Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1. A tu je i ona kafana Kačara, ili kako se već zove?2. Preko Valjeva.... pa tu opet moraš 1 deo ibarskom da voziš, zar ne?
1. Di je ta Kačara, da je overim sledeći put?2. Moraš jebiga. A ako baš ne podnosiš Ibarsku (za šta mi fali trunčica) onda možeš i na Obrenovac, pa Valjevo pa dalje. To je mnooogo duži put.
Link to comment

ma bila je neka kafana pre par godina, kada dođeš na onu raskrnicu gde je levo topola a desno aranđelovac, pa kreneš ka topoli par kilometara sa desne strane. znam da su se moji drugari tu redovno zaustavljali, ali kada smo prolazili pre pola godine tuda nismo je primetili. možda neko drugi zna tačnu lokaciju?

Link to comment
Ja bojkotujem Ibarsku do daljnjeg. Postoje dva alternativna pravca, jedan preko Mladenovca i Topole, drugi preko Valjeva. Oba daleko krivudavija i sporija, al barem nema živa šlepera niti pandurskih zamki na svakom koraku. A i krajolik je mnogo lepši. Nego, priča mi čovek da su mnoge zemlje rešile preopterećenje magistralnih puteva na sledeći način - "lovostaj" za teretni saobraćaj u periodu od 6h do 21h. Mislim da bi to preporodilo nesrećnu Ibarsku i ne vidim nijedan razlog da se tako nešto ne uradi. Zašto to nikome ovde nije palo na pamet? Jel postoje neki smisleni razlozi kojih ja ne mogu da se setim?
izvini, svaki vikend sam na putu od aprila do septembra od čega je 90% ibarska. znam odlično put preko valjeva i debelog brda, kao i preko mladenovca i topole. koliko je vijugav i odvratan put, pogotovu od mladenovca preko topole do rudnika, a spor preko divčibara i debelog brda, ne menjam ibarsku ni za jedan "alternativni" put. i da, ako treba doplatio bih za veljin auto-put do požege.ture su mi na ibarskoj bgd - šćepan polje ili bgd - berane i nema te sile da idem "alternativnim" putem, i da sebi natovarim bedu na vrat i putujem 8 umesto 6 do 7 sati. i ibarska je spora, ali nemamo bolji put. time counts!
Link to comment

nisam siguran da ako pricamo o vremenu nije brze da se autoputem za nis spustis do odvajanja za mladenovac i onda preko topole i rudnika izadjes na ibarsku malo pre gornjeg milanovca. kilometarski je duze ali u uslovima zagusenja u tih prvih 100-nak km ibarske oko bgd, ume da bude brze. probao sam jednom i bio zadovoljan, do samog rudnika gde su 2 slepera jebala kevu preko planine, 20km/h, bez uslova za preticanje zbog uskog puta.

Link to comment
Ja bojkotujem Ibarsku do daljnjeg. Postoje dva alternativna pravca, jedan preko Mladenovca i Topole, drugi preko Valjeva. Oba daleko krivudavija i sporija, al barem nema živa šlepera niti pandurskih zamki na svakom koraku. A i krajolik je mnogo lepši.
ima i ovaj alternativni pravac Ibarske, uz Moravu sto ide. prazan. niko ne zna za njega :D inace, nije to (preko Topole) sporiji pravac...pre nego sam postao cale, napravio Rudnik-Bubanj za 55min :colinmcrae: (naravno bez putnika i naravno, u zeninom autu :lol: ) ...bila neka nedelja rano popodne, sad vec zakucava guzva pred Topolom posle 17, 17:30h. ja taj pravac bezbednom voznjom resavam za 1:10-20h
Link to comment

Ja relativno retko idem za Užice, tako da mi preko Topole nije nikakav problem + pola sata - sat. Ako često forsiraš tu relaciju ima smisla ići Ibarskom i uštedeti to vreme. Ipak, koliko god ga uštediš nadoknadićeš u živcima.

Link to comment

pa nije usteda uopste Ibarskom (ako ne pretices kolone)...ako uracunas izlazak na Lipovacke iz grada, pogotovu. sa Bubnja stignes do Mostara za 10tak min, sa Lipovackih za pola sata...u komplet lepinju na Rudniku - ko prvi stigne narucuje, ko drugi placa? ne bi mogo ni da je pojedes koliko bi se ohladila :D sustina razlike: manje slepera, a i vozila generalno, manje kolona, kao i prolazaka kroz naseljeno mesto. vise isprekidanih linija ili deonica bez linija. manje murije. sve za Topolu

