Jump to content
IGNORED

Infostan


Musharaf

Recommended Posts

bilo bi lepo da se mediji pozabave radom komunalnih preduzeća, naročito infostana. neverovatno je šta oni rade, i to samo godinu dana nakon onog skandala sa tužbama za neplaćene račune iz 2004. što je najgore, jedina svrha infostana je da objedinjeno naplati usluge drugih komunalnih službi. oni su uterivači dugova i skretničari para, a izgleda da su toliko bahati da im se ovakve gluposti iznova i iznova tolerišu.

Link to comment
  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    30

  • woodooinstalater

    15

  • Аврам Гојић

    11

  • Friend

    10

Upravo tako. Mediji bi ovim trebalo da se pozabave. Tacnije ljudi bi trebalo da se organizuju sto znamo da u Srbiji ide kilavo.Izgleda da su foteljasi odlucili bas bahato da seku stvari.Potpuno je OK da se ljudi nateraju da placaju zaostale dugove ali tuziti ljude bez opomene za skorasnji mesec(e) je suludo.Za svaki racun pojedinacno, sve sudske taxe i troskovi iznose 4500din :mellow: Sluzbnici u centrali Infostana slezu ramenima i kazu da su skretali paznju gazdama da do sada nikada nije tuzena cela godina vec da se tolerise za 3-4 meseca, salje gomila opomena i slicno.Ali je menadzment Infostana stisnuo taster bez razmisljanja.

Edited by Friend
Link to comment

Direktor Infostana, Darko Berberović, je postavljen na tu poziciju zahvaljujući LDP-u. Prethodno je "radio" u Jatu kao pomoćnik generalnog direktora za marketing...Simpatizeri LDP-a bi mogli da napišu malo više o pozadini Čedinog i Darkovog odnosa.P.S.Da mi je neko pričao da ću žaliti za Miodragom Miloševićem (mužem Milene Milošević, nekadašnje predsednice Opštine Vračar), ladno bih mu rekao da nije normalan.

Link to comment

Bio je u jat samo tri godine. Za to vreme je uspeo da obavlja poslove izvršnog direktora za marketing, pomoćnika generalnog za komercijalu, nešto u medija centru, informacionim sistemima, a na kraju i posao savetnika generalnog. Dragan Bukatarević, sadašnji direktor sistema objedinjene naplate je takođe radio u jat, mnogo duže od Berberovića, a i on se našetao po raznim direktorskim pozicijama.

Link to comment
  • 2 months later...

Imam jedno, mozda i laicko pitanje, ali se nadam da cu dobiti neki odgovor.Naime, devojka i ja planiramo selidbu u stan od 42 kvadrata, a kao podstanar u Beogradu, vec 5,6 godina zivim ili u vecem stanu ili u stanu koji pripada kuci, te nemam dobar uvid u to koliko bi iznosio infostan. Pretpostavljamo da nece biti manji od 3000, ali je bolje da pitam, cisto da imamo bolji uvid u situaciju koja nas ocekuje. Moze li mi iko reci nesto detaljnije?Unapred hvala!

Link to comment
Imam jedno, mozda i laicko pitanje, ali se nadam da cu dobiti neki odgovor.Naime, devojka i ja planiramo selidbu u stan od 42 kvadrata, a kao podstanar u Beogradu, vec 5,6 godina zivim ili u vecem stanu ili u stanu koji pripada kuci, te nemam dobar uvid u to koliko bi iznosio infostan. Pretpostavljamo da nece biti manji od 3000, ali je bolje da pitam, cisto da imamo bolji uvid u situaciju koja nas ocekuje. Moze li mi iko reci nesto detaljnije?Unapred hvala!
oko 3800 je bilo 40 kvadrata sa centralnim grejanjem, recimo pre 2 godine, znachi tu negde...
Link to comment

Centralno grejanje ti je ključna stavka, sve zavisi od njega. Košta 64 dinara po kvm, dakle u tvom slučaju 2688 dinara. Kada dodaš vodu, građevinsko zemljište, iznošenje smeća, lift, zajedničko osvetljenje, zajedničko ovo, zajedničko ono, zelenu taksu, crvenu taksu, ljubičastu taksu... trebalo bi da te izađe negde između 4000 i 4500 kinti.

