Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ograničenje je tu isto kao i na delu autoputa kroz grad, 80. Oduvek bilo. Svrhu ograničenja objasnio Mire.
Znas kako, stajao je onaj znak 60 u zimskim uslovima a mozda ne mogu da tvrdim je stajao i neki jako stari izbledeli zuto crveni znak 80. Sada su predeo i od Geneksa do Zmaja i od Zmaja do aerodroma pokrili sa vise novih crveno belih znakova, kao i u suprotnom smeru od aerodroma cim se ukljucite na autoput ka Beogradu je postavljen isti znak koji sigurno nikad pre nije bio tu. Ne verujem da su ih postavljali sporta radi. Uglavnom pitao sam se za deo puta od Zmaja do aerodroma za koji stvarno nema nikakvog smisla da bude pod tako malim ogranicenjem, a sad je jos i definitivno obelezeno znakom. Edited by zola89
Link to comment
može li mi ko pojasniti ZOBS(novi) član 333 stav 2 tačka 43našao nešto al mi ič nije jasno :)
Pomoglo bi kada bi citirao navedeni clan i napisao sta ti nije jasno. Koliko vidim stav 2 tacka 43 ne postoji, a stav 1 tacka 43 propisuje kaznu za vozaca koji ne drzi bezbedno odstojanje od vozila koje se krece ispred njega.
Link to comment

piše mi u zahtevu za pokretanje prekršajnog postupka da sam prekršio zakonsku odredbu iz člana 333 stav 2 tačka 43 zobsinteresuje me koliko je to u parama i tačkama?:(

Link to comment

Pa i jesu i nisu pogresili :fantom:Oni ga terete za prekrsaj iz stava 2 tog clana, a u vezi stava 1 tacka 43 (jer koliko vidim bilo je kontakta izmedju automobila), ali su to skratili na stav 2 tacka 43 (sto je nepravilno).Ne moze da se iskoristi, osim ako ga kazne za tako navedeni clan, sto bi onda mogao da iskoristi u zalbi.

Edited by Uskebasi
Link to comment

želeo bih da spremim 1 obdžekšn™ jer je situacija prilično apsurdna. krenuli smo sa semafora ona stala posle metar, dva, jer se onaj ispred nje peo na trotoar kako smo imali uslov ja bacio pogled na levo i kad sam opet pogledao ispred sebe ona stoji i ja klik™ u nju. auto solidno ulupan(pre mene) a njoj se samo maaalo teže otvarao donji deo gepeka(marea karavan). nije htela da joj dam 3k jer je auto zetov, a ona išla da odvede tetku u dz, inače je iz rume. ja napisao u onom izveštaju da sam vozio 6km/h.al sam par dana posle ispao Čovek, jer sam onu curicu što je prošla na crveno i udarila me poštedeo policije, astronomske kazne i oduzimanja dozvole. doduše to je koštalo 200€, koju ću polovinu sada dati za ovu kaznu. pravde nema.iako me pojedini forumaši smatraju za saobraćajnog siledžiju, ovo mi je prvi odlazak kod sudije za prekršaje

Link to comment

ali bio sam udaljen od nje 50cm, a štete nema iako je ona htela da je prikaže i time ostvari materijalnu dobit. osiguravajuća mafija <_<preostaje mi još uskebasi i ova zavrzlama oko nepostojećeg stava kojim me optužuju

Link to comment

Nije previse bitan stav za koji te optuzuju, ako u presudi bude citiran ispravno. Realno kad god dodje do sudara tesko je dokazati da si drzao propisno odstojanje. A sad ako se ne varam stupa na snagu novi zakon o prekrsajima koji povecava rokove zastarelosti, tako da ce ti biti veoma tesko da otegnes postupak do zastare.edit:Moja preporuka je da nadjes advokata koji ce te zastupati. Ne bi trebao biti problem da nadjes nekog ko ce te zastupati samo za sansu da sutra naplati troskove od drzave, jer u prekrsajnom postupku nema mnogo da se radi, a advokatske tarife su enormne, tako da ce 80% advokata pristati da te zastupa bez naknade, samo za sansu da naplati troskove od suda ako te oslobodi.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Tim likovima sa ru tablama treba zabraniti da voze, eventualno do Šimanovaca.Inače možda te Bog pogleda, ja sam nedavno dobio zastaru i iz rešenja video da se pandur nije pojavio kada su ga zvali na sud. Pozivali su ga 1 godišnje, tako 2 godine i ćao. Imam još 1 suđenje al tu će biti čupavo, tražio sam suočenje sa :piggy: .

Link to comment
Moja preporuka je da nadjes advokata koji ce te zastupati. Ne bi trebao biti problem da nadjes nekog ko ce te zastupati samo za sansu da sutra naplati troskove od drzave, jer u prekrsajnom postupku nema mnogo da se radi, a advokatske tarife su enormne, tako da ce 80% advokata pristati da te zastupa bez naknade, samo za sansu da naplati troskove od suda ako te oslobodi.
A ako ga ne oslobode, biće super kad pored kazne bude morao da plaća i troškove advokatu. :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...