Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

I ja se (ipak) vratih iz Japana. Slike još nisam sredila, a i nisu toliko dobre kao prethodnog postera, tako da ću sto se toga tiče ostati uzdržana i za sada samo podeliti par utisaka. Putovanje mi je sigurno u ličnih top 3, a možda je i na prvom mestu, ali moraću još malo da se naspavam da bih to mogla da kažem. Ako ne računamo dane puta, ukupno sam provela 25 dana u Japanu. Ruta je isplanirana u sopstvenoj režiji, svi smeštaji rezervisani preko booking.com nekih 5-6 meseci ranije i nabavljen je Japan Rail Pass, koji se isplatio višestruko. Putovanja preko agencija stop, zaista nema potrebe, pošto se sve lagodno da organizovati. Trasa je izgledala ovako: Tokyo 6 dana (uključujući dan proveden u Nikko) - Kyoto 5 dana - Osaka 1 dan - Hiroshima 1 dan sa popodnevom i noćenjem na ostrvu Miyajima (čuveni "floating torii") - Fukuoka 1 dan - Nagasaki 3 dana - Oita 2 dana - Matsuyama 2 dana - Okayama 1 dan - ponovo Tokyo 3 dana (uključujući popodne u Yokohami uz posetu bejzbol-spektakla na početku sezone). Od gradova koji (čini mi se) nisu spominjani, meni je Fukuoka bila pravo otkriće. Grad ima neki skoro pa mediteranski šmek. Kada bih ponovo planirala putovanje, definitivno bih isplanirala bar koji dan više za Fukuoku i planiram da neko sledeće putovanje započnem baš tu. Beppu i Oita (istok ostrva Kjušu) nisu posebno vredni posete, osim ako ne planirate banjski/onsen turizam, što je OK. Matsujama na ostrvu Šikoku je takodje jedan grad koji bih rado još koji put posetila. Taj opušteniji a ne sasvim ruralni Japan mi se nekako više dopao od Kansai-regiona (koji mi se u stvari dopao). Još da dodam da mi je osnovno znanje japanskog dobro poslužilo u par situacija, posebno čitanje katakane, pošto je savremeni japanski prepun anglicizama. I da je kabuki-pozorište super. Toliko za sada, laku noć. :)

Edited by Pixie
Link to comment

Matsuyama je lep grad, mada sam jedva jedno popodne proveo tamo. super mi je bio onaj veliki mall sa masom radnjica u prolazima sa strane. Tokushima mi je takodje super grad na Shikoku ostrvu. Pixie, jesi li isla u Kurashiki kad si vec bila u Okayami? neverovatno mesto.

respect za Yokohamu, meni jos uvek najbolji grad u Japanu.

Indy, kreni sledece godine! idem u maju, najverovatnije.

Link to comment

Nesto se razmisljam da dobacim do Japana u septembru. Ali, knap sam sa godisnjim, pogotovo sto bih, jel, da odradim i neku klasicnu jadransku semu u avgustu. Prioritet je Tokio, ali bismo otisli i do jos makar jednog grada, po mogucstvu dva. Jel deset dana (sa putovanjem) dovoljno, tj. vredi li? Verovatno se odgovor krije u prethodnim postovima, ali odlazem citanje topika do pred samo eventualno putovanje.

Link to comment

Nesto se razmisljam da dobacim do Japana u septembru. Ali, knap sam sa godisnjim, pogotovo sto bih, jel, da odradim i neku klasicnu jadransku semu u avgustu. Prioritet je Tokio, ali bismo otisli i do jos makar jednog grada, po mogucstvu dva. Jel deset dana (sa putovanjem) dovoljno, tj. vredi li? Verovatno se odgovor krije u prethodnim postovima, ali odlazem citanje topika do pred samo eventualno putovanje.

 

Za Tokyo i još jedan grad sigurno vredi. Msm, jbg, ja bih otišao i na tri dana. Ja sam za 10 bio 5, 6 dana u Tokiju i po jedan i Hirošimi, Kjotu, Nari, Osaki i super mi je što sam se zapljunuo u svaki barem na dan. Samo Kjoto je vredan barem 3 dana i to da budeš ekstremno aktivan. Meni je bilo skroz ok više ali ne toliko detaljno nego Tokio u tančine.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Preporuke za relativno budzet smeštaj u tokiju ? Vidim neki predlažu i nekoliko hotela jer je teško sve obići iz jednog.... tamo smo 7 dana krajem maja...

 

Ne bih bas u preskupi x* hotel al ne bih ni rupu ako to uopšte postoji u japanu :D

koje opcije izmedju postoje (hoteli, hosteli i ini dobrodosli)

 

Hvala lipa ako do puta uopste i dodje jer se univerzum urodio protiv mene :S

Link to comment
  • 3 months later...

Kupljene karte za septembar, 9 dana izmedju sletanja u Tokio i povratka. Opci plan je Japan Rail Pass, 6 dni glavni grad, 2 Kjoto, 1 Hiroshima. Sad, malo je ofrlje pravljena ova shema. Recimo, jel pametnije jedan dan u Osaki umesto Hiroshime? Hakone, jel vredi jedan dan zrtvovanja Tokija? I da li se do tamo moze lako vozom?

Link to comment

Hakone zasluzuje dan zrtvovanja Tokija. prelep je kraj, odlicni ryokan-i, super galerija na otvorenom. ako su Carli Caplin i Dzon Lenon uzivali, mozes i ti ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...