Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

sjajno, blizi smo Iranu za jos jedan korak. trebali su pandurima da daju i diskreciono pravo da na licu mesta upucaju zenu koja vozi bez feridze

Link to comment

kako koja piva :D dva velika sigurno. zavisi i kada duvas, najvisi je procenat alkohola posle par sati...neposredno po ispijanju mozda i prodjes sa dva

Link to comment
kako koja piva :D dva velika sigurno. zavisi i kada duvas, najvisi je procenat alkohola posle par sati...neposredno po ispijanju mozda i prodjes sa dva
nije tacno. najvisi procenat alkohola u krvi je nekih 40ak minuta posto si prestao da pijes. dva velika piva su kod muskarca prosecne tezine i visine (oko 180cm, do 90kg) na granici.
Link to comment

a za čo'eka od oko 190 su čak i tri ili četiri piva na granici (pod uslovom da ima 105+ kila... ) Nego dobro sad počinjem da vežbam, jer mi je auto kao kuća, a s obzirom na to šta sam pročitao o novom zakonu i kaznama koje slede za nepoštovanje propisa, najviše se isplati ići peške, ili ne ići nikuda uopšte!

Link to comment
nije tacno. najvisi procenat alkohola u krvi je nekih 40ak minuta posto si prestao da pijes. dva velika piva su kod muskarca prosecne tezine i visine (oko 180cm, do 90kg) na granici.
znaci, pred polazak zveknuti jos 1 kako bi spustio koji postotak!i jebo prosecnog muskarca bez 100 kila. angry.gif
Link to comment
nije tacno. najvisi procenat alkohola u krvi je nekih 40ak minuta posto si prestao da pijes
da, ako (vec) pijes par satiopet mesas najvisi i najlepsi :D
Link to comment

Odlicna im je ova odredba : "Nasilnickom voznjom smatra se i ..." pa onda navedene dve stavke. U prevodu nasinicka voznja je sta ti pandur proceni plus ove dve stvari... Katastrofa...

Link to comment

ceo Zakon je napravljen tako da sabracajni pandur, taj intelektualno-moralni gorostas danasnjice, bude zasticen maximalno u svim situacijama, a da u svakom slucaju moze da ti prilepi nesto. ako je on video nasilnicku voznju, mobilni ili bilo koji drugi prekrsaj, 100 svedoka ti nece pomoci. pogresna signalizacija ili objektivni uslovi na putu i ne postoje kao kategorija

Link to comment

Kad je u pitanju mobilni ajde da kazem na primer da ja cak mogu i da razumem takve objektivne stvari. Recimo ako mu je definisano da je mobilni zabranjen, a on tvrdi da je video onda je to ili istina ili on laze. Ali ako on sam mora da proceni sta je nasilnicka voznja jer to nije definisano u zakonu, pa to je katastrofa. Ja recimo ne znam sada sta je krsenje pravila koje se kaznjava sa manjim brojem poena a sta "grubo" krsenje pravila sto je nasilnicka voznja koja se kaznjava ogromnim brojem poena. A to je recimo arbitrarno u ovom slucaju i ostavljeno slobodnom policijskom uverenju da presudi. I sto je najgore njegova je poslednja. E sta sad to znaci u zemljici Srbiji nije potrebno da bilo kome ovde objasnjavam.EDITDa ne razvodnjavam temu ali ja sam recimo imao iskustvo, koje verujem da su mnogi imali. Desio se manji udes na jednoj raskrnici covek je skretao levo gde nije smeo ja sam vozio svojom trakom i nisam se zaustavio da ga propustim jer sam zurio (a nisam ni trebao jer je skretanje zabranjeno i jasno obelezeno) i doslo je do cukanja. U principu policija je njega grdila na licu kako je smeo da skrece i sl, a meni su rekli da ja nisam kriv. Ok sto se mene tice ok je bilo da svako plati svoju stetu podjednaka krivica i mirna backa. I na kraju stize mi zapisnik iz osiguranja ili odakle vec totalno masakriran i neprecizno opisana situacija. Kao ja preticao kolonu vozila i presao u suprotnu traku, i to da ironija bude veca u ulici 29. Novembra u 3 sata popodne. Pa sad kako covek da ostane normalan i pozitivan pored toga, ajde sve da im poveruje ali da ja predjem u suprotnu traku u spicu saobracaja u 29 Novembra kada ljudi idu prema Karaburmi i Pancevu u 3 sata pa i malom detetu je jasno da je to nemoguce prosto izazvao bi mnogo gori udes. E sad imajuci u vidu takva iskustva gde su skloni da stave takve notorne gluposti u zapisnik bez pardona, mogu misliti kako ce se ponasati kada im je data sloboda procene.

