Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Ne sjećam se da sam vidjav'o. 

Al' baš sa te strane @Tale je logičnije/potrebnije obavještenje. 

Jer mi znak da ulazim u jednosmjernu kaže baš to a ne "možda nešto bude s drugog kraja". 

 

Link to comment

Opet rešavaju problem pomeranjem zareza.

 

Quote

Ukinuće se uslov posedovanja vozačke dozvole za kategoriju C u trajanju od najmanje dve godine za dobijanje vozačke dozvole za kategoriju D, kako bi se doprinelo rešavanju problema nedostatka profesionalnih vozača autobusa.

 

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ko ide samo povremeno NS-BG-NS, da vas ne napecaju mangupi prestretači, postoji deonica autoputa od negde Lidlovog magacina to petlje kod Bataje, gde je ograničenje 100, ne 130 (a opet i tu ima deo gde vrate na 130, nekih kilometar ili dva :isuse:)... Ima jedan znak, koji se može preskočiti, i još jedan malo kasnije, isto dosta neugledan... Isto ima i u kontra smeru, na istoj deonici...

 

AKo vozite 130, verovatno vas neće presretači dirati, ali za 140 pecaju...

 

Setih se ovo jer sam sad video vest da je neki ludak vozio 212 tom deonicom, noćas... :isuse:

Edited by radisa
Link to comment
On 3.2.2023. at 9:19, Tpojka said:

Hvala.

 

Mislim da prvi put vidim. 

Nešto sam se vozao po NS ovih dana poprilično opskurnim ulicama, kojima inače ne idem, i video sam bar još na 7-8 mesta ovaj znak...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li se tehnički pregled mora završiti na istom mestu na kom je započet?

Primer: oteram kola na tehnički pregled A. Ne prođem, vrate me da otklonim kvar. Da li moram da se stalno vraćam na tehnički pregled A na kom sam započeo (i možda "ušao u sistem"), i tako sve dok konačno ne prođem, ili posle popravke mogu da odem na bilo koji drugi tehnički pregled i tamo radim tehnički od nule? 

Radi se o tome da imam tehničke preglede koje su mi blizu i gde lako mogu da se vraćam više puta ako treba, i tehnički koji mi je baš daleko ali imam sitnu vezicu (ne očekujem gledanje kroz prste nego korektno objašnjenje šta ne valja - ako ne valja). Prošle godine sam završio tehnički iz n-tog pokušaja dok nisam sredio kočnice kako treba, pa mi nije svejedno.

Link to comment

Ne moram biti u pravu, al' nikad mi ne bi palo na pamet da se tehnički strogo mora raditi na odredjenom mjestu.

 

Valjda svi servisi/agencije (?) imaju akreditaciju da (ne/)odobre vozno stanje.

Link to comment

Možda nisam bio najjasniji.
Ne mislim na tehnički koji se radi svake godine, da svaki moram da radim na istom mestu, daleko bilo.

Nego: krenem da radim tehnički na mestu A, koje mi nije blizu. Ne prođem tehnički, kočnice ne koče podjednako. Platim šta sam imao na pregledu A. Odem kod svog mehaničara, sredim kočnice, i odem na pregled B koji je mnogo bliži meni i majstoru. Da li se može desiti da kad odem na B, tamo kažu; sistem te je zaveo na pregledu A, moraš tamo da nastaviš sve dok ne prođeš pregled.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...