Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

a da li znate, da li mogu sa medjunarodnom dozvolom, srpskim pasosem i boravistem u americi da vozim crnogorski auto u crnoj gori? i da li ce mi ako krenem iz beograda za herceg novi, carina praviti probleme oko toga? osiguranje za kola imamo.

Link to comment
a da li znate, da li mogu sa medjunarodnom dozvolom, srpskim pasosem i boravistem u americi da vozim crnogorski auto u crnoj gori? i da li ce mi ako krenem iz beograda za herceg novi, carina praviti probleme oko toga? osiguranje za kola imamo.
sacekaj treska ili mu posalji pm. meni se cini da ne mozes, al on svakako bolje zna.
Link to comment
pa sto se onda zalis. tja.
:mellow: dobro. sledeci put cu ovakav post da okacim na love topic.inace, ona sveska sa nalozima je bila popunjena i taj dan uredno, ali je pisalo NS / lokal. a nenadano sam zapalio za BG, znaci falilo je dva slova da se dopise. jos ja magarac panduru> eh, eto nije dodato za BG, kasno sam krenuo... da bi tek kasnije shvatio a je ovaj teo samo pare. ma .... ne mogu vise da se zderem.
Link to comment
a da li znate, da li mogu sa medjunarodnom dozvolom, srpskim pasosem i boravistem u americi da vozim crnogorski auto u crnoj gori? i da li ce mi ako krenem iz beograda za herceg novi, carina praviti probleme oko toga? osiguranje za kola imamo.
Ne možeš. Jer, medjunarodna vozačka ne važi na teritoriji zemlje koja ju je izdala (pretpostavljam da ti je medjunarodna dozvola srpska). Dakle, ta dozvola ti ne važi u Srbiji. Što se tiče CG tablica, to možeš da voziš, jer imaš boravak u inostranstvu, pa možeš u Srbiji da voziš strane table. Naravno, ako imaš ili srpsku dozvolu(nacionalnu), ili stranu dozvolu uz medjunarodnu.
Link to comment
a da li znate, da li mogu sa medjunarodnom dozvolom, srpskim pasosem i boravistem u americi da vozim crnogorski auto u crnoj gori? i da li ce mi ako krenem iz beograda za herceg novi, carina praviti probleme oko toga? osiguranje za kola imamo.
imaš li ikakvo ovlašćenje izdato od strane vlasnika vozila i overeno da možeš upravljati autom?
Link to comment

Nadam se da je u novom zakonu predviđeno odsecanje kite onima koji se prestroje desno i odu pravo (još nisam video idiota koji je otišao levo, ali ne sumnjam da ih ima), kao i za ove što stoje sa upaljenom pozicijom.Ovima što ne daju žmigavac odsecanje ruke.

Link to comment
Nadam se da je u novom zakonu predviđeno odsecanje kite onima koji se prestroje desno i odu pravo (još nisam video idiota koji je otišao levo, ali ne sumnjam da ih ima), kao i za ove što stoje sa upaljenom pozicijom.Ovima što ne daju žmigavac odsecanje ruke.
otkud tolike frustracije iz saobraćaja?
Link to comment

Pomalo i razumem čoveka- u poslednje vreme, prema mom iskustvu, jedno 40% vozača se ponaša kao da je pokazivač pravca dodatna oprema. A kakve još marve ima, mislim da svi znamo...

Link to comment
Nadam se da je u novom zakonu predviđeno odsecanje kite onima koji se prestroje desno i odu pravo (još nisam video idiota koji je otišao levo, ali ne sumnjam da ih ima), kao i za ove što stoje sa upaljenom pozicijom.Ovima što ne daju žmigavac odsecanje ruke.
sta znaci "stoje sa uplajenom pozicijom"?znam samo da su me za 4 upaljena zmigavca, dok sam cekala u pesackoj zoni (praznoj posle 6 sati) policajci lepo upozorili da se 4 zmigavca mogu koristiti samo za iznenadne situacije
Link to comment

Upaljena pozicija = 4etiri upaljena žmigavca. Trebalo bi da se koristi kad se pokvariš pa staneš ili kad te neko šlepa, u nekoj vanrednoj situaciji. Kod nas se koristi da staneš gde ti padne na pamet, odeš da kupiš nešto, platiš nešto u banci, odeš na kaficu...Vrsta koju na sreću sve manje viđam su vozači koji se sretnu na ulici pa stanu 1 naspram drugog da proćaskaju...Pitaš twistede za frustracije? Danas se penjem uz Venac jednosmernim putem, levom trakom i na krivini mi izleti gulanfer na bajsu koji ide u suprotnom smeru. Posle treba da robijam takvu budalu <_< . Pre neki dan se penjem, kolona u nedogled, odjednom car iza mene sa šleperom kreće u obilaženje kolone, naravno uleće u makaze, svi koče, prave mu mesta, scena za nezaborav.