Edited by mobio
Link to comment
...Da ne razvodnjavam temu ali ja sam recimo imao iskustvo, koje verujem da su mnogi imali. ...
Evo još jednog primera. Pre jedno 15 godina drumski razbojnik kod Novog Sada izračunao da je najveća dozvoljena masa kombija kojeg sam vozio preko 3500kg tako što je sabrao kubikažu motora u ccm i masu praznog vozila u kg. Rezultat je bio prijava sudu za prekršaje iako nisam potpisao nikakav zapisnik.Edit: ccm -> kg Edited by eoten
Link to comment
Da ne razvodnjavam temu ali ja sam recimo imao iskustvo, koje verujem da su mnogi imali. Desio se manji udes na jednoj raskrnici covek je skretao levo gde nije smeo ja sam vozio svojom trakom i nisam se zaustavio da ga propustim jer sam zurio (a nisam ni trebao jer je skretanje zabranjeno i jasno obelezeno) i doslo je do cukanja. U principu policija je njega grdila na licu kako je smeo da skrece i sl, a meni su rekli da ja nisam kriv. Ok sto se mene tice ok je bilo da svako plati svoju stetu podjednaka krivica i mirna backa. I na kraju stize mi zapisnik iz osiguranja ili odakle vec totalno masakriran i neprecizno opisana situacija. Kao ja preticao kolonu vozila i presao u suprotnu traku, i to da ironija bude veca u ulici 29. Novembra u 3 sata popodne. Pa sad kako covek da ostane normalan i pozitivan pored toga, ajde sve da im poveruje ali da ja predjem u suprotnu traku u spicu saobracaja u 29 Novembra kada ljudi idu prema Karaburmi i Pancevu u 3 sata pa i malom detetu je jasno da je to nemoguce prosto izazvao bi mnogo gori udes. E sad imajuci u vidu takva iskustva gde su skloni da stave takve notorne gluposti u zapisnik bez pardona, mogu misliti kako ce se ponasati kada im je data sloboda procene.
Čekaj, jasno je da je onaj drugi kriv, to je rekla i policija, ali tebi je ok da bude podeljena krivica i da svako plati svoju štetu? Kako to? što bi ti plaćao štetu na svom vozilu, ako je očigledno kriv onaj drugi?I posle, baš tebi dobroj duši, stiže izmasakrirani zapisnik iz osiguranja(ili "već odakle" :s_w: -ne znaš ni odakle stiže zapisnik-valjda su ti ga ubacili bez koverte u sanduče, ili gurnuli pod vrata?!?!?) :ajde: Ovo je na nivou X-files-a?
Link to comment
Evo još jednog primera. Pre jedno 15 godina drumski razbojnik kod Novog Sada izračunao da je najveća dozvoljena masa kombija kojeg sam vozio preko 3500kg tako što je sabrao kubikažu motora u ccm i masu praznog vozila u kg. Rezultat je bio prijava sudu za prekršaje iako nisam potpisao nikakav zapisnik.Edit: ccm -> kg
Naravno, ti se nisi na to žalio, jer zaboga bilo ti je OK tako nešto.Ovo izgleda večeras neko veče lovačkih priča, ili šta?
Link to comment

Čitam ovo pa ajde i ja da se nadovežem... 12 januara sam imao udes na raskrsnici u NS koj je veoma prometne, stajao sam u traci za pravo najpravilnije moguće kada me je prilikom skretanja ulevo udario GSP prilikom zanošenja i sve ok... bio uviđaj bus je kriv sve sređeno i tako mi lepo objasne policajci da sačekam 10 dana i da dođem po zapisnik ... Auto je kasko osiguran, ja preko kaska izvršim popravku, sve ide normalnim tokom, ali... danas je 31. Maj i ja zapisnik i dalje nisam dobio, verovali ili ne! Popravku kola sam sam na kraju platio lično, jer ne mogu od kaska da ostvarim potraživanje pošto nemam zapisnik iako sam bar pedeset puta zvao, bio tražio isti u policiji... Jedino što umeju da mi kažu da je u pitanju NN počinilac i da iz tog razloga ne mogu da zaključe predmet!!! Duboko sam ubeđen da je u pitanju neki dil policije i GSPa jer drugo logično objašnjenje nemam. Prilikom udesa sam im dao sve podatke o busu koji je pritom nonšalantno otišao sa mesta udesa i garažni br. busa i registarsu oznaku... i da imao sam 00 primila alkohola... i sad ispalo da je NN počinilac. Najzad sam rešio da ih sve komplet tužim pa kako bude, i policiju i GSP... I onda se ti pouzdaj u slobodnu procenu policije. (Glj)Ivica ih je hapsio, ali ih nije dovoljno hapsio...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...