Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

nece biti da je nenosenje dozvole i voznja bez posedovanja validne isto.
Ja nisam ni rekao da je isto. Medjutim, rekao sam da povlače zaplenu vozila na 60 dana. Da je isto, ne bi upotrebljavali dva različita naziva za to.
Link to comment
zaplena vozila za to sto nemam vozacku u dzepu nego mi je ostala u drugoj jakni? helou.
moguce, sto da ne. u Spaniji od mogucih 12 bodova (8, u slucaju pocetnika), nenosenje dozvole odnosi 4 + novcana kazna. malo li je??
Link to comment
pa ako je u koshu sa takvim prekrsajima onda se sigurno ne odnosi na zaboravljanje nego na neposedovanje dozvole u smislu da nisi ni polozio ili da imas zabranu pa si je predao policiji. stvarno ni od domacih zakonodavaca ne bih ocekivao bas toliki ekstrem.
Ok, ali na šta će onda da ti ide ovih 14 kaznenih poena ako nisi ni položio vozački? Na zdravstvenu knjižicu?
Link to comment
zaplena vozila za to sto nemam vozacku u dzepu nego mi je ostala u drugoj jakni? helou.
Helou, ne helou, pokazalo se kao vrlo korisno sredstvo za odučavanje od ostavljanja dozvole u drugoj jakni, ili na klaviru. Kad prvi put ostaneš bez auta na 60 dana, posle se uvek nadje način da dozvola ne ostane na klaviru.
Link to comment
Ok, ali na šta će onda da ti ide ovih 14 kaznenih poena ako nisi ni položio vozački? Na zdravstvenu knjižicu?
Hail.gifspot on!
Hm, kako Srbija nema zaštićeni patent na "lukavost" koja se ogleda u ovakvim "prefriganim" pitanjima, našlo se rešenje i za to. Kad te uhvate da voziš bez položenog vozačkog ispita, prvo ti zaplene vozilo na 60 dana, onda te odvale od kazne od koje ti trnu zubi (1.500 Eura), i na kraju te upišu u evidenciju za minus tot. poena, pa jednog dana kad položiš vozački, uruče ti dozvolu sa automatski oduzetim brojem poena iz onog incidenta kad si uhvaćen bez položenog ispita. Tako da odmah imaš ne 18 nego recimo 8 poena još na raspolaganju. :wicked:
Link to comment

ja i dalje ne shvatam cemu sluzi vozacka dozvola u dzepu. pa cak je i srpski pandur blizu info revolucije zahvaljujuci kojoj nemacki pub u roku od 20sec nakon identifikacije zna sve o tebi, ukljucujuci i status vozacke.nemojte pogresno da me shvatite, samo pokusavam da smanjim kolicinu nepotrebnih dokumenata u novcaniku. verujem da bi chipovana licna karta bila dovoljna, na top chipu se nalaze sva ostala dokumenta koje covek treba da ima. vozacka, zdravstvena itd.

