Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

pa da li neko uopšte veruje da će takse, cena registracije biti niža

:rolf:

Drugog rešenja i izmena će svakako biti, međutim, ona neće baš svakom „ići na ruku“. Plan je da se sistem po kubikaži i dalje koristi, ali je predloženo da se umesto sadašnjih sedam kategorija oporezivanja, po zapremini motora, proširi na više opcija, najverovatnije 14. Na taj način će registrovanje automobila iznad 2000 kubika biti zaista jeftinije nego što je sada. Međutim, u zavisnosti od kategorije, odnosno opcione grupe u kojoj će se naći Vaše vozilo moguće je i povećanje cene registracije.

 

otimaaaaaaaaj
Link to comment
  • 3 weeks later...

Izvinjavam se na duplom postu...

 

Procedura je sledeca

 

1) prekoracite brzinu i dobijete cestitku od MUPa

2) odete u Savsku i date izjavu da ste vi vozili automobil kad je napravljen prekrsaj

3) cekate poziv od sudije za prekrsaje (2-3 meseca)

4) kad dobijete poziv odlazite u Rakovicu u ulicu kraljice Jelene 9 i tamo sklapate sporazum o priznanju krivice (malo para, malo tackica, BEZ oduzimanja dozvole)

5) odete u sud i prilazete sporazum

6) sud to prihvata/odbija i dobijate resenje sa uplatnicom na kucnu adresu

 

 

Dakle, odete u kraljice Jelene u Rakovici, sacekate minimalni red i dobijete kaznu. Moja je 4 boda i 6000 dinara i ne oduzimaju mi dozvolu (vozio sam 78km/h, na mestu gde je dozvoljeno 50km/h, slikala me kamera). Rade do 15:30h i sve ide prilicno brzo.

 

Sa tim idem kod sudije za prekrsaje koji prihvata dogovor sa policijom i salje mi uplatnice kad zavrsi presudu (2,3,4 meseca ili koliko god im treba).

 

 

 

Aha. To je u zgradi opštine.

 

TT

 

Nije u zgradi opstine, nego pored policijske stanice u kraljice Jelene. Od opstine se predje nadvoznjak, prva levo, pa odmah levo i prva desno je kraljice Jelene... za detalje google maps :D

Edited by Milosh76
Link to comment

U aprilu sam prekoracio, u julu sam dobio papir od MUPa, pre 4-5 dana sam dobio poziv za sud za kraj novembra. Danas sam bio u Rakovici

mene još nije stiglo ono iz septembra(kragujevac) kad sam bio najbrži taj dan

:fantom:

 

@wall

:unsure:

Link to comment

Odlično si prošao kad ti nisu uzeli dozvolu, nije mi jasno jer za to što si uradio ide dozvola. Meni su uzeli dozvolu na 2 umesto na 3 meseca za 0.62 promila, takav je bio dil. Pitao sam da povećaju novčani deo a ostave dozvolu, ne može.

Link to comment

Odlično si prošao kad ti nisu uzeli dozvolu, nije mi jasno jer za to što si uradio ide dozvola. Meni su uzeli dozvolu na 2 umesto na 3 meseca za 0.62 promila, takav je bio dil. Pitao sam da povećaju novčani deo a ostave dozvolu, ne može.

Alkohol se, izgleda, strozije kaznjava nego prekoracenje brzine. Mozda zato sto mi je bio prvi prekrsaj... Zadovoljan sam sto mi nisu uzeli dozvolu, lovu cu da prezalim, kao i tackice.

 

Moja kazna, po zakonu, je 4 tackice od 6000 do 20000 dinara i mesec dana bez dozvole. Mene su rebnuli minimalno i nisu mi uzeli dozvolu... pravda je spora, ali dostizna :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...