Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Ma procenili smo ih na neku siću, teško da će iko to i da gleda. Ionako nam je uvaljeno, mi sa tim veze nemamo. Ovako smo bar zaštitili naše parice najviše što smo mogli. A ako se centrali ne sviđa neka prave svoju komisiju kako je i trebalo od samog početka.

Link to comment
  • 2 weeks later...
da li neko zna koliki je GDP per capita Beograda?
A bre gospa Rajka (s ciganski naglasak) svasta pitas. Cija ceni (https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ri.html) da Srbija, naravno bez KosovO, za 2010 ima 10.900 US$ po prosecnoj glavi. Ako pretpostavimo da Bgd glava vredi vise za trecinu onda je oko 14.500 US$ po njojzi.Da li i koliko ovo, za za trecinu vise, odgovara stvarnosti ne bih znao kas'ti, ali ne cini mi se nerealno. Nekako ta trecina je ni premalo ni premnogo, deluje bas nekako taman. Edited by balu
Link to comment
  • 2 weeks later...
da li neko zna koliki je GDP per capita Beograda?
2009. Beograd je odradjivao 40% BDP (:o) Srbije (tako kaze wiki)Stanovnika po proceni od ove godine ima oko 1,66 miliona (opet wiki)Google public data kaze, 2009. srpski BDP 2009. bio je 42,984 milijardi USD (mislim da nije PPP, proveri, izvor svetska banka)Daklem, BDP Beograda po glavi ti dodje otprilike 0,4*42,984mlrd/1,66mil = $10350Ovi Baluovi podaci su PPPU CIA factbook pise da je 2010 non-PPP BDP bio 38,71 mlrd $Sto nam, ako predpostavimo da je Beograd opet 40% toga, daje USD 9330 BDP po stanovnikuCIA opet za 2010. daje PPP BDP 80,1 mlrd, sto nas dovodi do BG-a sa 19301 US$ po glavi PPP
Link to comment
  • 2 weeks later...
2009. Beograd je odradjivao 40% BDP (:o) Srbije (tako kaze wiki)Stanovnika po proceni od ove godine ima oko 1,66 miliona (opet wiki)Google public data kaze, 2009. srpski BDP 2009. bio je 42,984 milijardi USD (mislim da nije PPP, proveri, izvor svetska banka)Daklem, BDP Beograda po glavi ti dodje otprilike 0,4*42,984mlrd/1,66mil = $10350Ovi Baluovi podaci su PPPU CIA factbook pise da je 2010 non-PPP BDP bio 38,71 mlrd $Sto nam, ako predpostavimo da je Beograd opet 40% toga, daje USD 9330 BDP po stanovnikuCIA opet za 2010. daje PPP BDP 80,1 mlrd, sto nas dovodi do BG-a sa 19301 US$ po glavi PPP
najs back of the envelope kalkulacija! tako se i meni cinilo onako od oka...opet cudi me da statisticki zavod ne prati/objavljuje ovo.
Link to comment
2009. Beograd je odradjivao 40% BDP (:o) Srbije (tako kaze wiki)Stanovnika po proceni od ove godine ima oko 1,66 miliona (opet wiki)Google public data kaze, 2009. srpski BDP 2009. bio je 42,984 milijardi USD (mislim da nije PPP, proveri, izvor svetska banka)Daklem, BDP Beograda po glavi ti dodje otprilike 0,4*42,984mlrd/1,66mil = $10350Ovi Baluovi podaci su PPPU CIA factbook pise da je 2010 non-PPP BDP bio 38,71 mlrd $Sto nam, ako predpostavimo da je Beograd opet 40% toga, daje USD 9330 BDP po stanovnikuCIA opet za 2010. daje PPP BDP 80,1 mlrd, sto nas dovodi do BG-a sa 19301 US$ po glavi PPP
El ne kaze CIA koliko od toga potrosi zuti kome uteruju sad podrsku po kucama. Uvecan PPP je pogresna za Bgd gde je osim za cigare i pice sve skuplje ako je prosecnog kvaliteta iznad kineskog i turskog bofla.
Link to comment
U zadnje vreme se namnozilo dosta tih misnomera (obicno se u naziv stavi neki buzzword sa kojim operacije doticne kompanije nemaju nikakve veze). Skorasnji primer na koji sam naisao: Open Source Ecology. Nema nikakve veze sa ekologijom.
da, osim imena koje nema bas veze, ovi jos i na sajtu kazu da rade neki origination/structuring fixed income instrumenata u srbiji, gde ne znam da je iko ikad izdao tako nesto. firmu jos vodi neki engleski sir, bas bi volela da znam sta ga je zapravo donelo u beograd (i da li je tu titulu kupio u skotskoj, hihi)
Link to comment
  • 1 month later...

Help needed.Kako sam potpuni idiot za kako poslovati u zemlji Srbiji, bilo bi fino ako bi mi neka dobra dusa odgovorila na sledeca pitanja [zapravo, dala savet]...Trebalo bi sa drugaricom da krenem da radim, od ideje do realizacije, garderobu za prodaju.E sad, posto potencijalni kupci ostaju potencijalni do mogucnosti placanja preko racuna, mene zanima koji je najjeftiniji, sa najmanjim porezima, nacin doci do legalne trgovine i sta sve podrazumeva od dokumenata, jebavanja sa racunima, poreskim inspektorima i tako to...[ako neko spominje pausalno placanje, zamolila bih da mi i odgovori sta ja sve moram da imam za to pausalno placanje; ako je agencija, ortacka, samostalna zanatska radnja... isto. kako se podizu pare, dal moras da imas zaposlenog ili jok... i tako to...]Poslednja dva sata provedoh citajuci o tome i nista mi nije jasno, tj. ne znam sta mi je najpovoljnije.hvaaaaaaaala

Link to comment

Jab' reko da ti SZR ispunjava najviše kriterijuma, a svakako ti preporučujem da nađeš nekog da ti završi celu proceduru u APRu, poreskoj upravi, banci etc... Ako te interesuje, dam ti fon koga da zoveš za sve informacije i eventualno kasnije sređivanje papira i vođenje knjiga, doprinosa and whatnot...Edit: Check PM.

Edited by historian
Link to comment

Killiana, imas ovde dobar vodic (normalnim jezikom objasnjeno sta i kako), pa pogledaj:http://www.mena.rs/kakopoceti/sadrzaj.htmlvodic je iz 2008, ali sam primetila da kada se nesto promeni u zakonu, on updejtuje taj deo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...