Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

mislim da u ovom trenutku niko ne zna da li se takav B92 "gasi". ja mislim da ne i da je besmisleno praviti sestu TV avala od necega sto je imalo u jednom vaznom segmentu programa - upravo ovom o kome pricamo - svoj identitet i da je to bila jedina ozbiljna tacka diverzifikacije u odnosu na druge televizije. ono sto je vrlo verovatno je da ce se radi ostavljanja utiska "nove" televizije i nekakve promene raditi puno na novom pakovanju kao i pokusaju da se u ceo taj segment unese nekakav zabavni momenat. to je naravno vrlo tricky posao, pre svega sto u ovom novinarsko/prezentersko/autorskom segmentu ima jako malo licnosti koje mogu da iznesu takav koncept. konacno, UN je primer emisije koja je bila gledana ne samo zato sto je bila nekakva teska artiljerija po sadrzaju nego zato sto je imala i zabavne elemente. sasvim je druga stvar sto je UN produkcijski ostao tamo gde je bio na pocetku i sto je mogao da se razvija a nije. ali ne vidim nijedan razlog da se prenebregne cinjenica da je kroz sve ove godine to bila emisija sa vrlo solidnom gledanoscu koja je pritom bila i samoisplativa. pitanje izbora izmedju olje beckovic i ivana ivanovica je, bez obzira na sve sto mozete napisati protiv olje, cisto civilizacijsko i kulturno pitanje. e sad, koliko ce to biti vazan argument u buducnosti B92, bumo videli. i'm all ears.
Ubr, secam se euforije u mom okruzenju kada se posle osvajanja SG Beograda i studija B, Utisak vratio na vazduh. Nekako je ta emisija postala deo tradicionalnih vrednosti u srpskom politickom novinarstvu, uz NIN i Politiku i mozda Vreme. JBG Jelena Trivan je za prvo gostovanje na televiziji posle izbora za potpredsednika DS izabrala UN a ne upitnik ili da mozda ne
Link to comment
JBG Jelena Trivan je za prvo gostovanje na televiziji posle izbora za potpredsednika DS izabrala UN a ne upitnik ili da mozda ne
Ja ne znam sta Olja Beckovic vise moze postici u zivotu nakon ovoga?
Link to comment
Ubr, secam se euforije u mom okruzenju kada se posle osvajanja SG Beograda i studija B, Utisak vratio na vazduh. Nekako je ta emisija postala deo tradicionalnih vrednosti u srpskom politickom novinarstvu, uz NIN i Politiku i mozda Vreme. JBG Jelena Trivan je za prvo gostovanje na televiziji posle izbora za potpredsednika DS izabrala UN a ne upitnik ili da mozda ne
Sutanovac odbio gostovanje zbog Sv. Nikole, JT je bila iznudjeno resenje. Ovo cisto radi faktografije, a za sve ostalo si u pravu.
Link to comment

odbijam da mi se olja natura kao civilizacijsko i kulturno pitanje, tradicionalna vrednost, i sl. da, nekad je bila kultna™, zabavna, informativna, ali

je UN produkcijski ostao tamo gde je bio na pocetku i sto je mogao da se razvija a nije
ne samo da se nije razvio, nego se pretvorio u prežvakavanje istih tema, snažno obojeno i usmereno nekim flipnutim autorkinim trećeputaštvom. ne zanima me to što u ponudi ostaju još veća dna od političkih emisija, to ne znači da je ova dobra i da treba da opstane. Edited by Gonzo
Link to comment
odbijam da mi se olja natura kao civilizacijsko i kulturno pitanje, tradicionalna vrednost, i sl. da, nekad je bila kultna™, zabavna, informativna, aline samo da se nije razvio, nego se pretvorio u prežvakavanje istih tema, snažno obojeno i usmereno nekim flipnutim autorkinim trećeputaštvom. ne zanima me to što u ponudi ostaju još veća dna od političkih emisija, to ne znači da je ova dobra i da treba da opstane.
nema vise ni k od kredibiliteta otkako je u emisiji sa krletom, pajkicem i canetom izjavila da vucelu i bugarcica treba gledati drugim ocima zato sto su delili zajednicku estetiku sa tom, ah, avangardnom beogradskom ekipom predvodjenom idolima. :puke: Edited by MayDay
Link to comment
nema vise ni k od kredibiliteta otkako je u emisiji sa krletom, pajkicem i canetom izjavila da vucelu i bugarcica treba gledati drugim ocima zato sto su delili zajednicku estetiku sa tom, ah, avangardnom beogradskom ekipom predvodjenom idolima. :puke:
Aman, ljudi, ona u svojoj emisiji NE DAJE IZJAVE. A narocito ne iznosi svoje misljenje o bilo cemu.
Link to comment
Aman, ljudi, ona u svojoj emisiji NE DAJE IZJAVE. A narocito ne iznosi svoje misljenje o bilo cemu.
Naravno da daje izjave i naravno da iznosi svoje misljenje o bilo cemu! I treba, da se razumemo. Ne vidim nikakav problem u tome, naprotiv! Dosta mi je vise lazne objektivnosti, izigravanja neutralnosti i glumljenja nezavisnosti, tzv. novinarkog kodeksa, etike, whatever. Samo onda svi mi ostali, (da li kao gledaoci ispred malih ekrana TV prijemnika™ ili pak kao gosti u studiju) koji se ne slazemo sa njenim izjavama i misljenjima, imamo pravo da joj kazemo da jede govna.
Link to comment

stav Beckovicke prema gostima je, dabome, njena izjava. medjutim ne znam gde pise da talk show host treba da bude neutralan. ne podnosim Oljino treceputastvo, ali neka ga, vise volim i to od zombirane "neutralnosti"

Link to comment
stav Beckovicke prema gostima je, dabome, njena izjava. medjutim ne znam gde pise da talk show host treba da bude neutralan. ne podnosim Oljino treceputastvo, ali neka ga, vise volim i to od zombirane "neutralnosti"
Upravo, tim pre što je neutralnost realno teško izvodiva tako da se često pretvara u svoju negaciju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...