peglane kobaje, neću moći a da se ne setim dotične čarape... grmpf.Doduše, bilo na nekoj tv pre manje od godinu dana, te peglane kobaje su zanat koji nestaje, ne sećam se recepture, navodno ih pravi samo nekolicina njih u Pirotu i to više za svoju dušu. Pa prikazaše nekog dedu kako zimi na terasi višespratnice suši kobaje, pa ih pegla pivskom flašom, pegla, premeće, pegla, a sve među starim novinama i kutijama za cipele, samo su još čarape falile. Bolje da nisam gledao.
Link to comment

ovo sam ja fotko telefonom sad, ono sitno su korice od kojih sam odustao. jedem samo sredinu, pa ide nekako.a ovako stvarno izgleda.beš mu mater, neopisivo smrdi. malo sam se i naviko, a i sabio sam 3dl Džejmisona, pa mi lakše

Link to comment

jebem mu mater, meni ne smeta..:mellow: jedina stvar koju zbog smrada (ne zbog ukusa ili konzistencije; to je sasvim drugo poglavlje o hrani koju mrzim) ne mogu da progunem su jugoistocnoazijsko voce durian i andouille kobas (ista stvar ko nasi neoprani skembici samo spakovani u lavirint kobasicu). sve ostalo mogu.

Link to comment
Zovu ga i monster cheese, ne bez razloga. :P
savršeno kapiram zbog čega
jebem mu mater, meni ne smeta..:mellow:
ne znam. pogodio mi žicu. bez zezanja, čim ga prinesem na metar do lica, odmah pomislim na spavaonu u kasarni, zimi, kad se ne vetri, a čizme poskidane sa tridesetorice. Edited by banatjanin
Link to comment

Neke francuske studentkinje kod nas su uspele da prošvercuju paket sa tim sirom preko pošte (inače je strogo zabranjen ulaz bilo kakve hrane u Australiju, karantin). I onda su u našu zbornicu tj. tea room to stavile u frižider, kao da nas počaste. Mislim da mesec dana taj smrad nije izašao iz te prostorije i svega što je u njoj. Fascinantno mi je da na pošti nisu ništa primetili.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...