Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

danas oko 13h vidim na auto putu pored sava centra presretač (crni novi passat) zaustavio gospođu sa jugom (!) i nešto joj pišu... reko WTF!? nije valjda jugo išao 200?! međutim prošao sam i ništa.kad malopre, takođe na auto putu moji zaposleni su osetili takođe presretača na svojoj koži. uzeli su jedan od kombija od limara (gde je bio više od 3 nedelje na komplet farbanju) i vozili ga ka mehaničaru na sređivanje pred tehnički pregled i registraciju. kad malo sutra, presretač u starijem passatu ih takođe zaustavio neregistrovane i piše im upravo kaznu.zaključak: jugo nije išao 200 :P

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li neko može da mi kaže šta se dešava kada vam vozačka istekne, a vi to shvatite tek posle tri meseca - da li vadite novu redovnom procedurom, ili snosite neke posledice zbog ta tri meseca?

Link to comment
Da li neko može da mi kaže šta se dešava kada vam vozačka istekne, a vi to shvatite tek posle tri meseca - da li vadite novu redovnom procedurom, ili snosite neke posledice zbog ta tri meseca?
Ako nije prošlo više od godinu dana, nemaš problema, odeš i produžiš dozvolu, ili izvadiš novu. Bez posledica.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Posle samo tri godine od donošenja Zakona o bezbednosti saobraćaja, radi se na izradi novog koji bi mogao do kraja 2013. godine da se nađe u Skupštini Srbije.Radna grupa za izradu Nacrta zakona o izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja (ZOBS), po svemu sudeći, pristupiće pisanju potpuno novog Zakona. Članovi te grupe do sada su izneli primedbe na više od 20 odsto odredbi u važećem zakonu, tako da je umesto izmena, gotovo izvesno donošenje potpuno novog ZOBS-a.
Briliant :lolol:
Link to comment

Mislim da je tu cilj potrositi one silne pare koje te agencije i strucnjaci™ imaju na raspolaganju, ali ne umeju da ih potrose na povecanje bezbednosti u saobracaju. Ako se secam, neka silna sredstva se vracaju svake godine, jer par tih agencija nema ideju kako da ih potrosi (osim na plate i sopstvene troskove). Sad ce okupiti ekipu strucnajka™ koji ce mesecima primati dobru lovu za rad na nacrtu zakona.

Link to comment

Jedno pitanje, koliko često nalećete na automobile sa ovim ili onim vidom rotacije? Koliko ja znam po zakonu, malo ko sme da je koristi, ali nekako mi je suludo da dva puta za jedno veče vidim službene automobile sa rotacijama. I u principu im se ne sklanjam (mislim na te službene, zatamnjene), osim ako nije u pitanju vozilo sa pratnjom, što je legitimno.

Link to comment

možda hapse Djuru <_<edit:vrlo su rigorozni za dobijanje, a sad kako i pod kojim uslovima mogu da se koriste to je već drugi padežimam na poslu dve, plave pandurske koje su pod ključem i moraju da se prijave MUPu kada i gde se koriste…..nikad ili reeetko kad se koriste u saobraćaju

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

pa ima i toga ali nije pravilo. po pravilu, što magla simović kaže mora da se prijavi mup-u, ali to je obična papirologija na koju malo ili nimalo obraćaju pažnju.ipak, moraš razlikovati rotaciju (verovatno slučaj tog šabana kojeg pominješ) i rotaciju & sirenu u kombinaciji - to već moraš poštovati jer je u tom slučaju vozilo sa zaista pravom prvenstva, gde ako ne postupiš prema pravilima zakona o bezbednosti u saobraćaju, saobraćajna policija može ti napiše kaznu za propuštanje vozila sa pravom prvenstva.što me podseti, moj ujak ima tu divnu naviku da autoritet za njega ne postoji :D nikad se ne sklanja vozilima pod rotacijom bez obzira na sve. jednom mu je vozilo iz pratnje dalo signal da stane, što nije učinio. onda je lik kroz prozor STOP znakom pokazao da stane a on se nije obazirao. eee onda je vozilo treće iz pratnje njemu iseklo put, zaustavilo ga, lik je izašao da ga hapsi kao pretnju bezbednosti službenim licima :D ubrzo i interventna došla i ceo pičvajz :)))

Link to comment

Mislim da nije teško zaključiti kada zaista treba da se skloniš, a kada treba da kuliraš. I jasno mi je da od prijave nema ništa, tako da je najjednostavnije kulirati ih kada su iza tebe.

Link to comment
  • 1 month later...

Mislim da sam načuo, ali nisam siguran - da je po novom zakonu zabranjeno imati zatamnjena stakla ili tako nešto? Ili su to bile u pitanju samo one tamne folije?Ne znam kako tretiraju u tom slučaju kola iz inostranstva?

Link to comment
Mislim da sam načuo, ali nisam siguran - da je po novom zakonu zabranjeno imati zatamnjena stakla ili tako nešto? Ili su to bile u pitanju samo one tamne folije?Ne znam kako tretiraju u tom slučaju kola iz inostranstva?
Zabranjeno je voziti sa zatamnjenim staklima.Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...