Jump to content
IGNORED

Ikariam


dig_chohano

Recommended Posts

Korupcija u jednoj koloniji mi je 50%vino ne pomoze :) qrvi nema u opcijama kako da spremicim korupciju a da NE gradim guvernerovu rezidenciju jer cenim da cu 5,5K drva i 1,5k mermera da skupim za jedno 3 nedelje - pod uslovom da me niko ne opljacka.Kako se branite od pljacki kad nemate vojsku?

Link to comment
  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • twisted

    88

  • dig_chohano

    65

  • Кристофер Лумумбо

    57

  • eye of the beholder

    43

moraš sazidati guvernerovu rezidenciju i tačka.od pljačke se braniš tako što držiš resurse na potrebnom minimumu, a ako te neko napadne u momentu tik pred nadogradnju, pošalješ svoje resurse u drugu koloniju, pod uslovom da imaš dovoljno brodova.foru koju sam ja primenio je: za sve pare koje sam imao kupio sam drva i mermer. ostatak sam žickao dok nisam nakupio. u roku od 3 sata sam bio od nule do palate na 2 nivou i počeo nadogradnju.@nautilusalo s kim ja da uradim sad kulturnu razmenu!? nisi mogao da klikneš na freeze?!

Link to comment

Upravo se uključio. elem, sagradio akademiju, vojnu baraku i poslao pola ljudi po drvo na otoku. Druge građevine još ne mogu graditi. Ako može mali vodič za daljnje korake.

Link to comment

Koja zaraza, yebo te, krenuo cisto da probam iz znatizelje na .rs serveru i navukao se maximalno, lagano napredujem, 3 grada na nivoima 9,9,8, samo sto imam jednog dosadnog komsiju koji me stalno napada, pa sam sad zapostavio ekonomiju i pokusavam da pojacam vojsku, zasad jedini nacin obrane je stalna selidba resursa iz jedne u drugu koloniju, dok malo ne ojacam da mu se mogu suprostaviti.Onda otvorim i nalog na .no serveru da tamo probam forsirati vojsku, i naletim na bogate, miroljubive komsije bez vojnih jedinica, koje svaki dan pljackam :wicked: , tako da sam za duplo manje vremena dogurao do 3 grada na nivoima 12, 10 i 6I sad gubim vreme na 2 servera :twak: @Mister No, moras sagraditi krcmu i servirati vino, tako ces povecati nivo zadovoljstva u gradu

Link to comment
@Mister No, moras sagraditi krcmu i servirati vino, tako ces povecati nivo zadovoljstva u gradu
Rado, ali mi na praznim zemljištima napiše da ne mogu graditi nove građevine trenutno. A ništa mi nije u izgradnji...
Link to comment

Ok, skontao sam malo. Ne mogu graditi tavernu jer još nisam otkrio "Obilje". A "Obilje" ne mogu istražiti jer sam još u razdoblju kad tek oktrivam kotač i druge umotvorine. Dali da odmah napravim nekoliko praćkara ili da resurse stavim u nešto drugo, jer sumnjam da mi tih par praćkara može pomoći u slučaju napada.

Link to comment

Praćkari su bijednici. Moj predlog da čim pre izgradiš brodogradilište i neki vojni brod da braniš grad, tako ćeš odvratiti napade velikih, jer je cim slati ratnu flotu za malo plena.

Link to comment

Ma ne može. Jbga, nisam neki strucnjak. Ja sam umesto pravljenja prackara (tj. napravio sam ih u pocetku i nista s njima uradio nisam) izabrao da proširim skladište npr. Kada te napadaju uvek su 4lvla iznad tebe, bar moje iskustvo, tako da ti praćkari i ne koriste baš. Sad samo gradim, ako vidim da je neko krenuo na mene a nemam mogućnost da uštekam sve što imam, ili prodam po bednoj ceni ili priložim, za nadogradnju one tesare npr.

Link to comment

jebite se, moracu da se registrujem i da postanem najjaca sila na pppu. dize chohano, vidimo se preko nisana za dve nedelje.

Link to comment
Čelični džinovi se raduju tvome dolasku. Samo pošalji adresu kad se registruješ, red je.
mda, pa da me unistis dok sam jos na pocetku. necu ti pruziti to zadovoljstvo. <_<
Link to comment

Nesto ne radim kako treba ...vec dve nedelje igram a nisam presao nivo 81 grad nivo 62 grad nivo 23 grad nivo 1vojske skoro ni nemamnekoliko kopljara i nekoliko brodova za odbranu (ali mi ni to ne vredi jer svi koji su me napali dosli sa ne manje od 10 brodova i nekoliko desetina jedinica)korupcija mi glave dolazi - nemam resenje za nju osim pravljenja i nadogradnje guvernerove palate koje je ubi boze skupa,

Link to comment

vidim da pominjete naloge na .rs, .org... jel ima to nekakve veze, odnosno jel mozemo da se bijemo ako se registrujemo na razlicitoj adresi. ja sam se registrovao preko linka koji je postovan na pocetku topika.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...