Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Da li je bolje uplatu na nesto veci iznos uplatiti preko banke ili preko poste, tj. koji uzimaju vecu proviziju?
U RF banci su mi pre par dana naplatili proviziju 100 dinara, na iznos 1100 dinara. angry.gif
Link to comment

U komercijalnoj je valjda 35 din fiksno, bez obzira na iznos, pa tu uvek uplaćujem iznose veće od 2-3 hiljade dinara. Može biti da ima i povoljnijih mesta, ali mi ovo 10 metara od kuće, pa nema potrebe da komplikujem.A da, u pošti je valjda 1% preko nekih 2000 din. Do te sume ima neka fiksna vrednost.

Link to comment

je l zna neko ko je vlasnik preduzeca "lasta"? par puta sam putovala s njima i bila sam veoma zadovoljna, zapravo je prava rec prijatno iznenadjena kvalitetom usluge koju daju. za razliku od njih, na primer, nisekspres, za koji znam da je miskovicev je zivo sranje, sa sve prljavim sedistima koja smrde na pisacku. ko i celi autobusi, uostalom.evo blic danas ima tekst o lastihttp://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/300308/Lasta-u-2011-ostvarila-prihod-od-oko-100-miliona-evra pa sam se zapitala cije je to, ko su ti ljudi, kad tako pametno vode posao?

Edited by darling
Link to comment
Drzava naravnoinace kad te to interesuje odes na deo sajta APRa koji se tice pretrage privrednih drustava. I tu preko imena firme trazis podatke. Ukoliko je u pitanju AD onda preko mozes najlakse preko maticnog broja (moze i preko imena ali je meni lakse da skinem maticni broj sa onog prvog pretrazivaca APRa) naci na sajtu centralnog registra HOV. Edited by Eraserhead
Link to comment
a jel te provizije vaze i kada uplacujes preko e-bankinga? (nikad se pre nisam susretala sa takvom provizijom...)
Valjda zavisi od banke do banke. Meni je u intezi valjda prvih 5 u mescu besplatno, a posle je cca 35 dinara svaka transkacija
Link to comment
ko su ti ljudi, kad tako pametno vode posao?
Ako je pametno vođenje posla neplaćanje poreza i doprinosa jer ti je neko namignuo da možeš tako da radiš, a hvališ se tolikim prihodima, onda mogu da se udave u sopstvenim ... Mada da ne grešim, možda su počeli da plaćaju.
Link to comment

Može li meni neki ekonomist objasniti što se to zbiva sa current account deficitom u Hrvatskoj, i zašto se pretvorio u suficit? Ne vidim da se išta u fundamentalzima promijenilo, osim da i dalje grebemo po dnu.

Link to comment
Može li meni neki ekonomist objasniti što se to zbiva sa current account deficitom u Hrvatskoj, i zašto se pretvorio u suficit? Ne vidim da se išta u fundamentalzima promijenilo, osim da i dalje grebemo po dnu.
Pa kraj je godine bio, proknjižene su definitivno sve doznake iz inostranstva, svi prihodi sa capital account-a, sve dividende i ostalo, pa je kratkotrajno to otišlo u suficit. Nakon par nedelja u novoj godini, vratiće se opet u deficit, nemoj da brineš. :D
Link to comment
Pa kraj je godine bio, proknjižene su definitivno sve doznake iz inostranstva, svi prihodi sa capital account-a, sve dividende i ostalo, pa je kratkotrajno to otišlo u suficit. Nakon par nedelja u novoj godini, vratiće se opet u deficit, nemoj da brineš. :D
Znam ja da ti neš nikad propustit naglasit da je Rvackoj mjesto u kurcu, ali lani u isto doba smo usprkos navedenom bili u minusu. Dakle?
Link to comment
Znam ja da ti neš nikad propustit naglasit da je Rvackoj mjesto u kurcu, ali lani u isto doba smo usprkos navedenom bili u minusu. Dakle?
Pa prošle godine je očigledno bilo manje svega onoga što je sada odvelo current account u suficit. Ne znam tačno, možda je bilo više prihoda od investicija, više registrovanih dividendi, očigledno da je capital account dobro platio.....A tokom praznika skoro pa i nema odliva. A možda su prešli na EU način obračuna, koji je vrlo inventivan i dozvoljava vladama da grdno lažu i štimuju "knjige".Ne želim ja da naglasim da je Rvackoj mesto u kurcu, nego to je nešto što se često dešava krajem godine. Posle se obično stvari vrate u minus, pa tako opet do kraja godine. I ne samo u Rvackoj. Evo i Italiji se smanjio deficit, ali svi kažu da će opet da nastavi da raste vrlo brzo.
Link to comment

Svima je padao deficit, gledao sam onaj EC quarterly za kandidate. Ovo kaj ti kažeš su opća mjesta što bi i ha mogao teoretizirati, moja teorija je za našu 'posebnost' da je u Hrvatskoj uvoz žestoko pandrkno, tako da se nadprosječno smanjio izlaz novca. Sad, koliko čitam počeo je jače pucati i izvoz, dakle, double whammy. Držmo gaće.

Link to comment

ljudi, ja ne znam gde da turim ovu vest

Najveći protivnici izgradnje rafinerije u Smederevu bili su predstavnici smederevske opozicije - DSS, SRS i Grupa građana Koalicija za bolje Smederevo, biznismena Milana Lukića. Protiv izgradnje rafinerije je glasao i koalicioni Pokret za Smederevo, na čijem je čelu nekadašnja predsednica opštine Smederevo dr Jasna Avramović
čitam i komentare na ovo. podeljeno: jedni aplaudiraju jer je tehnologija prljava, tu je pančevačka, peru se novci, uzima se %. drugi pitaju da li je onima tamo potreban posao.ja se pitam da li o tako velikim investicijama treba da odlučuju na ovaj sadašnji način izabrani odbornici. Edited by djordje geprat
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...