Jump to content
IGNORED

Infostan


Musharaf

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    30

  • woodooinstalater

    15

  • Аврам Гојић

    11

  • Friend

    10

Tuzbi za kamatu, po eskontnoj stopi narodne banke uvecanoj za 2 pp.
shvatam. crna mi majka.u jednom trenutku sam pozelela da odem sa tom uplatnicom u poshtu i trazim da mi provuku kroz pechate, da ne bude da se nisam odazvala :P Edited by thermal bug
Link to comment
zašto ti nisi preneo na svoje ime kad si kupio stan? ja sam kupila 2002. i mislim da je bilo dovoljno da se donese kupoprodajni ugovor i da su svi računi plaćeni u tom trenutku. ne znam da li se otad nešto menjalo...inače, stigla su mi dva rešenja u dva dana, da se obustavlja izvršenje na tužbu, iz 2003. i iz 2005. možda i tebi to stigne. izgleda da su digli ruke...
Nisu računi plaćeni, već su stari vlasnici ostavili lovu da se dug plati i proces je sad u toku, nego drugo nešto meni nije jasno: kako to da oni tvrde da imaju pravosnažne presude donete protiv mrtve osobe? Kakav sud donosi takve presude? Ili u Infostanu lažu? Ili i jedno i drugo?
Link to comment
Nisu računi plaćeni, već su stari vlasnici ostavili lovu da se dug plati i proces je sad u toku, nego drugo nešto meni nije jasno: kako to da oni tvrde da imaju pravosnažne presude donete protiv mrtve osobe? Kakav sud donosi takve presude? Ili u Infostanu lažu? Ili i jedno i drugo?
oba + neshto trece. meni nije jasno kako npr ja mogu biti neobaveshtena da se protiv mene vodi proces, bilo kakav? to znachi da svako, u svakom trenutku vremena, moze biti pred sudom u nekom postupku, a da o tome nema pojma? kafka nas pozdravio, ali na 1 vishem nivou ^_^
Link to comment
Nisu računi plaćeni, već su stari vlasnici ostavili lovu da se dug plati i proces je sad u toku, nego drugo nešto meni nije jasno: kako to da oni tvrde da imaju pravosnažne presude donete protiv mrtve osobe? Kakav sud donosi takve presude? Ili u Infostanu lažu? Ili i jedno i drugo?
ne lažu. prvi osnovni sud u beogradu recimo.nije mi jasno to s agencijom. pre 10 godina u predugovoru se pisalo da su prodavci dužni da izmire sve račune, tako da su na potpisivanje ugovora donosili potvrdu iz infostana, edba... da je sve plaćeno. jel ti te potvrde sad duguje agencija ili nema više potvrda?
Link to comment
oba + neshto trece. meni nije jasno kako npr ja mogu biti neobaveshtena da se protiv mene vodi proces, bilo kakav? to znachi da svako, u svakom trenutku vremena, moze biti pred sudom u nekom postupku, a da o tome nema pojma? kafka nas pozdravio, ali na 1 vishem nivou ^_^
Ja nisam pravnik, ali sam na žalost iskusan...To je tkzv. rešenje na osnovu verodostojne isprave koje automatski postaje pravosnažno (beše valjda 3 dana rok za žalbu) kada njegov primitak potpiše tuženi ili član negovog porodičnog domaćinstva.Znači ukoliko se to dogodi, vi ste pravosnažno osudjeni, bez obzira da li ste krivi ili ne (platili ili ne isto već ranije).Inače ja sam se na takvo rešenje o izvršenju žalio (doduše protiv Investbanke) pre dve godine i nikada mi niko nije odgovorio... Apropo mrtvog vlasnika, ili vlasnika koji više ne stanuje u istom stanu... Infostan ne može da dokaže primitak rešenja o izvršenju (jedino, ako ste vi tuženi i isto ste lično primili), a takodje ni činjenicu da tuženi nije član vašeg porodičnog domaćinstva i da ne živi sa vama... Ali on to i ne pokušava...O jednostavno vrši presiju u kojoj ćete vi na kraju platiti dug, ukoliko isti nije prevelik i to je cilj igre...Ukoliko npr. utuženje tj. rešenje o izvršenju na osnovu verodostojne isprave nije uručeno u roku od godinu dana isto nije pravosnažno i dug za izvršene usluge se posle godinu dana smatra zastarelim. Ili ga je na primer kurir/poštar potpisao (ili komšija) i ostavio u sandučetu. Vi ne možete da se žalite da vi niste primili rešenje, jer nemate saznanje o istom, a ako ga imate vi priznajete da vam je uručeno... Rokovi za žalbu su opet prošli... I šta sad... To vrzino kolo odgovara Infostanu...Otud i pritisak za potpis sporazuma za stara dugovanja, jer potpisivanjem sporazuma vi ponovo priznajete dugove koji su već zastareli...Objektivno je veliki broj ljudi u Srbiji koji sa 1 platom/penzijom izdržavaju više lica i teško plaćaju račune Infostana koji sa grejanjem iznose oko 100 evrića. Zato je i presija i propaganda Infostana razumljiva. Otud i novinski članci o skidanju radijatora i plenidbi imovine licima čiji je dug milionski, a vrednost imovine par stotina evra... Edited by dare...
Link to comment
Otud i pritisak za potpis sporazuma za stara dugovanja, jer potpisivanjem sporazuma vi ponovo priznajete dugove koji su već zastareli...
Iz tvog iskustva - da li da potpisujemo ovaj ugovor o priznjanju duga koji je ponudio Infostan?Pise da imam dva izvrsenja - iz feb 2010 i maj 2011. :)
Link to comment
Iz tvog iskustva - da li da potpisujemo ovaj ugovor o priznjanju duga koji je ponudio Infostan?Pise da imam dva izvrsenja - iz feb 2010 i maj 2011. :)
Eeee... Prijatelju moj...Ja savete ni sam sebi ne mogu da dam, a kamoli drugima... Mada je uvek lakše biti pametan na tudjem problemu...Elem, ako je suma razumna i ako možeš da finansijski izdržiš duplirane račune u ugovorenom vremenskom periodu... Ja bih uvek prihvatio sporazum/vansudsko poravnanje jer mi isto donosi miran san, što po meni nema cenu...(konkretno, dve godine nisi plaćao i sada ćeš naredne dve godine sve to otplatiti uz sadašnje račune - to je po meni razumno)Skoro sam otplatio vansudsko poravnanje sa Bankom Intezom kojoj sam (pre 5-6 godina) ostao dužan oko 1000 evra a otplatio sam im oko 3000 evra na dve godine.Medjutim, ako nemaš novaca, onda nikome ništa ne plaćaš i tačka. Dilema ne postoji, jer para nemaš.I mirno spavaj. Niko ti ne može potraživati/oduzeti novac koji nemaš.Ali ako imaš, plati.Elem, to ti je moj savet. A što se stručnog saveta tiče, neka slobodumna advokatica je imala blog na B92 i u jeku gužve sa onim zaostalim računima Infostana je davala iste, pa pokušaj to da izguglaš... Mislim da u gradu postoji par mesta na kojima se dele besplatni pravni saveti... (Pravni fakultet i sl)EDIT: Evo gospodja se zove Vesna Rakić Vodinelić Edited by dare...
Link to comment

