Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

nešto je dragojević besneo po tw da će po tom novom zakonu morati da se imaju nekakve "stolice" za decu do 12 godina

:blink:

Do visine od 135...

 

Ima smisla, jer niže dete ne možeš vezati pojasom kako treba (čak je i opasno!)...

 

Ali nisu propisane godine, nego visina... Jbg, moja mala sa 8.5 ima 140, tako da već ne podpada po to...

Link to comment

Taj novi zakon je samo jos jedno uobicajeno prepisivanje resenja kakva postoje svuda u svetu™ i pomocu kojih cemo expresno u Ojropu, bez da se i malcice povelo racuna o lokalnim specificnostima i potrebama.

I pretvorice se, kako to vec biva, u svoju suprotnost: milicajci ce da zaustavljaju auta i mere visinu dece, dok ce pored da zvizde krda primitivaca sa mobilnim u ruci.

Sva paznja ce da ode na ta decja sedista, a ostace primitivizam i bahatost u saobracaju, i to one vrste za koju se ne moze izmisliti zakon i za koju je jedina primerena kazna promptno izvodjenje iz auta i tretman bejzbol palicom sa nastavkom puta pesaka...

Link to comment

Koja je uopšte logika ići kolima da se naroljaš. neće mi nikad biti jasno. :)

+1

 

Pijana voznja je jedina bezuslovno kaznjiva, za tako nesto ne bi smelo ni trebalo da ima ni trunka tolerancije ni razumevanja.

Link to comment

pa ako vidi da mu pojas ne ide preko vrata, šta koji moj ima da ga meri?

Pa lakse mu da maltretira tebe i eventualno prihoduje™ nego da se bakce sa idiotima kod kojih rizikuje da naleti na nekog ko ima dobru vezu...

Link to comment

nešto je dragojević besneo po tw da će po tom novom zakonu morati da se imaju nekakve "stolice" za decu do 12 godina

:blink:

 

Dragojević nema pojma ili radi nešto zlonamerno:

 

 

Члан 330.

Казном затвора од најмање 15 дана или новчаном казном од 100.000 динара до 120.000 динара и 14 казнених поена казниће се за прекршај возач који:
 
18) на месту возача превози дете млађе од 12 година,
22) превози дете млађе од 12 година на месту које није предвиђено за седење, супротно правилима овог закона за превоз лица возилима
 
Dakle, kazna koju on pominje se ne razrezuje tek tako već ukoliko se dete prevozi na mestu vozača(?!) ili, u slobodnom tumačenju - prtljažniku.
 
Uzgred, javi mi na PM ko si na TW.
Link to comment

Nadam se na duže vreme, 1,63 jebote. Ja sam bio pripit sa 0,62.

 

Jbg nismo svi isti, jeste da taj put znam vezanih ociju, ali da sam kriv, kriv sam nema sta :D

Nisam bio uopste naroljan nesto, mislim da i taj sto me je terao da duvam nije verovao da sam popio vise od 2 piva, a popio sam oko 7 od 0,5.

Imao sam do sad srece bar 100 puta da me ne kazne, jednom je moralo da bih se opametio malo.

Ne znam ako me uhvati ovaj novi zakon nesto sam citao, da li ce po tome da mi presude ili po ovom koji je sad kad sam napravio prekrsaj...

 

 

Teška alkoholisanost - 1,2 do 1,6 promila, prekršajni postupak, kazna od 15.000 do 30.000 dinara ili zatvor do 60 dana, 10 kaznenih poena, zadržavanje u policijskoj stanici najmanje 12 sati, zabrana upravljanja vozilom do 6 meseci

Veoma teška alkoholisanost - 1,61 do 2,0 promila, kazna od 15.000 do 30.000 dinara, ili zatvor do 60 dana, 12 kaznenih poena, obavezno zadržavanje vozača u policijskoj stanici najmanje 12 sati, zabrana upravljanja vozilom od najmanje 6 meseci

Potpuna alkoholisanost - više od 2 promila, podrazumava se obavezno izricanje zatvorske kazne od 15 dana, 14 kaznenih poena i obavezno zadržavanje u policijskoj stanici 12 sati, oduzimanje vozačke dozvole na 12 meseci i trajno ODUZIMANJE VOZILA, piše list.

 

Edited by El Patron
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...