Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Naleteo na trailer za ovo...

 

 

... i iznenadio se da ga zovu science-based action thriller (...) mixing facts and fun :D Znači nije SF!

 

Čini me iracionalno srećnim ovaj vrhunac cinizma. "Naše bedno banalne superherojske fantazije su inspirisane naukom!" Mešavina istine i laži! Colbertov truthiness na kvadrat :Hail:

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

@hoffnung

 

Drago mi je da ti je bio makar gledljiv :)

 

samo trenutak, nije mi bio "makar gledljiv" [pricam o filmu standed [2001] koji si mi preporucio kada da sam pitao za neki sf film o marsu] bio mi je dobar, stavise, dvoumim se da li mi je bio odlican ili dobar. ovo kazem jer mi posle nedelju dana nije izasao iz glave. pogotovo sto sam vrteo odredjene scene po ko zna koliko puta u glavi. sto zbog dobre, autenticne scene, razmisljajuci da li je komedija namerno tako postavljena.

 

edit:

 

dijalozi i gluma me u nekim trenucima podseca na film: 'simple men' sto je bonus!

Edited by hoffnung
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

hvala. pokušaću koliko mogu bez prevoda no, molba ostaje.

 

knjiga "tetovirani čovek" ze već iskrzala od iščitavanja. moja omiljena 

Link to comment

Pogledao ovo:

 

 

Tja.

 

Odlično počinje, Asimov-Blade Runner hibrid, ali onda se ne desi ništa. Taman posle sat i po vremena stignemo do robota sposobnog da modifikuje druge robote, i ja tu već navijam da je u pitanju neki prorok revolucionar koji bi da oslobodi svoju braću od organske gamadi koja ih je napravila i porobila...

 

33.jpg

 

... kad ono penis. Ništa od revolucije, ništa ni od čega, roboti prosto žele da odu u tamo neku radioaktivnu pustoš. Pošto, jel'te, radijacija ne škodi ničemu osim organskoj materiji, kompleksna elektronika je podnosi bez problema :isuse: Žestok fail je poslednja trećina filma, od svog distopijskog zapleta odosmo u najjeftinije moguće filozofiranje - "ja sam mašina kao što si ti majmun", "preživeti je irelevantno, mora se živeti", i sve tako.

Link to comment

Hteo sam da poštedim Automate zakeranja, ali realno, nisu zaslužili. Evo samo dve stavke.

 

1) Nervira me kad se apsurdno idealizuje čisti um. Fantazija o superinteligentnoj veštačkoj inteliganciji koja za par dana dostiže nivo (iz ljudske perspektive) singulariteta može da prođe ako ima pristup informacijama, pa uči i razvija se nekakvim nadnaravnim brzinama. Ali prosto ne može da se desi samo od sebe, u nekoj radioaktivnoj vukojebini dok se robot tetura kroz pustinju! Koliko god da je pametan, ne može čarobno da skoči od nivoa "zašto pada kiša" do tamo nekog za ljude neshvatljivog nivoa poimanja sam od sebe, bez ikakvog iskustva i spoljnog inputa. Čitajte Kanta, pizda vam materina solipsistička...

 

2) Nervira me kad se ignoriše industrijski lanac proizvodnje. Roboti se kao modifikuju sve lešinareći jedan od drugog, seci uši krpi dupe, i tako magično prave temeljne modifikacije. Čak i kad stignemo u radionicu glavnog robota, ona se nalazi  nekoj ruševini od pre ko zna koliko godina, sve je zarđalo i izlomljeno i u raspadnom stanju, ali pošto su oni superinteligentni (vidi pod #1), mogu od tih krhotina da prave ganc nove fabričke delove koje jedni drugima ugrađuju, čak i da sastave potpuno novu vrstu robota. Kad Banderaš traži kola da bi se vratio u civilizaciju, vidi da su u potpuno raspadnom stanju, dakle bukvalno staro gvožđe... a sutra mu ih fini roboti ponude sasvim funkcionalna i spremna za vožnju :isuse: Verovatno su mu i benzin od peska sintetizovali.

Link to comment

dobavljač je bio ažuran i danas sam odgledao film snimljen po omiljenoj knjizi. rod stajger i kler blum u tri priče iz knjige (ne najbolje po meni). one o savani, kiši na veneri i poslednjem danu. meni je bila najdraža ona o raketašu. dobar film, vidi se da je u "starinskom" maniru, meni matoraću se dopao. pohranjen na disk, za trajno. pogledajte.

 

radi se o "The Illustrated Man"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...