Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Ma zato i pitam, koliko da se udubljujem u small print, prosto mi je čudno da su toliko jeftiniji od SoŽe, na primer... Mada mi sad kaže kolega da ima još jedna banka sa sličnom kamatnom stopom (Univerzal, što gtod to bilo), ali traže boga-oca papira...Najgore što mi je Credi Agricolae, u stvari najbolja ponuda(Cena auta je 650€ manja :huh:), ali traže prenos plate :(...
Findomestik se specijalizovao za potrošačke kredite, svuda po radnjama imaš one zelene čovečuljke tako da me ne bi čudilo da je i ponuda među najpovoljnijima. Što kaže Tresko, čitaj sitna slova al to znaš i sam...
Link to comment
Findomestik se specijalizovao za potrošačke kredite, svuda po radnjama imaš one zelene čovečuljke tako da me ne bi čudilo da je i ponuda među najpovoljnijima. Što kaže Tresko, čitaj sitna slova al to znaš i sam...
Jel' mora stvarno prenos plate kod vas, za Auto kredit, kao što piše na sajtu? Ili može nekako da se dogovori? :)
Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li postoji mogućnost da saznam koliki je bio kurs dinara tokom 1998, 1999-e? Najstarije što sam našla na sajtu NBS-a je maj 2002-e. Pretpostavljam da je onaj tokom 80-ih misaona imenica mada bi mi dobro došlo :).

Link to comment
Da li postoji mogućnost da saznam koliki je bio kurs dinara tokom 1998, 1999-e? Najstarije što sam našla na sajtu NBS-a je maj 2002-e. Pretpostavljam da je onaj tokom 80-ih misaona imenica mada bi mi dobro došlo :).
Ajde, videću ti sutra šta imam u bazi, kad odem na posao...U odnosu na koje valute ti treba?
Link to comment

Ma treba da procenimo sadašnju vrednost nekih sredstava nabavljenih u to vreme (poklanjamo nekome i zato moramo da platimo pdv), a pojma nemamo ni čemu služe :D. Imamo nabavnu vrednost pa sam smislila da vidimo koliko je to bilo maraka u to vreme. Ono, da ne stavimo da mu je vrednost 1.000 evra (u dinarima naravno), a da mu je tadašnja vrednost zapravo bila 500 maraka :isuse:.Sitan problem je što mi to treba za sastanak u 8 ujutro, javljeno mi danas popodne :(. Mislila sam da dođem ranije na posao, vidim koja je tačno godina i nabavna vrednosti i izračunam. Pošto radiš u banci, cenim da počinješ od 9. Sutra ujutro ću da napišem šta i koliko, a videću sa mojima da se strpe sat-dva dok ne vidimo da li može nešto da se iskopa. Neće smak sveta za to vreme.Hvala unapred

Edited by kiki
Link to comment
Zvanični kurs od 3,3 dinara za jednu marku važio je do 1. aprila 1998. godine, kada je podignut na 6 dinara za jednu nemačku marku, a što je bilo zvanično priznanje komercijalnog kursa.Novo podizanje zvaničnog kursa od 30 dinara za jednu nemačku marku usledilo je 6. decembra 2000. godine.
ovo su promene zvaničnog kursa NBJ... za crni kurs ne znam kako da se snađeš...
Link to comment
Ma treba da procenimo sadašnju vrednost nekih sredstava nabavljenih u to vreme (poklanjamo nekome i zato moramo da platimo pdv), a pojma nemamo ni čemu služe :D. Imamo nabavnu vrednost pa sam smislila da vidimo koliko je to bilo maraka u to vreme. Ono, da ne stavimo da mu je vrednost 1.000 evra (u dinarima naravno), a da mu je tadašnja vrednost zapravo bila 500 maraka :isuse:.Sitan problem je što mi to treba za sastanak u 8 ujutro, javljeno mi danas popodne :(. Mislila sam da dođem ranije na posao, vidim koja je tačno godina i nabavna vrednosti i izračunam. Pošto radiš u banci, cenim da počinješ od 9. Sutra ujutro ću da napišem šta i koliko, a videću sa mojima da se strpe sat-dva dok ne vidimo da li može nešto da se iskopa. Neće smak sveta za to vreme.Hvala unapred
Radim od 8, inače, a obično sam do 15 do 8 na poslu, tako da nije problem...Ali, vidim da je Arbeitmann već izguglao... No svejedno, pogledaću šta imam, možda okačim kurs prema DEM od kad imam u bazi... Pa ti gledaj... :)
Link to comment

Državna firma - baš me briga za crni kurs. Sad samo treba da vidim koji je tačno datum nabavke, mada mislim da će nas kačiti ovaj od 6 dinara.Dakle, rešismo problem ovog iz 90-ih, sada ostaje deceniju stariji. Čekam Radišu :D.Hvala obojici.

Link to comment

za takve stvari uvek je najbolje otići u biblioteku ili arhiv, odeljenje periodike, pa lepo uzmeš novine za datum koji ti treba i u zaglavlju stoji dnevni kurs.svako dobro.EDIT:pogledaj da li ovaj tekst rešava problemlink

Edited by Arbeitmann
Link to comment
Ma nema veze, ja sam se ionako malo zajebala. Sredstva su iz 1985. i 1978. :lol:.
Pa ako su sredstva iz ovih godina, šta se zezate sa tim kursevima. Ona su i tako i tako(osim ako nisu neke nepokretnosti), amortizovana 100%. Dakle, možete da ih otpišete. A kao osnovu za PDV ako ih dajete nekom, uzmite trenutnu knjigovodstvenu vrednost.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...