Jump to content
IGNORED

Infostan


Musharaf

Recommended Posts

a koja je fora sa nekim popustom, ako uplatis do 15. u mesecu? je l' to zapravo izbegavanje kamate?
do 15og ti daju 5% popusta.od 15og do kraja meseca im placash ceo iznos, bez popusta.posle 30(31) rachunaju kamatu na kasnjenje. a kad oni knjize sa zakashnjenjem, onda isto rachunaju kamatu na kasnjenje. i eps isto tako radi. vole ljudi.
Link to comment
  • 4 months later...
  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    30

  • woodooinstalater

    15

  • Аврам Гојић

    11

  • Friend

    10

Izvinjavam se sto dizem stari thread ali tragajuci po netu u vezi problema, naisao sam na ovaj forum i ovaj thread.Zamolio bih da mi neko pojasni stanje stvari u vezi sledece situacije.Danas smo dobili racun od infostana na kojem se nalazi i opomena pred utuzenje za iznos duga za proslu 2009 godinu ( koji je poveci, da ne zalazim u detalje i objasnjavam razloge )Stoji obavestenje da je rok za placanje 8 dana.Ako sam dobro shvatio, ukoliko u roku od 8 dana ne platim racun ( ja bih ali..) sledi tuzba od Infostana zatim sledi sudjenje a onda sud donosi odluku da racun mora da se plati. Ukoliko ne platim racun u odredjenom roku, onda tek sledi popis i zaplena stvari?Ja predpostavljam da je ovaj rok od 8 dana fiktivan jer ne mogu da obrade toliko podataka pa mislim da je taj rok nekih realnih mesec do dva dana ( mozda gresim ? ) u kojem bih morao da platim racun bez posledica ( tuzbe, zaplene stvari )Da li se zaplena stvari sprovodi u praksi i sta ona podrazumeva ?Unapred hvala na pomoci.

Link to comment

Sudovi su trenutno u selidbi,  nakon koje ce uslediti ponovna podela slucajeva pojedinim sudovima. U praksi ti imas i znatno vise od tih mesec-dva, ali ipak plati sto pre, zato sto i najduzi vremenski period ima svoj kraj  :lol: (Inace plenidba je krajnja, ekstremna mera do koje se dolazi tek posle visegodisnje agonije)

Link to comment
Sudovi su trenutno u selidbi,  nakon koje ce uslediti ponovna podela slucajeva pojedinim sudovima. U praksi ti imas i znatno vise od tih mesec-dva, ali ipak plati sto pre, zato sto i najduzi vremenski period ima svoj kraj  :lol: (Inace plenidba je krajnja, ekstremna mera do koje se dolazi tek posle visegodisnje agonije)
Hvala vasudeva418Uh, moram priznati da mi je sad lakse :) Znam da je pocela reforma sudstva ali mi ni na kraj pameti nije pala ta cinjenica kao i da je povezem sa Infostanovim tuzbama. Lakse mi je zbog cinjenice da imam malo lufta za placanje posto nema cak ni teoretske sanse da nadjem lovu za 8 dana. Nisam u fazonu da ne placam ( mada mi je mesecni racun za Infostan astronomski ) ali takva je trenutna situacija da nemamo a do kraja 2008 smo redovno placali.Jos nesto me zanima sto sam zaboravio da pitam u predhodnom postu.Ukoliko se ne plati racun u zadatom roku od 8 dana ( predpostavimo da je tih 8 dana fixno i u praksi ) onda Infostan prosledjuje predmet sudu i sud dize tuzbu.Nakon koliko vremena Infostan prosledjuje predmet sudu, nakon koliko vremena sud podize tuzbu i koliko sudjenje traje? Predpostavljam da ni tu ne postoji fixno vreme za sve navedene korake ali odprilike o kom vremenskom periodu se radi?
Link to comment

Realno, najmanje nekoliko meseci, pa do godinu dana. Opomena je samo prvi korak. Sledeci je javni poziv neplatisama da plate svoja dugovanja, nakon cega sledi tuzba. A kada ce sud uopste da pocne da razmatra slucaj, to niko ne zna - slucaj moze da zastari, a moze da dodje na sudijin sto i za 3 meseca. Ne znam koliko traje sudjenje, to zavisi od rocista, ima li zalbi, vremena za pisanje presude i slicnih gluposti.

Link to comment

da, to zaboravih. sva ta nadlestva umeju da budu vrlo kooperativna, zato sto odlazak za sud za njih najcesce znaci da se zauvek oprastaju od para koje im dugujes.