Link to comment
Nadam se da je u novom zakonu predviđeno odsecanje kite onima koji se prestroje desno i odu pravo (još nisam video idiota koji je otišao levo, ali ne sumnjam da ih ima), kao i za ove što stoje sa upaljenom pozicijom.Ovima što ne daju žmigavac odsecanje ruke.
Pomalo i razumem čoveka- u poslednje vreme, prema mom iskustvu, jedno 40% vozača se ponaša kao da je pokazivač pravca dodatna oprema. A kakve još marve ima, mislim da svi znamo...
apsolutno. ja ne znam u cemu je toliki problem dati prokleti migavac pre skretanja.ne bi bilo lose ni da kaznjavaju idiote koji obelezavaju puteve. na nbgd, kraj kojim ne prolazim precesto, uspeli su da preprave strelicu "pravo" na putu u "pravo i desno" koristeci beskonacno svetlu zutu boju, tako da sam tek posle skretanja uvideo da sam upravo napravio prekrsaj, odnosno kada sam izanalizirao nijanse, nocu nema sanse da se provali razlika.Kada stupa na snagu taj zakon ?
Link to comment
Pitaš twistede za frustracije? Danas se penjem uz Venac jednosmernim putem, levom trakom i na krivini mi izleti gulanfer na bajsu koji ide u suprotnom smeru. Posle treba da robijam takvu budalu <_< . Pre neki dan se penjem, kolona u nedogled, odjednom car iza mene sa šleperom kreće u obilaženje kolone, naravno uleće u makaze, svi koče, prave mu mesta, scena za nezaborav.
šta se čudiš? svi negde žure, svima fali po neki sat, minut, da stignu negde. a ovaj grad nije predviđen za ovoliki broj vozila, stvara se gužva, haos. niko nigde ne stiže na vreme. jesi li kad bio 20 minuta na gazeli u špicu po jakom suncu? nisi? to ostavlja posledice. ne opravdavam nikoga ko ugrozi moju i bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju, ali smatram da tu nema razloga za frustraciju. i drugo, kad smo već kod topica, novi zakon o bezbednosti u saobraćaju zaista ne vidim kako će da reši te probleme u beogradu i okolini. po meni, neće. problemi će biti rešeni kad se završi obilaznica, most preko save i most preko dunava. onda, možda, delimično.
Link to comment
šta se čudiš? svi negde žure, svima fali po neki sat, minut, da stignu negde. a ovaj grad nije predviđen za ovoliki broj vozila, stvara se gužva, haos. niko nigde ne stiže na vreme. jesi li kad bio 20 minuta na gazeli u špicu po jakom suncu? nisi? to ostavlja posledice.
Nijedan grad u regionu nije rijesio problem boldovanog. (Negdje na FTN u nekoj publikaciji sam procitao da je 1980. NS dobio nekakvu urbanisticku EU nagradu kao grad sa najrazvijenijim parkinzima u regiji. Valjda je bilo 1 auto na 1 parking mjesto u gradu).Analize u stacionarnom parking saobracaju a i u ovom protocnom se projiciraju na period 5,10 i vise godina, i obicno stopa rasta saobracaja bude rezultat preporuka iz ino naucnih centara, casopisa i malo domace analize i racunanja.Problem je u tome sto obim saobracaja u vecim gradovima u Srbiji u zadnjih 5 godina ima duplo vecu stopu rasta nego sto su urbanisti pretpostavljali kad su 2001, 2002. krenuli da rade ozbiljnjije analize. Ocigledno nisu racunali na ovolike migracije ka vecim centrima i ovoliki broj novih i novoregistoravanih automobila.Nedavno se o istom problemu oglasio i neko iz NS zaduzen za saobracajna podrucju grada. Kakvo je stanje u BG mogu samo da zamislim. Sa druge strane, dok god vecina ljudi na prevoz GSPom, biciklom, skuterom, pjeske gleda kao na prevoz koji koriste nize vrste nijedna urbanisticka studija, obilaznica i podzemni parking problem potpomognut milijardom evra nece rijesiti problem parkiranja i zagusenosti gradova.Obilaznice oko gradova, bolje magistralne saobracajnice, rjesavanje parking prostora su samo preduslov za bolju bezbjednost, ali tek to kad se rijesi predstoji ogroman posao. Treba dovesti dobar dio policije, auto skola, uopste kadra koji se bavi saobracajem u red, a sa obzirom da 20 godina nista nije radjeno i da su ispiti za voznju dil policije i vlasnika a.skola novi zakon mu dodje samo slovo na papiru koje sluzi punjenju budzeta. Edited by beeva
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...