I još nešto...- Dug nije krivično delo! Ali je loš drug...Metode uterivanja duga su zato rafinirane i na ivici zakona, kako bi se dug uterao... Znači od svakodnevnog zvrckanja telefonom i vucaranja po sudovima, do plenidbe imovine (od 2012 zakon predvidja privatne izvršitelje) i zaplene 2/3 LD administrativnom sudskom zabranom.Te takodje i to imaj na umu...A ako se iznerviraš i rešiš da se nekome najebeš majke i ti kao nešto zapretiš onima koji ti prete... Nemoj. Razgovori se najčešće snimaju, a obezbedjenje samo čeka takve... Sudovi takodje...

Link to comment
Ukoliko npr. utuženje tj. rešenje o izvršenju na osnovu verodostojne isprave nije uručeno u roku od godinu dana isto nije pravosnažno i dug za izvršene usluge se posle godinu dana smatra zastarelim. Ili ga je na primer kurir/poštar potpisao (ili komšija) i ostavio u sandučetu. Vi ne možete da se žalite da vi niste primili rešenje, jer nemate saznanje o istom, a ako ga imate vi priznajete da vam je uručeno... Rokovi za žalbu su opet prošli... I šta sad... To vrzino kolo odgovara Infostanu...
Podnosenjem predloga za izvrsenje prekidaju se rokovi zastarelosti, a po novom zakonu resenje se dostavlja preko oglasne table suda ako isto ne primas na adresi koja ti je upisana u licnu kartu.
Link to comment
Podnosenjem predloga za izvrsenje prekidaju se rokovi zastarelosti, a po novom zakonu resenje se dostavlja preko oglasne table suda ako isto ne primas na adresi koja ti je upisana u licnu kartu.
pa to ko obaveshtenje o zidanju svemirskog autoputa preko zemlje. super :ph34r:
Link to comment

Digoše račun za 330rsd. :isuse:edit: Još se ne javljaju na telefon. Možda su im niske plate pa štrajkuju?Evo, sad ću da otrčim do njihovog najbližeg šaltera, da se ne zamore pružanjem ruke do slušalice.

