Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

To s tackicama, kako ide?

 

 

Edit: rekose mi da mi se smese komada 4 zbog prekoracenja na onoj uzbrdici iznad Titovogtm Uzica?

Mislim, kako se to sabira, koliko tackica je max do neke mere, zabrane, taj rad.

Edited by namenski
Link to comment

Alkohol se, izgleda, strozije kaznjava nego prekoracenje brzine. Mozda zato sto mi je bio prvi prekrsaj... Zadovoljan sam sto mi nisu uzeli dozvolu, lovu cu da prezalim, kao i tackice.

 

Moja kazna, po zakonu, je 4 tackice od 6000 do 20000 dinara i mesec dana bez dozvole. Mene su rebnuli minimalno i nisu mi uzeli dozvolu... pravda je spora, ali dostizna :D

Izgleda da je alkohol drugi par cipela, a mora biti prvi prekršaj, inače ne možeš ni ući u program™.

 

@namenski, guglaj brate, 18 bodova, uzimaju dozvolu, ponovo lekarski, malo te prevaspitaju pa ponovo za volan...ako ne ponoviš taj prekršaj za 2 godine brišu ti se bodovi.

Link to comment

 

@namenski, guglaj brate, 18 bodova, uzimaju dozvolu, ponovo lekarski, malo te prevaspitaju pa ponovo za volan...ako ne ponoviš taj prekršaj za 2 godine brišu ti se bodovi.

Хвала.

Ma guglao bih ja, nije mi tesko, nego vidim poznajete situaciju iznutra  :)

Prvi put mi od kako sam dosao, pa nikako da pohvatam kako to ide, obaska sto sam ispao glup pa potpisao zapisnik koji su mi poturili tvrdeci da me dole na pocetku pomenute uzbrdice slikalo.

Dvoje dece u kolima, popizd, taj rad, popustila kncentracija i tolerancija na kerove...

Oni nisu imali radar, samo mi rekli i ja naseo.

Tako da sam popizdeo.

Link to comment

Odlično si prošao kad ti nisu uzeli dozvolu, nije mi jasno jer za to što si uradio ide dozvola. Meni su uzeli dozvolu na 2 umesto na 3 meseca za 0.62 promila, takav je bio dil. Pitao sam da povećaju novčani deo a ostave dozvolu, ne može.

 

Ide dozvola oko mesec dana ako je prekoracenje vise od 20km/h, muz je dvaput isao kod sudije a kako sam oba puta bila trudna pred porodjajem najbolje sto je uspeo da izdejstvuje je da se dogovore kada ce biti taj mesec (da bi bilo nakon porodjaja).

 

Medjutim, prosle godine mene snime na obrenovackom putu gde je ogranicenje 80km/h i izmere nekih 108. Zaustave me, ja odmah sve priznala (posto inace vozim streberski i zalazem se za ostrije kaznjavanje vozaca koji divljaju) i sad odjednom policajcu bilo nesto neprijatno pa mi se izvinjava, pa mu zao sto mi je upropastio dan i tako to. Ja lepo kazem coveku da nema nikakvih problema, da mi je drago kad ljudi rade svoj posao (ovo zaista mislim),  i da mi je zao sto sam prekoracila brzinu al zurim po dete u vrtic (ovo sam malko slagala al je bilo skoro poluistina) i tako to...

 

e sad meni kaze policajac: moram da napisem kaznu jer sam snimljena i oni imaju gps i sve se odmah prebacuje u centralu i ne moze nikako da me pusti. Te da je za to kazna pare, mesec dana dozvole i valjde dve ili tri tacke, ali to je ako je prekoracenje preko 20 km/h (do 30 km/h) uz izazivanje opasnosti, a on je stavio neki drugi clan pa je samo prekoracenje brzine bez izazivanja opasnosti i onda je kazna 5.000 dinara (nema tackica, ostaje dozvola) ali ako uplatim u narednih sedam dana onda je kazna 2.500 dinara. I tako ja potpisem zapisnik, pozdravimo se i prodjem sa 2.500 dinara kazne. 

 

Znaci da postoji i blazi oblik kazne koji verovatno zavisi od toga koliko si im simpatican :)

Link to comment

Ide dozvola, ali po novom mozes da priznas krivicu kod MUPa u Rakovici i oni ti odbiju uzimanje dozvole, a kazne te lovom i tackicama. Mene je slikala kamera 78km/h gde je ogranicenje 50km/h i dogovorio sam 6000 din i 4 tackice. 

 

Ali to moze jednom u 2 godine da se dogovara...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...