Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

19 hours ago, gospa buba said:

tenksic svima, bilo je bitno da se proba, da vidimo da li cemo ikad uopshte. i hocemo :hihi:


ja skoro stavljao ovo
D5B45CD2-AEDF-4A45-9BFE-8632E4842709.jpeg

  • +1 1
Link to comment

Odlucila sam se za:

Pecene curece batake, Rasove tikvice i sir u susamu, dve Aramove salate. Ovaj Tamale pie  je otpao, moram vegi jelo verovatno neki patlidzan :). Krecem sutra sa pripremama.

Valjda cu uspeti :ohmy:

Edited by Sandradjer
  • +1 2
Link to comment

@Ras

U vezi sira u susamu ako moze pojasnjenje za amatere :).

Umesam susam u belance, onako kasikom, ne mutim belance? Jet ta smesa treba da bude gusta. Uvaljam sir u to ili kako?

 

Link to comment

Bez mućenja, smesa ne treba da bude gusta/penasta, dovoljno je promešati. Belanac samo igra ulogu lepka. Sir uvaljaš da bude lepo obložen.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

@aram

Kako da začinim i ispečem u rerni pileća krilca da budu mekana unutra a hrskava spolja?

Imam rernu sa ventilatorom, samo me strah da se ne ugljenišu.

Edited by Valkyrie
Link to comment

@Valkyrie
1. 30ak min da odstoje u pacu od senfa, vinsko sirće, limun, ulje(po kašika svega sem senfa koja je mala kašičica)

2. pred stavljanja u vrelu rernu i na vreli pouljeni pleh premazati ih alevom i uljem(malo)

3. 30ak-40min ventilator uključi u drugoj polovini pečenja

4. posoliti i pobiberiti kad izvadiš(i krilca i krompir)

(na pleh prvo stavi alu foliju, pa na nju onaj masni papir za pečenje)

 

ako hoćeš i krompir. na pola baren krompir(sa ljuskom ili bez) pouljiti rasporediti između krilaca

 

i to je to

 

 

 

 

ps

samo što sam ustao od stola na kom su bili krilca i krompir pa sam osetio potrebu da prenesem

savršeni su bili

 

:nobles:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Wub 1
Link to comment

Nisam @aram al mogu da pošaljem fotku kako ja to radim s krilcima:

 

IMG-20190808-144330.jpg

 

Posuda i rešetka su iz IKEA-e, Koncis se zove. Ima rešetku koja se može okrenuti tako da bude bliže ili dalje od dna posude (biram da bude više izdignuto), a samu posudu obložim alu folijom da bi se lakše opralo kasnije. Da, prenatrpano je, ali ko će da to peče iz dve ture... :)

 

 

Ovo na slici nisu "crispy" krilca, već varijanta sa ljutom marinadom, no princip pečenja u rerni je isti. 

 

Da bi bila krilca hrskava preporučujem da ih začiniš solju, biberom, po želji malo belog bibera u prahu i-ili belog luka u prahu, dve-tri kašičice sode bikarbone u prahu (da bi bila sočna iako su spolja hrskava), i da ih ostaviš tako po strani jedno pola sata. Onda ih staviš na ubrus i iztapkaš da se skine sva eventualna vlaga sa njih, i uvaljaš u brašno sa svih strana i onda ređaš na rešetku. Pečenje oko 45 min na 200 stepeni, još bolje ako na polovini pečenja možeš da ih okreneš.

 

 

  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...