Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

  • 1 month later...
http://www.politika....-Srbiji.sr.htmlZna li neko kako funkcionisu ove dozvole sto se dobijaju za istrazivanje(ne mora konkretno litijum)?U tekstu pise dobili dozvolu. Da li to znaci da se to ne placa?I kako to ide dalje? Na primer nadje se to sto se trazi, odluci se za eksploataciju i kako onda drzava od toga profitira i kojoj meri?Da li drzava moze da odluci da sama eksploatise rudu posle tih istrazivanja ako odluci, ako plati cenu istrazivanja naknadno?Da li je to vec definisano istraznom dozvolom ili se naknadno pregovara?Ima li negde na netu da se vide te istrazne dozvole, ugovori, ..? Edited by deeps
Link to comment
  • 4 weeks later...
Jel moze neki predlog za brokersku kucu,matocima je juce stiglo obavestenje iz dosadasnje da u roku od mesec dana prestaju sa radom i da pronadju drugu?
Ne znam u kojoj su trenutno, ali nek probaju Iliriku.
Link to comment
Nesto slicno sam radio.Proces je trajao jedno 5 godina posle neinvazionih istrazivanja.Ide valjda prvo istrazna dozvola, istrazivanje, elaborat o rezervama pa odbrana rezervi (sto moze i da se padne), pa onda dozvola za eksploataciju.Mozda sam nesto propustio, a mozda ima i razlika.Rudarski je prava adresa za to, i to neko od jacih.e:Placaju se sve dozvole. Drzava zivi od rente na eksploatisanu koliinu.Za raskidanje ugovora neznam.Ali ima jedan stos. Odbrana rezervi ide periodicno, i ako se obori posle npr. 5 godina, nema vise eksploatacije. Edited by fragand
Link to comment

Zna li neko kako da dodjem do podatka sa cijim akcijama se najvise trgovalo na berzama u Singapore, Taiwan, Korea, Hong Kong, Indonesia i India u, recimo, poslednjih godinu dana?Ono sto meni zapravo treba je da dodjem do informacije koje su firme na ovim berzama "najjace" pa sam pomislio da bi ovo mogao biti jedan od pokazatelja.

Edited by dulajlo
Link to comment
Zvanični Berlin je danas na aukciji prodao državne obveznice u vrednosti od 1,975 milijardi evra, uz prosečne prinose od minus 0,0246 odsto, prenela je agencija AP. Negativna kamatna stopa znači da investitori dobijaju nešto manje novca nego što su uložili. To je cena koju su neki spremni da plate da bi investirali u sigurne nemačke obveznice, budući da je rizik da one ne budu isplaćene veoma mali.
ništa ja ovo ne razumem.a što investitori jednostavno nisu držali pare na računu ili u banci uz neku kamatu koja je ipak pozitivna ? u oba slučaja bi imali bar jednaku količinu para na kraju.
Link to comment

osnovica ovisi od nekoliko stvari, (pretpostavljam da je u pitanju mala radnja sa jednim zaposlenim) najvise od delatnosti, prosjecne zarade u opstini te od lokacije gdje ces registrovati preduzetnicku radnju. vidi koliko placa neko ko se bavi istim poslom na toj lokaciji. mislim da ne placas doprinose za zdravstveno i nezaposlene. porez i PIO ce ti biti otprilike od 8-10 hiljada mjesecno. (ovo je bas otprilike posto nemam nikakav podatak)http://www.overa.rs/pausalno-oporezivanje-samostalne-delatnost.html merodavna uredba

Edited by nautilus
Link to comment

Na šta se tačno misli kada se kaže competitive economy? Koji parametri figurišu?

Finland and Sweden ranked as third and fourth most competitive economies in the world. Switzerland and Singapore ahead.
Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...