Link to comment
ma bila je neka kafana pre par godina, kada dođeš na onu raskrnicu gde je levo topola a desno aranđelovac, pa kreneš ka topoli par kilometara sa desne strane. znam da su se moji drugari tu redovno zaustavljali, ali kada smo prolazili pre pola godine tuda nismo je primetili. možda neko drugi zna tačnu lokaciju?
hm, mislim da si pobrkao raskrsnice. ta kafana bi trebalo da bude kada iz pravca autoputa ides ka mladenovcu, raskrsnica jedina (ozbiljna pre nje) je ona kod pumpe gde se desno ide ka ralji i avali a levo ka mladenovcu i topoli. e znaci ide se ka mladenovcu, prodje se prvo selo (jbga ne znam ime) i odmah posle njega, kafana je sa leve strane puta gledano ka mladenovcu. to bi trebalo da je pomenuta kacara. e sad, promenio se gazda prosle godine, ne znam kako se odrazilo na kvalitet, bio sam samo jednom nakon toga i nisam primetio neke razlike mada sam cuo neke glasine da nije kao pre. rekoh ne znam. ima odmah nakon nje na nekih 500m-1km sa suprotne strane puta (znaci desne) na lakat krivini (prekoputa brda na kome je groblje) takodje odlicna jagnjeca kafana, MB, mozda cak i bolja, uz malu ogradu da i jedna i druga ipak nemaju bas top top jagnjetinu posto svuda u sumadiji poslednjih godina mnogo vole da se bave metodom ubrzanog pecenja u kome mnogo vode ostane u mesu da bi imalo na tezini kada ga mere (alias prevara) i onda je prosto nedovoljno dobro ispeceno. obe kafane rade istu foru, sto ne znaci da nije vredno stopa. ka mladenovcu ima cini mi se jos 2 pecenjare, jedna levo druga desno od puta, bio sam u jednoj i bilo je bezveze.EDIT: sad kapiram nasta si mislio, to je ona dugacka kafana neposredno pre jezera u topoli, ta se ne zove kacara definitivno. to je sada klasicna svadbarska kafana vikendom, nisam siguran da je to na glasu za jagnjetinu.EDIT 2: opsetio sam se: ovo gore sto sam krstio da je KACARA se ustvari zove DASCARA. a KACARA je kafana koja je otprilike na pola puta od mladenovca ka topoli, mozda malo blize topoli sa desne strane.... napravljena od drvene gradje, ima i nekakav ruznjikav vajat napolju, a vole da kace jagnjece koze da se suse pored puta, ko da smo ne daj boze jos pod turcima. bilo solidno pecenje ali meni tada bilo slabije i od DASCARE :lol: i od MB. cuo sam i za jos jednu kacaru na bukulji ali to je nesto drugo. Edited by gazza1
Link to comment
  • 3 weeks later...
danas pocinje rasprava o Zakonu. ima li ko kakav info o eventualni amandmanima?
Evo Mrki izjavio da je od 250 amandmana usvojeno 80...ali nije naveo na sta se odnose...Koliko sam video najvise primedbi ide na nemogucnost kontrolisanja policije...i nema konkretnih stavki o suzbijanju korupcije medju njima...
Link to comment
Evo Mrki izjavio da je od 250 amandmana usvojeno 80...ali nije naveo na sta se odnose...Koliko sam video najvise primedbi ide na nemogucnost kontrolisanja policije...i nema konkretnih stavki o suzbijanju korupcije medju njima...
Pa otkad se Zakonom o saobraćaju suzbija korupcija? To se radi Krivičnim Zakonom valjda.
Link to comment

Ja sam samo preneo sta sam cuo na vestima...Verovatno to spada pod "kontrolisanje" policije...jer policija ovim zakonom dobija neka nova ovlascenja koja do sada nisu imali a mogu da ih zloupotrebe...

Link to comment

jedva cekam da procitam finalnu verziju. ako ne bude prava zalbe, suocavanja ili kontrole pozornika, bicemo jos jedan korak blizi Iranu.

Link to comment
nisam siguran da ako pricamo o vremenu nije brze da se autoputem za nis spustis do odvajanja za mladenovac i onda preko topole i rudnika izadjes na ibarsku malo pre gornjeg milanovca. kilometarski je duze ali u uslovima zagusenja u tih prvih 100-nak km ibarske oko bgd, ume da bude brze. probao sam jednom i bio zadovoljan, do samog rudnika gde su 2 slepera jebala kevu preko planine, 20km/h, bez uslova za preticanje zbog uskog puta.
izvinjavam se što malo kasnim, ali ljudi ja nemam pojma o kakvoj vi to gužvi pričate u odlasku iz bgda! ja putujem iz bgda u periodu 1h-5h ujutru i tada na magistrali nema šta da misliš! prošlu subotu u 5h sam krenuo iz bgda i na magliču (na ibru) bio za 2h40min, nigde nikoga :) i to sa sve prikolicom natovarenom 400kg...jedinu gužvu na ibarskoj zateknem ako zakasnim nedeljom popodne od prelaza kotroman ka bgdu, pa posle 19h upadnem u preljini na ibarsku, onda može biti sporije...btw, ko jede komplet u rudničkom bregu i nije zaslužio bolje nego da je jede ladnu! Edited by twisted
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...