Edited by S.L.
Link to comment
  • 2 weeks later...
ELEKTROPRIVREDA SVAKODNEVNO ISKLjUČUJE DUŽNIKE Protiv domaćinstava 160.000 tužbi ■Najveći neplaćeni račun, od skoro osam hiljada eura, ima jedan Podgoričanin Od 2006. godine Elektroprivreda je podnijela 160.000 tužbi protiv domaćinstava koja ne plaćaju struju, a njihov ukupan dug je 119 miliona eura, saopшteno je „Danu”.– Protiv nekih građana podignuto je pet do шest tužbi. Radi se uglavnom o ljudima koji žive u zgradama i koji se neovlaшćeno priključe čim naшe ekipe odu. Kako ne možemo da isključimo struju cijeloj zgradi, čekamo pravosnažnu presudu i nalog za plenidbu imovine – objaшnjeno je iz EPCG.Trenutno je najveći dug jednog Podgoričanina – skoro osam hiljada eura. Prema informacijama „Dana” iz izvora bliskih Vladi, 2006. je bila prelomna, jer je pripremana privatizacija EPCG i bilo je jasno da partner neće imati razumijevanja za stav da struja nije roba već socijalna kategorija, posebno socijalna za članove i glasače DPS-a. Tada je dug domaćinstava za struju iznosio 150 miliona eura. Proces po tužbi EPCG u sudovima traje do dvije godine. Uz to, sudovi su presudili da su dugovi od prije 2006. zastarjeli, a Regulatorna agencija za energetiku je lani naložila EPCG da 100 posto naplati sva potraživanja, tako da su isključenja svakodnevna. Ako je bilo onih kojima se u zamjenu za glas nudilo opraшtanje duga za struju, očito je da to nije važilo ni u trenutku ponude ni danas, bez obzira jesu li, kao Maшan, „prelomilili u mozak” ili ne.Iz EPCG je saopшteno da oko hiljadu građana nije platilo račune iz perioda prije 2006. i da su im isključili struju.–Od tih hiljadu ljudi, 40 se žalilo zbog isključenja i sudovi su odbili sve žalbe, uz obrazloženje da dug jeste zastario, ali da EPCG ima pravo da prestane snabdijevati dužnike – objaшnjeno je iz Elektroprivrede. Kako ističu, zastarjelost duga može da utvrdi samo sud.– Do sada sud nikada nije presudio da se zastarjelo potraživanje može otpisati. U slučajevima kada sud utvrdi da je dio potraživanja zastario, ono i dalje ima status prirodne obligacije, шto znači da dug ostaje, ali se ne može naplatiti sudskim putem. Time je ostavljena mogućnost EPCG da takvog dužnika isključi, шto definiшe Zakon o energetici, član 159 stav 6 – pojasnili su iz EPCG.Kako su dodali, kupac stiče pravo na ponovno snabdijevanje kad plati račun.– Specijalni zakoni, kao шto je ovaj o energetici, derogiraju Zakon o obligacijama, jer ako je EPCG dužna da isporuči robu, kupac je dužan da je plati – istakli su u trenutno jedinom snabdjevaču električnom energijom u Crnoj Gori.RAE je izdala joш jednu dozvolu za snabdijevanje, i to шvajcarskoj kompaniji EFT, ali nema podzakonskih akata koji bi joj omogućili da zaista radi taj posao. Osim toga, od ove godine snabdjevača mogu da biraju samo kompanije, dok će građani to pravo steći tek 2015.J.R.
Ovo je situacija u CG. Interesantno mi je ovo boldirano kao pravna definicija, jer isto znači da Infostan može postupiti na isti način i na primer, može uskratiti potvrdu koja je potrebna za prodaju stana, ili još gore, uskratiti grejanje ili vodu domaćinstvima ukoliko je to fizički izvodljivo, zbog neplaćenih računa od npr 5, 10 ili 15 godina koje oni i dalje vode kao potraživanje iako su u medjuvremenu zastareli i nenaplativi sudskim putem.Edit: Obratite pažnju na ćirićno Š u tekstu... :DNisam ukapirao, da li je u pitanju greška ili novi pravopis. Edited by dare...
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...