Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Ja sam leteo njihovim Dreamliner-om (Peking-Haneda) par dana posle JAL-ovog i def. je primetna razlika.

 

Anyway, moja kratka poseta se privodi kraju - za sat vremena idem na aerodrom. Stavicu nesto fotki na ski skokove, par na klopu i neku ovde :)

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
  • 3 months later...

Pitanje vise potpada pod emigraciju, al ajde... :D

 

Kolike su sanse da devojka od 20g iz Srbije nadje neki posao tokom leta u Japanu, bez radne dozvole, work/travel vize, ili kako se to kod njih zove?

 

Hoce da ode na par meseci, i tamo da radi nesto (bilo sta, u principu). Ono, nesto slicno sto sam vidjao po evropi - klinci dodju u hostel, pa ostanu da rade tamo po par nedelja / meseci.

 

 

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

My bad - izgleda da ANA domestic ima samo Eco i First.

 

 

 

Zavisi od aviona. Ako je widebody (npr. B-777) onda ima i Premium Economy. Na dosta domacih linija lete widebody.

Link to comment

Zavisi od aviona. Ako je widebody (npr. B-777) onda ima i Premium Economy. Na dosta domacih linija lete widebody.

 

Nije kod njih svaki widebody 3-class avion ;)

 

Na domacim [i nekim intra-Azija] rutama imaju dve klase [samo sto oni, sad vidim, zovu Premium Class tu "Biz"]

 

http://www.ana.co.jp/wws/japan/e/local/domestic/departure/inflight/seatmap/index.html

 

Jedino ako ti se nekad posreci da zamene avion sa letelicom za internacionalne rute mozda bude 3-class.

Link to comment
  • 1 year later...

Ja idem za manje od mesec dana na 12 dana. 7-8 dana Tokio (Airbnb u Shinjuku) a ostalo Hirosima, Osaka i Naru.

 

Kontao sam da odavde nosim evre pa da tamo menjam na licu mesta. Jel to pametno ili je bolje neka druga varijanta.

 

Klubove svakako preskacem, ali je u planu da ovo bude vise gastr tura tako da javite ako znate gde se moze dobro jesti a da nije neophodno rezervisati 3 meseca unapred i ostaviti brdo para.

 

E da jeste da je turisticki ali ako je neko jeo Fugu neka baci smernice gde naci. 

 

Zahvaljujem :)

Link to comment

Pitanje vise potpada pod emigraciju, al ajde... :D

 

Kolike su sanse da devojka od 20g iz Srbije nadje neki posao tokom leta u Japanu, bez radne dozvole, work/travel vize, ili kako se to kod njih zove?

 

Hoce da ode na par meseci, i tamo da radi nesto (bilo sta, u principu). Ono, nesto slicno sto sam vidjao po evropi - klinci dodju u hostel, pa ostanu da rade tamo po par nedelja / meseci.

 

 

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

 

Kratak odgovor: nikakve. 

 

Edit: jezik ce biti veliki problem, engleski je skoro pa nepostojeci u drustvu. Naravno mozes naci u ugostiteljstvu one koji znaju nesto engleskog, ali je to uglavnom (cast izuzecima) svedeno na minimum. Mozes naci i dvojezicne jelovnike, ali je i tu kvalitet engleskog uzasan.

 

Zemlja je u permanentnoj ekonomskoj krizi i svaki dostupan osao se daje Japancima. Tu i dalje postoji "posao za ceo zivot", sto se polako menja, pa postoji dosta trzavica. Mozda negde nesto i nadje, ali moje preporuke su da se ne racuna na nesto slicno u Japanu. Divna zemlja, divni ljudi, klopa je carska, ali to je to. 

Edited by dragance
Link to comment

Ja idem za manje od mesec dana na 12 dana. 7-8 dana Tokio (Airbnb u Shinjuku) a ostalo Hirosima, Osaka i Naru.

 

Kontao sam da odavde nosim evre pa da tamo menjam na licu mesta. Jel to pametno ili je bolje neka druga varijanta.

 

Кад сам ишао прошли пут, пре десетак година додуше, купио сам код нас јене у банци - требало је само да се најави за сутра, и то је била најлакша варијанта.

Тамо ипак немају мењачнице на сваком ћошку, и боље да не губиш време на то. Поготово ако идеш у неко мање место.

Link to comment

Hvala! Nisam imao pojma da to moze. Jel NBS ili neka druga?

 

Ја сам у Комерцијалној.

Само треба да прво одеш и најавиш колико узимаш, па ти сутра донесу.

То је било раније, али мислим да би још требало да може.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...