Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Zasto SF filmovi debelo mase kad "predvidjaju" buducnost?

Valjda zato sto je realna buducnost , malo dosadna za sf film (fanove) ...

 

Jel vam se svideo(bas)  neki  sf koji je sminjen recimo zadnjih 10-15 godina ? Evo , razmisljam i nema sanse da izdvojim neko ostvarenje kao wow™ ... :(

Link to comment

Zasto SF filmovi debelo mase kad "predvidjaju" buducnost?

 

Zato sto ne citiraju Tarabice..

 

 

 

Valjda zato sto je realna buducnost , malo dosadna za sf film (fanove) ...

 

Jel vam se svideo(bas)  neki  sf koji je sminjen recimo zadnjih 10-15 godina ? Evo , razmisljam i nema sanse da izdvojim neko ostvarenje kao wow™ ... :(

 

Under the Skin

Link to comment

Children of Men, Moon, Pitch Black, Wall-E, Gravity (ako ga svrstamo u SF)

Al si nategao listu sa sve crtacem i Ridikom koji je tacno na granici od 15 godina :) Moon mi je tu najbolji, odnosno klasifikovao bih ga kao "zanimljivo  sf ostvarenje "...

 

 

 

Under the Skin

Ovo ladno nisam gledao :mellow:  ... Zahvaljujem !

Edited by Geo
Link to comment

Al si nategao listu sa sve crtacem i Ridikom koji je tacno na granici od 15 godina :) Moon mi je tu najbolji, odnosno klasifikovao bih ga kao "zanimljivo  sf ostvarenje "...

 

Ovo ladno nisam gledao :mellow:  ... Zahvaljujem !

 

I prvi Matriks. 

Link to comment

Another Earth

Stavljam i njega na spisak neodgledanih sf, nadam se da ti filmski ukus nije slican fudbalskom ...  :P

 

I prvi Matriks. 

Mislio sam na filmove od 2000-te, pa na dalje (15 godina max.) ... Matriks jeste tu blizu, ali ipak spada u devedesete ...

Link to comment

Jbg Geo, mišljenja (ukusi) su kao dupeta, svako ih ima. Lista je lična, a ako u njoj nađeš nešto kvalitetno a što si propustio, tim bolje.

Pitch Black je na granici, najstariji je na ovoj listi, i sećam se da me je izvozao za sve pare (15y ago!). Ima taj neki primetni "90's style". Čak i danas, ako ga potkačim na TV-u, obavezno odgledam do kraja. Ništa majnd blouing, ali je dobar akcioni SF. Kako sazrevamo, tako je ukus sve zategnutiji, prohtevi veći a iznenađenja (pozitivna) sve ređa.

 

A ako ne voliš Uolija, ti srca nemaš :mad:  Da li se Her može podvesti pod SF? Ako jeste, eto još jedne preporuke od mene.

Link to comment

Ma Volija naravno obozavam, jedan od najsladjih crtaca™ ikada ... posebno sto me vezuje za bebece dane starijeg klinca (i dan danas cuva neke figurice istog)  :wub:

Ne znam, ja i sada kada gledam (po deseti) put neke legendarne sf filmove (stare po 20-30) se ozbiljno uzivim u iste , dok ove novije bukvalno zaboravim posle par dana ... Iskreno ocekivao sam da ce sa razvojem tehnologije i specijalnih efekata, sf zanr samo napredovati (doziveti ozbiljnu ekspanziju), kad ono totalno suprotno ... i ako su budzeti neograniceni a scenaristi i reditelji gotovo isti ... Pitanje sam postavio, ne da sudim o tudjim ukusima, vec da pokupim sto vise naslova™, koje sam iz ko zna kojih razloga propustio da odgledam kada su bili aktuelni ... Znaci, rokajte sf ostavrenja iz 21. veka koja su po vama vredna gledanja :)

Link to comment

Najbolji film koji nikada nije snimljen, Dina Jodorovskog. Prvi klip je intervju od pre više decenija, VHS kvalitet.

 

 

Reklama za novu verziju.

 

 

I puna nova verzija, sa blago iritirajućim blur-om. Kod nezvaničnih delilaca kulturetm se može naći bolja verzija. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=AdQUdBkkChk

 

Dejvid Karadin, Orson Vels, Mik Džeger i Salvador Dali kao Padishah Emperor Shaddam Corrino IV  :pera:

Edited by bigvlada
Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...