Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

ja se uvek pitam sto ne ostanem da probam da zivim ovde, ali kad pogledam koliko se radi, a koliko se malo odmara...

 

to je relativno. ako radis kao salary man, onda to i nije neka perspektiva. medjutim poznajem par likova koji rade sa muzikom i ne bih rekao da se pretrzu od posla u smislu fizikalisanja. mozda rade dugacke sate, ali kada imas svoju prodavnicu ploca, onda to i nije najgora stvar koju mozes da odaberes. ne znam od cega zivis u australiji ali mislim da se u japanu da opstati bez upadanja u taj korporativni matriks.

 

da ne kazem da je veza novak uniqlo bila idealna da se startuje sa srpskom kafanom tamo:=).... ja video hrvatski restoran u tokiju prosli put. 

Link to comment

hmmmm, sve to zahteva pocetni kapital, koji nemam.

u Australiji mogu da zivim solo od posla, sa porodicom moram da se snalazim na legalne i ilegalne nacine ;)

koliko vidim, satnice su niske ovde, a opet i druge stvari, kao kreditne kamate za nekretnine nisu visoke.

najveci problem je zena, koja strahuje od zemljotresa, radijacije, vulkana, ebole i najezde skakavaca ljudozdera...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Jel bio neko u Žaponu za folliage, znači jesen kad lišće žuti i crveni? Posle dve cherry blossom posete vreme je za nešto sasvim drugačije, pa me zato zanimaju impresije.

 

 

Pikiram sledeći kraj oktobra početak novembra i verovatno sam ispao  glup što sam pustio ovaj Qatar promo za 600e RTN Beg - Kansai Intl, ali se sve nadam da ce se pojaviti nešto OK na Etihadu da unovčim neke longhaul milje.

Link to comment

ja sam 2008 bio krajem oktobra/pocetkom novembra, najlepse vreme za posetu Japanu, temperatura je idealna, priroda izuzetno lepa

Edited by Nikola Kiric
Link to comment

Tip: ako imate domaci let (cak i kao deo karte sa internacionalnim letom), mozete doplatiti upgrade u J class za ~¥1000 (¥926 u mom slucaju). Ja ovo uradih malo pre za JAL, a mislim da i ANA ima nesto slicno.

 

 

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

My bad - izgleda da ANA domestic ima samo Eco i First.

 

 

same-day upgrades to Premium Class (F) from economy: 8,250 JPY (plus consumption tax) per segment.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...