Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

fala qrcui petru dobrnjcu. da se to uvede. kad već neće da stave zabranu za kamione u trazitu. ništa se nije promenilo sa autoputem. stalno se mimoilazim ili vozim u društvu šlepera iz mađarske, crne gore, bosne, kraljeva, pazara, čačka, ivanjice, užica, onih iz vojvodine.

 

video sam voziče sa jakim mašinama koji jednostavno popizde posle pola saa vožnje iza šlepera pa krenu u rizik.

 

dodatno, treba zabranitivožnju i raznoraznim traktorima sa neregistrovanim prikolicama.

 

LINAK

Link to comment
3 minutes ago, djordje geprat said:

ništa se nije promenilo sa autoputem. stalno se mimoilazim ili vozim u društvu šlepera iz mađarske, crne gore, bosne, kraljeva, pazara, čačka, ivanjice, užica, onih iz vojvodine.

To je budalastina, idiotizam koji traje od kako je u Srbiji prvih autoputeva: sleperimatm narocito stranim se tolerise da izbegavaju placanje (BTW neopravdano velikih putarina): ako se vec ne lupi zabrana, a mislim da ne moze, dovoljan bio bio migtm saobracajnoj policiji da ih par dana razbija sa kaznama sto bi se medju шоферима ocas posla proculo...

Em akaju puteve bez naknade, em jebu saobracaj, em ko ih jebe...

Link to comment
Quote

 

Vlada Srbije usvojila izmene zakona

 

Za automobile starosti od pet do 20 godina, čija je zapremina motora veća od 2.000 kubika, od 1. januara sledeće godine plaćaće se od 25 do 65 odsto niži porez prilikom registracije nego sada

 

Za motorna vozila starosti od osam do 10 godina porez će biti umanjen 40 odsto, u odnosu na sada važećih 25 procenata. Vlasnici automobila od 2.001 do 2.500 kubika registraciju bi plaćali 34.950 umesto 43.687 dinara. Za snažnije motore, do 3.000 kubika, vozači koji su do sada izdvajali za ovu namenu 88.530, ubuduće bi plaćali 70.824 dinara.

 

Vlasnici automobila starosti iznad pet do osam godina imaće 25 odsto umanjen porez, a prema sadašnjim propisima je 15 procenata niži. Za vozila sa slabijim motorima, od 2.001 do 2.500 kubika, registracija bi umesto 49.512 koštala 43.687 dinara. Za automobile do 3.000 kubika plaćalo bi se 88.530, a sada je 100.334 dinara.

 

 

samo ne kažu najvažnije, šta je sa novim automobilima  :dry:

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Cenim da ću se na kraju naterati da sednem i napišem inicijativu/predlog za izmenu Pravilnika o tehničkim sredstvima za usporavanje saobraćaja na putu i, sledstveno tome, izmenu Priručnika za projektovanje puteva u Republici Srbiji / Sredstva i mere za usporavanje saobraćaja.

 

Primetio sam da je odvodnjavanje "ležećih policajaca" problem - stalno se nakuplja određena količina atmosferske vode ili tečnosti iz drugih izvora pa sam potražio informaciju o tome da li je propisano da "ležeći" mora da se izgradi pod uglom od 90° u odnosu na uzdužnu osu kolovoza odnosno u odnosu na ivičnjak.

Pravilnik kaže da mora a ja bih da se to promeni tako što će se propisati da se moraju postavljati pod određenim uglom u odnosu na uzdužnu osu kolovoza /ivičnjaka i to tako da prate nagib kolovoza zbog odvodnjavanja ili da se postavljaju "u strelu" tamo gde se kolovoz odvodnjava na obe strane.

 

Kakva je praksa sa kojom ste se vi susreli po belim svetovima?

 

Link to comment
3 minutes ago, Ludi Žika said:

DIY varijante su isto zanimljive, ali jbg, to kod nas ne može da se registruje.

Imam jedno pitanje, ovaj post mi je dao šlafrok.

Jel mogu da se kod nas registruju oni tjunirani, pimpovani automobili?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...