Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Koliko si siguran u ovo? Ne znam da zakon zabranjuje vožnju biciklom po trotoaru.
Siguran za Italiju... mislio sam da su zakoni (već) isti

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
12 minutes ago, mlatko said:

Siguran za Italiju... mislio sam da su zakoni (već) isti

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

U Parmi postoje idiotka resenja gde na trotoarima (prilicno uskim) uz reku idu i biciklisti. Svaki put kad prodjem u tim predelima a prodjem cesto, iznerviram se nenormalno (predinfarktno stanje) jer ne mogu da urlam na bicikliste koji mi zazvone iznenada iza ledja jer se ponasaju po lokalnom zakonu.

  • Haha 1
Link to comment

Kod nas je zakon prilicno nedorecen kad je u pitanju kretanje biciklista i postoje mnoge dileme koje razliciti ljudi tumace na razlicite nacine.

 

Generalno pravilo je da se biciklisti krecu metar od desne ivice kolovoza, ali nisu objasnjene mnoge situacije. Kako biciklista skrece levo na putu sa vise traka? Kuda se krece biciklista kad je krajnja desna traka zuta traka rezervisana za gradski saobracaj? Kuda se bicklisti krecu kad su uz desnu ivicu kolovoza parkirana vozila?...

 

Trotoar je definisan kao saobracajna povrsina pretezno namenjena za kretanje pesaka i nije eksplicitno zabranjeno kretanje bicikala, ali se to tumaci na razlicite nacine.

Link to comment
8 hours ago, Delija67 said:

Kod nas je zakon prilicno nedorecen kad je u pitanju kretanje biciklista i postoje mnoge dileme koje razliciti ljudi tumace na razlicite nacine.

 

Generalno pravilo je da se biciklisti krecu metar od desne ivice kolovoza, ali nisu objasnjene mnoge situacije. Kako biciklista skrece levo na putu sa vise traka? Kuda se krece biciklista kad je krajnja desna traka zuta traka rezervisana za gradski saobracaj? Kuda se bicklisti krecu kad su uz desnu ivicu kolovoza parkirana vozila?...

 

Trotoar je definisan kao saobracajna povrsina pretezno namenjena za kretanje pesaka i nije eksplicitno zabranjeno kretanje bicikala, ali se to tumaci na razlicite nacine.

 

Pod obavezno bi uveo kaznu oduzimanje bicikla ako vozi po kolovozu a postoji biciklisticka staza.

Link to comment
1 hour ago, Блок_64 said:

 

Pod obavezno bi uveo kaznu oduzimanje bicikla ako vozi po kolovozu a postoji biciklisticka staza.

Pratim i podižem da bi lupao automobile čekićem, za vožnju po trotoaru...

 

Jutros smo klinja i ja umalo poginuli, jer je neki manijak vozio po trotoaru, jer, eto, bilo mu lakše da se naguzi na trotoar do radnje, umesto da parkira na parkingu 3 metra dalje... I onda umesto da odmah izađe na put, ne, on vozi jedno 50 metara po trotoaru, jer eto... Klinaj i ja izlazili iz nekog prolaza, bukvalno da smo pla sekunde brže izašli ili da ga ga nisam dtžao za ruku, pokupio bi nas/njega... Idiot...

 

Kako bi ja takvima čekićam razbijao deo po deo auta, polako i natenana...

  • +1 2
Link to comment

+1 na obojicu

 

 

nego, nešto su se prilično razmahali po bgd. zaustavljaju se cele kolone i sledi alko test, a počeli da koriste i onu lizalicu za narkotike

 

pa pripazite se

Link to comment
U Parmi postoje idiotka resenja gde na trotoarima (prilicno uskim) uz reku idu i biciklisti. Svaki put kad prodjem u tim predelima a prodjem cesto, iznerviram se nenormalno (predinfarktno stanje) jer ne mogu da urlam na bicikliste koji mi zazvone iznenada iza ledja jer se ponasaju po lokalnom zakonu.
Da, ruralne "polustaze" ciclopedonali su sve popularnije od prošle godine ali moraju™ biti označena bar znakovima iako i po naseljima često nema materijala/farbe za asfalt. Bude normativa malo nategnuta i nejasna (ignorata) ali osnovna pravila koja mora da se poštuju su max 10km/h u indjanskoj koloni a ne jedan podred drugog, davanje prvenstva prolaza (eventualno silaženje sa bicikla). 2,5m širine ako je dvosmerna i 1,5 jednosmerna bi trebalo da je dovoljno za bezbednost ali razumem da u praksi to bude (skoro) sve drugačije. Ja uvek pazim da usporim kod pešaka, posebno sa decom i psima i (jer) vidim da se neki postave u odbrambenu poziciju [emoji38]

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

U Beogradu je problem sto prakticno ne postoje upotrebljive biciklisticke staze. Osim staza za rekreativnu voznju na Adi i Uscu jos samo staza u Goce Delceva od doma zdravlja do Nikole Tesle moze da se nazove biciklistickom stazom. Biciklisticka traka u Bulevaru JNA je dobro zamisljena, ali je neupotrebljiva zbog parkiranih vozila. Ostalo su deljene pesacko biciklisticke staze iako oznacene kao biciklisticke, pa tuda nije moguca normalna voznja jer se stalno mimoilazimo s pesacima uz oprez da neko dete ne uleti u tocak, zaobilazenje povodaca za pse koji preseku ceo trotoar... Tu su i obavezni ivicnjaci na svakom prelazu uz one gelendere koji su opasni po zivot jer vise obracamo paznju da ne izginemo od gelendera nego sta se desava na ulici sa kojom se ukrstamo.

Link to comment
15 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

lizalicu za narkotike

 

Kako to izgleda, sta i koliko dugo nakon konzumiranja detektuje?

 

Pitam za druga, naravno.

Link to comment
Just now, JozoMujica said:

 

Kako to izgleda, sta i koliko dugo nakon konzumiranja detektuje?

 

Pitam za druga, naravno.

ne znam

 

objasnilo mi da lizneš neki papirić i on to butne u divajs

 

ne znam na koliko vremenski reaguje

:mellow:

Link to comment
24 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ne znam

 

objasnilo mi da lizneš neki papirić i on to butne u divajs

 

ne znam na koliko vremenski reaguje

:mellow:

 

Ako je iz pljuvacke, onda je rizicno minimum 12 sati.

Bolje da uzmu onaj kalifornijski u koji se duva, detektuje oko 2 sata nakon konzumacije, postenije je.

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ne znam

 

objasnilo mi da lizneš neki papirić i on to butne u divajs

 

ne znam na koliko vremenski reaguje

:mellow:

ubise dole po srbiji sa tim vec nekoliko meseci

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ima li neko broj telefona Uprave saobraćajne policije u Kraljice Jelene gde se zaključuju sporazumi o priznanju prekršaja za BG? Broj na gugletu je fax, a tetka™ sa centrale mi je dala broj na koji se niko ne javlja...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...