Link to comment

Ako imas merni uredjaj, sto si potrosio, potrosio si.Ako je mernom uredjaju istekao termin za peridicni pregled, utrosena kolicina posle tog termina moze da se ospori.To prakticno znaci ako ti je montiran vodomer pre 10g, potrosnju u zadnjih pet mozes da osporis.Gasomer, vodomer, taksimetar, merac brzine vozila, merac za kolicinu goriva na pumpi...Samo su potrebni zivci i vreme.

Link to comment
  • 1 year later...

ajd da postavim pitanje>kupio sam stan a prethodni vlasnici su napravili odredjeni dug za infostan. oni su ostavili pare koje duguju agenciji da to razresi... medjutim, prethodni vlasnici nisu u Infostanu preneli sve na svoje ime vec racuni stizu na ime prethodne (prve vlasnice), koja je umrla jos 1999. godine.ako na racunu infostana stoji da postoji dug po podnetim resenjima o izvrsenju i pravosnaznim presudama iz npr. 2003, 2004... na ime mrtve osobe koja nije vise vlasnik pomenute nekretnine, kakve su to kuceve tuzbe vodjene? kakve u stvari veze ja imam sa tim?ja sam stan uknjizio na moje ime, bez tereta...

Link to comment

To su najverovatnije one tužbe i rešenja koje je infostan odjednom počeo da pominje u računima pre par godina, a nikad ih nije uručio stranci, dok su iznosi aproksimativni, pa ako prođe prođe. Čini mi se da je i taj sektor preuzela neka iz JATA stjuardesa, pa je nastala brljotina. Posle se odjednom ispostavilo da pola tih rešenja ne postoje ili je već plaćeno.Ali, da ih pohvalim - imao sam uspešnu intervenciju odžačara koji su došli brzinom munje i pošteno odradili posao.

Link to comment
ajd da postavim pitanje>kupio sam stan a prethodni vlasnici su napravili odredjeni dug za infostan. oni su ostavili pare koje duguju agenciji da to razresi... medjutim, prethodni vlasnici nisu u Infostanu preneli sve na svoje ime vec racuni stizu na ime prethodne (prve vlasnice), koja je umrla jos 1999. godine.ako na racunu infostana stoji da postoji dug po podnetim resenjima o izvrsenju i pravosnaznim presudama iz npr. 2003, 2004... na ime mrtve osobe koja nije vise vlasnik pomenute nekretnine, kakve su to kuceve tuzbe vodjene? kakve u stvari veze ja imam sa tim?ja sam stan uknjizio na moje ime, bez tereta...
Ja sam se raspitivao kod mog agenta za takvu situaciju , i on mi je rekao da se za infostan ne brinem "on ide na ime, ne na nekretninu" tj. to je njemu rekao pravnik u njegovoj agenciji....
Link to comment
ajd da postavim pitanje>kupio sam stan a prethodni vlasnici su napravili odredjeni dug za infostan. oni su ostavili pare koje duguju agenciji da to razresi... medjutim, prethodni vlasnici nisu u Infostanu preneli sve na svoje ime vec racuni stizu na ime prethodne (prve vlasnice), koja je umrla jos 1999. godine.
zašto ti nisi preneo na svoje ime kad si kupio stan? ja sam kupila 2002. i mislim da je bilo dovoljno da se donese kupoprodajni ugovor i da su svi računi plaćeni u tom trenutku. ne znam da li se otad nešto menjalo...inače, stigla su mi dva rešenja u dva dana, da se obustavlja izvršenje na tužbu, iz 2003. i iz 2005. možda i tebi to stigne. izgleda da su digli ruke...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...