Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

mali milion

 

taj komitet je njegov ngo, dobartm je sa medijima, uvek je tu kad treba neko da priča o saobraćaju, saobraćajce je nemoguće dobiti, a oni sa saobraćajnog su slučaj za sebe

 

koga ćemo?

daj onog okanovića


 

i eto eksperta

Link to comment

On mi je i odgovorio da se ne slaže da treba prekinuti tu praksu.

Da ne prepričavam:

 

 

Nije odgovorio na ovo:

 

 

Živo me zanima odakle tolika nagla briga za "propusnu moć" i koliko autobusa može da se pravovremeno zaustavi bez da polomi putnike u vozilu...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Član 142 ZoBS:

 

2) žuto svetlo - zabranjen prolaz, osim u slučaju kada se vozilo ne može bezbedno zaustaviti ispred navedenog znaka,

 

Ovo u praksi znači dokazivanje pred sudom. Ja nemam vremena ni novca da bih se time bavio a ne vidim bi razlog da se to dešava kada režim zelenog trepćućeg signala daje dovoljno vremena da se svako vozilo pravovremeno zaustavi.

  • +1 3
Link to comment
Jel se bese sada po novom zakonu jednako tretira prolazak kroz zuto i crveno? Ovo ce im biti idealno da automatizuju punjenje budzeta.
Oduvek je žuto svetlo značilo zabranu prolaska kao i crveno. Moraš dokazati posebne okolnosti pred sudom da bi prošao bez kazne. Npr prošao si jer se vozilo iza tebe kretalo većom brzinom i ti si procenio da bi došlo do nezgode da si stao. Dosta prostora za muvanje, svakako je trepćuće zeleno smanjivalo mogućnost ovakvih situacija.
Link to comment

Pa da, upravo zato i kocim(o) kada krene da trepce zeleno, ako sam npr 50 metara od raskrsnice. Ako sam npr pred raskrsnicom, sigurno necu kociti pa tako ni "remetiti propusnu moc". Ukidanjem treptanja cu doci u situaciju da projurim kroz zuto i gatam da li ce pandur toj jutra imati instrukciju da "pojaca kontrolu saobracaja".

Edited by pacey defender
  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
21 minutes ago, JozoMujica said:

 

Ja sam bio ubeđen da si u toj situaciji ti kriv jer pretičeš u raskrsnici dok se mom drugaru nije desilo da je ispao kriv kad je izlazio iz sporedne ulice pa na njega naleteo lik koji je preticao.

glupa situacija. izlaziš na glavni put, gledaš levo nigde nikog, skrećeš desno na glavni drum i bum. nešto slično mi se desilo u gepratovoj. isparkiravam se, gledam niz ulicu, proveravam da li je čista da izađem, izlazim. taksista je rešio da stigne na zeleno dole kod balkanske, pretiče, dupe mog kadea ga zaustavio. ispao sam kriv jer nisam gledao uzbrdo, taksista je propustio kozna koliko semafora, mušterija je otišla bez plaćanja. ja sam kažnjen novčano.

13 minutes ago, Uskebasi said:

On je kriv. 

Na slucnu temu, jedno od bizarniijih pravila saobraćaja je da vozilo koje se isključuje sa puta na levu stranu mora da propusti sve automobile koji idu iza njega

kako? valjda ga obilaze? s koje strane?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...