Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Munster.jpgOva slika bolje predstavlja Munster, meni je ok i miris (hm, podnošljiv) i ukus (volim), ali imam blagi problem sa teksturom i ljigavošću korice... A durian (sveži) je nešto najgore što sam pomirisao u životu :yucky: premda sam jeo neki kolač od istog, i bio je potpuno ok...
Link to comment

Meni razni gulaši-paprikaši najbolji, al može i pečenje. Pre pečenja marinirati par dana, minimum 24h.Prvo očistiš od kostiju i lepo urolaš i uvežeš kanapom.Predlog marinade: crno vino, ulje, cluk, bluk, lovorov list, brusnice, borovnice, narendanu šargarepu, paškanat i celer, neće smetati ni list od celera, krupno mleven biber, peršun...A onda možeš i da praviš ovo:Kanapei sa srnetinomZa 6 komada-3 kriške tost hleba,12 kriški pečene srnetine,2 kašičice (kafene) maslaca,2 kisela krastavca,2 kašike (supene) majoneza,1 kašika pavlake,1/2 jabuke,1/4 celera,1 kolutić ananasa,malo limunovog soka,6 polovina jezgara oraha,prstohvat šećera,prstohvat soli.Oljuštiti celer i jabuku, pa izrendati. Ananas i krastavce iseći na tanke rezance. Od tost hleba iseći 6 krugova, pa premazati maslacom. Pomešati pavlaku i majonez, dodati nakoliko kapi limunovog soka, šećer, so i ostale sastojke, tj. jabuku, celer, ananas i krastavce (srnetinu i orahe, sačuvati za odozgo).Premazan maslacom tost hleb prekriti pripremljenom salatom od majoneza, preko toga staviti po dva tanka režnja srnetine (malo salate izmedju) i preko toga polovine jezgara oraha.Ovo mu spada u hladna predjela. Ja ne volim te fore sa ananasom, ali ovde mi baš prija, s tim što ga svedem na mini-mini-minimum.Po istri sam jeo fine njoke, fuže, ... sa srnetinom, ali to ti se opet svodi na gulaš. A ako ti meso nije baš za pečenje, možeš se i zezati sa pravljenjem paštete, ali je to posao od 5-6 dana, a traži i uslove (komadi mesa se potope u zašećereno sirće pa se onda okače da se vetre 2-5 dana ...)

Edited by aram
Link to comment

super!hvala, ako ima jos, davaj.stigla cela srna, tako da... ima da se pravi na razne nacine :D [nemam ja nista protiv paprikasa/gulasa, samo mi malo dosadno da srnetinu jedem svaki put u tom obliku]

Link to comment
bolje pozovi ti mene, kod tebe lepše vreme cool.gifa i ovde mi se sve svodi na teoriju, od posla nemam vremena da se zezam po kuhinji :(
dil, rogatog na ledja i voila :) u suprotnom ces morati da juris koze po pustinji.
Link to comment
Inventarisao sam zamrzivac i nabasam na frikomovu "Meksicku mesavinu"...Ajde neke ideje sa cim bi to mogao da zgotovim?
možeš da skuvaš pirinač koji oceđen prebaciš u neki neprijanjajući tiganj, ubaciš te mešavine, malo putera i nekih začina (kari obavezno) i posle 4-5min je gotovo. ide ok s nekom piletinom npr.
Link to comment

nakon 30 godina života, otkrio sam kelj.nasekao na četvrtine, obaro kratko u slanoj vodi i potom naređao u tepsiju.stavio začine, zalio pavlakom sa jajima i narendao neki tvrdi sir ozgo. divotalno, prejeo sam se :piggy:

Link to comment
ima li neko neki recept da preporuci za pacetinu ili kakvu ideju i savet da predlozi? imam celu zivotinjku, a ne znam sta je najbolje raditi sa njom.
evo, probaj ovaj bokizov recept. cini mi se da nije los, iako sam ja pravila vise puta ali po receptu slavice i igora mandica. medjutim tog recepta nema ga na netu, a knjiga /bracna kuharica/ mi nije pri ruci... sve u svemu, vrlo je slican ovom, samo sto je umesto garniranja karamel prelivom tamo pravljen vrlo slicno umak - karameliziran secer, korice i sok od narandze i sok od pecenja /u kojem ima i serija, jel + pavlaka za kuvanje/.a kao prilog, oni su preporucivali krokete od krompira, ja ih poslusala i bilo super. dakle, samo vodis racuna da ne peces na jakoj vatri , da je patkla mlada i da joj treba oko 40 minuta po 1kg na 180 stepeni... :-)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...