Link to comment
:ph34r: Jel ovaj majstor ima dozvolu?Vozač oborio saobraćajca Utorak, 14. april 2009. 12:44 U ulici Vojislava Ilića u Beogradu , za sada, nepoznati vozač namerno je oborio vozilom saobraćajnog policajca, javio RTS.Saobraćajni policajac oboren je na dužnosti nešto pre deset časova u Beogradu.Oboreni policajac je lakše povređen i prebačen u Urgentni centar.Čitavo prepodne beogradska policija traga za automobilom koji je pobegao sa raskrsnice u ulici Vojislava Ilića pre "Plavog mosta".Prema tvrdnjama očevidaca, namerno je udario policajca i, kako RTS saznaje, policiji su poznate i marka i registarske tablice napadača, koji u vozilu nije bio sam.(Fonet)
Link to comment
Hm, kako Srbija nema zaštićeni patent na "lukavost" koja se ogleda u ovakvim "prefriganim" pitanjima, našlo se rešenje i za to. Kad te uhvate da voziš bez položenog vozačkog ispita, prvo ti zaplene vozilo na 60 dana, onda te odvale od kazne od koje ti trnu zubi (1.500 Eura), i na kraju te upišu u evidenciju za minus tot. poena, pa jednog dana kad položiš vozački, uruče ti dozvolu sa automatski oduzetim brojem poena iz onog incidenta kad si uhvaćen bez položenog ispita. Tako da odmah imaš ne 18 nego recimo 8 poena još na raspolaganju. :wicked:
Moguće da je tako, ali to onda uopšte nema smisla. Policija će te kazniti (pored novčane kazne) tako što će ti jednoga dana oduzeti dokument koji ćeš možda imati, možda nećeš imati. Možda, ne bi me ništa čudilo.
ja i dalje ne shvatam cemu sluzi vozacka dozvola u dzepu. pa cak je i srpski pandur blizu info revolucije zahvaljujuci kojoj nemacki pub u roku od 20sec nakon identifikacije zna sve o tebi, ukljucujuci i status vozacke.nemojte pogresno da me shvatite, samo pokusavam da smanjim kolicinu nepotrebnih dokumenata u novcaniku. verujem da bi chipovana licna karta bila dovoljna, na top chipu se nalaze sva ostala dokumenta koje covek treba da ima. vozacka, zdravstvena itd.
Naravno, mada meni jedan pandur reče da ni sada nisi obavezan da imaš vozačku, već samo ličnu kartu. Pomoću nje te identifikuje, a radio stanicom proveri da li imaš vozačku, njen status itd.
Link to comment
ja i dalje ne shvatam cemu sluzi vozacka dozvola u dzepu. pa cak je i srpski pandur blizu info revolucije zahvaljujuci kojoj nemacki pub u roku od 20sec nakon identifikacije zna sve o tebi, ukljucujuci i status vozacke.nemojte pogresno da me shvatite, samo pokusavam da smanjim kolicinu nepotrebnih dokumenata u novcaniku. verujem da bi chipovana licna karta bila dovoljna, na top chipu se nalaze sva ostala dokumenta koje covek treba da ima. vozacka, zdravstvena itd.
Sad, to je već neka druga dimenzija. Za sada, čak i u državama koje su informatički mnogo razvijenije i jače od Srbije, postoji obaveza da se nosi sa sobom vozačka dozvola. U mnogim državama je dozvoljena i kao sredstvo identifikacije. No, dok postoji obaveza da se nosi, jebi ga, mora da se nosi. Bilo bi lepše imati objedinjeni dokument koji će u sebi sadržati sve informacije o nekome (vozački ispit, zdravstvena knjižica, lična karta, poreski broj, krštenica, venčanica, itd.). Tome se stremi, ali kad će da bude, bog te pita.
Link to comment
Sad, to je već neka druga dimenzija. Za sada, čak i u državama koje su informatički mnogo razvijenije i jače od Srbije, postoji obaveza da se nosi sa sobom vozačka dozvola. U mnogim državama je dozvoljena i kao sredstvo identifikacije. No, dok postoji obaveza da se nosi, jebi ga, mora da se nosi. Bilo bi lepše imati objedinjeni dokument koji će u sebi sadržati sve informacije o nekome (vozački ispit, zdravstvena knjižica, lična karta, poreski broj, krštenica, venčanica, itd.). Tome se stremi, ali kad će da bude, bog te pita.
U Kanadi npr. ukoliko te uhvate bez dozvole, a ti imas dozvolu, napisu ti kaznu i daju ti rok od 24 sata da se pojavis u policijskoj stanici, sa dozvolom. Ukoliko se ne pojavis, krece procedura. Ukoliko se pojavis, sve je OK (ne znam da li se placa neka mala kazna u tom slucaju). Bar je tako bilo.Slicno je u Svajcarskoj sa kartom za prevoz - ukoliko imas mesecnu ili godisnju kartu ali je zaboravis pa te kontrola uhvati bez nje, napisu ti kaznu ali ako se sutradan pojavis na salteru GSPa sa vazecom mesecnom kartom, placas samo 5 franaka kaznu (umesto 80). Ne vidim zasto bi se zaboravljanje dokumenta tretiralo strogo kao i neposedovanje istog.Btw, vidim da imitiraju u nekim delovima severnoamericko zakonodavstvo, uvodjenje probnih dozvola te obaveza da malotetnici voze samo uz osobu koja ima 5 godina vozackog iskustva, te zabranu voznje nocu i za alkohol onima na probnim dozvolama.Ono sto mi medjutim nije jasno je obaveza da osoba sa probnom dozvolom mora da vozi 10% ispod ogranicenja. I jos kazu da to rade da bi navikli mlade vozace da ne jurcaju, i da se nadaju da ce nakon tog probnog perioda ljudi voziti sporije, tj. ispod ogranicenja.Koja je svrha ogranicenja ako treba da vozimo sporije? Valjda ako je ogranicenje 60, onda je tako odluceno zbog protoka saobracaja, ako je cilj da svi vozimo u toj ulici 50, onda ogranicite na 50...i ko ce da kontrolise te mlade vozace, mislim kada te zaustavi pandur zaustavi te kada vozih bar 70 u zoni 60 recimo, oce li da zaustavljaju svakog ko vozi preko 54 km/h pa da proveravaju imaju li probnu dozvolu?Zar nije jednostavnije ograniciti "probne" vozace na puteve gde je ogranicenje max. 80 km/h (ili nize, recimo 60)? To ih ostavlja na gradskim ulicama, a posto nece moci da voze nocu, i onako nece imati gde da jurcaju...
Link to comment

Trazite dlaku u jajetu i sve vam smeta. Kao u francuskoj kada su poceli da uvode te vozacke sa poenima i automatske radare. Ipak uspjeli su prepolovoti broj mrtvih na putevima. Neko ce reci da su putevi u fr odlicni sto je tacno. Ali ti isti putevi su bili odlicni i prije ovih mjera pa su imali proporcialnio najveci broj mrtvih u saobracajnim nesrecama.

Link to comment

Ne verujem da ce tako drasticno da kaznjavaju samo zato jer si zaboravio vozacku. Bili bismo jedina zemlja na planeti sa tako rigoroznom kaznom. Naveo sam ovaj clan kao primer koliko ima nepreciznosti u Zakonu gde ne bi trebalo da ima mesta za "mozda" i "valjda".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...