Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Bili sest nocenja u Tokiju i tri u Kjotu, sa jednom izletom u Naru. Ovaj put vise jednostavno nije moglo, ali svejedno je ovo bilo jedno od najboljih putovanja u zivotu. Od Tokija sam hteo ne hteo imao velika ocekivanja, i nije Tokijica nimalo razocarala. Potpuno fascinantno mesto u odnosu na koje Njuca pokatkad zalici na uspavani gradic. Moram jos da se druzim sa ovim gradom, jasno mi je da sam ga samo zagrebao. Kjoto me pak prijatno iznenadio jer sam ocekivao grad-muzej gde cemo blejati od jednog hrama do drugog (sto i jesmo radili i sto je lepo, ali ja jednostavno vise volim gradove koji zive i u ovom trenutku), a iskustvo je bilo mnogo kompletnije.

 


Gazzmend je nasao neku brutalnu izakaju (nesto sto se zove *kaja ne moze da ne valja) blizu luke, pa mozes da svratis ako ti kaze lokaciju i ako se nadjes u tom delu grada.

 

 

Izveli smo ovu akciju, i to iz drugog puta, jer prvi put bilo puno. I vredelo je, odlicna vecera, i uopste ceo dozivljaj. Ne samo mi nego je i troje tokijskih ekspata sa ozbiljnim stazom bilo odusevljeno. Isli smo i u neku izakayu u Shimikitazawi (koja je inace bas gotivan kraj), po dve odvojene preporuke. Jako ukusno, set 4000 jena, ali se prekines od kolicine. U Kjotu je pao odlican wagyu, isto nesto malo preko 4000 za set. Koliko sam shvatio nije bas Kobe beef, ali wagyu je wagyu i ovo se topi u ustima. Uvece uglavnom po barovima, sto Kjota, sto Shinjukua (gde smo inace odseli po povratku iz Kjota). Mislio sam da ce cetvrt Golden Gai biti tourist trap, ali bas naprotiv, gomila nekih zanimljivih prica sa lokalcima uz sake i viski.

Link to comment
  • 2 months later...

Nikola, jesi li bio na Hokkaidu? Interesuje me kakva je klima tamo tokom jula i avgusta. Znam da je u Japanu leto nepodnosljivo, ali je Hokkaido dovoljno severno da bi temperatura mogla biti u granicama izdrzljivosti.

 

Imam sumanutu ideju da probam da dobijem letnji internship u destileriji viskija, a na Hokkaidu ima nekoliko odlicnih.

 

Ja cu moci da ti kazem za mesec dana kako je tamo u januaru :D

Link to comment

taj hakushu je po secanji jos jeftiniji u tokiju u obicnoj radnji, cini me se oko 4000 jena ($40) 

 

danas u dubokom predgradju Yokohame videh za ispod $35 (3500 jena)...

Edited by Nikola Kiric
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...