Link to comment

@TourtelImaj u vidu i da mesecni racuni zastarevaju u roku od godinu dana od dana dospelosti, kao i to da se tuzbom prekida tok zastarelosti.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Kad smo kod Infostana...Na poslednjoj uplatnici infostana ispod racuna i troskova navedenih pise velikim bold slovima da se trazi od mene da izravnam dug od 70 zarez nesto dinara nastao u nekom prethodnom periodu (ne kazu kom). Naravno tih 70 i kusur dinara nije uracunato bilo u poslednji racun (koji sam uredno platio, kao i svaki prethodni, uostalom). Uopste nemam pojma odakle je nastao taj smesan dug, jer imam sve uplatnice godinu-dve unazad i sve je placeno uredno. To nije ni zaboravljena uplata za neki mesec jer nijedan racun za infostan nije mogao da bude tako nizak u prethodnih 5-6 godina.Jedino sto mi pada napamet je da se zajebala sluzbenica u posti, i uplatila iznos sa dozvoljenim popustom (ono ako se plati do 15. u mesecu) kada je ustvari trebalo da unese ceo iznos. Je l' se desavalo to nekome?Btw, kako inace da se isplate ovakva dugovanja infostanu (ne verujem da cu da se cimam za 70 dindzi, narocito sto verovatno nije mojom greskom, ali da znam za ubuduce)? Nisu mi poslali uplatnicu za taj iznos, niti su mi naveli broj racuna na koji da ga uplatim - a iz nekog razloga ovi u posti traze da sve uplate infostanu idu samo uz njihove uplatnice tj. racune (dok telefon ili struju mozes obicnom rucno popunjenom uplatnicom da platis).

Link to comment

@hazardI meni je stigla ista opomena za nekih fantomskih 50 dinara. A interesantno je da mi je istovremeno stiglo obavestenje da sam za prethodna 2 meseca uplatio nekih 700 dinara vise, jer su poslali netacne uplatnice. Naravno te dugove nisu sami prebili, tako da cu morati da odem do Infostana da to regulisem. A taj dug od 50-70 dinara ce biti uvecan za ogromne sudske troskove ako ga ne uplatis u roku. Ako se ne varam, nema nikakvog pozivanja na sud, nego samo dobijes resenje o prinudnoj naplati tog duga uvecanog za sudske troskove.

Link to comment

OK, ali kome/gde da platim? Koji broj racuna? Ili moram da se cimam do njih? :huh:U civilizovanim zemljama kada im dugujes tako, oni to uracunaju u sledeci racun ili ti posalju jos jednu uplatnicu...

Link to comment
U civilizovanim zemljama kada im dugujes tako, oni to uracunaju u sledeci racun ili ti posalju jos jednu uplatnicu...
A ovde je cilj da svi pomalo zarade:InfoStan, sudovi, država...Nema se para, pa se navlači...
Link to comment

Najverovatnije moras kod njih, ili da ih cimas na telefon ili mejl da ti posalju sve podatke.

U civilizovanim zemljama kada im dugujes tako, oni to uracunaju u sledeci racun ili ti posalju jos jednu uplatnicu...
Ajd' sto nisu to uracunali, ali su meni za one racune na kojima je njihovom greskom bilo obracunato vise nego sto je trebalo, samo poslali ispravljene racune sa obavestenjem da sam izracunam ko kome sta duguje i da da dodjem u Infostan da to regulisem.
Link to comment
Najverovatnije moras kod njih, ili da ih cimas na telefon ili mejl da ti posalju sve podatke.Ajd' sto nisu to uracunali, ali su meni za one racune na kojima je njihovom greskom bilo obracunato vise nego sto je trebalo, samo poslali ispravljene racune sa obavestenjem da sam izracunam ko kome sta duguje i da da dodjem u Infostan da to regulisem.
vi ste bre sitnichari, a kako su samo nashtampali na lepom papiru, lepshije neg telekom, to nishta. a kovertica deblja nego ikad, i svi traze neke pare, banke da ti daju pa da ti posle uzmu, a ostali samo da uzmu. mnogo lepo. ziva se nacepah pratecih materijala.jednom cu tako i ceo rachun da zavrljachim pa cu posle da se pitam sta mi bi <_<tih 50 dinzdi je smaranje. da cupkate pred shalterom da razjasnite ili da se ne cimate za 50, neg da lepo ne pitate i platite. i kad svako tako, 50 po 50, njima super.ja sam tako platila 80 dinara kamate za nepostojece kashnjenje, jer me zivo mrzelo da se bakcem s njima za 80 dinara.sama pala sama se ubila :s_w:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...