Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Ma pusti, vidiš da pri vrhu liste SF-om zovu sve što nije suvi realizam, to ti govore koliko vole žanr i znaju o njemu. Jurassic Park je SF zato što se ekranom šetaju dinosaurusi. Isto tako Her i Eternal Sunshine, čim film ima jedan neobjašnjivi gimmick to je automatski SF.

 

Sa druge strane, pri dnu liste im je užasni Gravity koji je SF jer se dešava u svemiru :isuse: a po toj logici je i Apollo 13 naučna fantastika. Galaxy Quest je parodija, Snowpiercer je adaptacija nekakve preachy mange...

Link to comment

Ma naravno da je lista krajnje diskutabilna (najblaze receno) , postavih vise da se prisetimo nekih ostvarenja ... Cak sam nasao na njoj i nekoliko filmova sto sto sam propustio da pogledam, tako da mozda i bude od koristi  ...

Edited by Geo
Link to comment

Ma naravno daje lista krajnje diskutabilna (najblaze receno) , postavih vise da se prisetimo nekih ostvarenja ... 

 

Lično bih radije da ih zaboravim, ali dobro...

Link to comment

Od ovih filmova bih mozda predlozio Gattacu. Snowpiercer sam skoro gledao i u pitanju je vizualno i emotivno snazno ostvarenje ali sa strane samog zanra... pa klasna drustva imate u toliko boljih filmova, a ako zelite da gledate neuroticnu sliku buducnosti gledajte Brazil. I kakva je to lista za 25 godina gde 20 filmova je iz zadnjih 5 godina?

 

Nego, skoro odgledah par ostvarenja, pa da dam mali doprinos:

 

Dnp0G.jpg

 

Simpaticno ostvarenje, gledljivo, ali nista vise od toga. Jedna idejica, vrlo jednostavno razvijena, sa par klise fraza and boom, ko bi reko, good guys win!

 

ManofSteelFinalPoster.jpg

 

Dobro rezirano ostvarenje, mislim, treba odati pocast coveku koji je uspeo da uklopi letenje i lebdenje u film tako da nam izgleda kao nesto normalno. Opet, standardna prica superheroja - ja im pomazem oni me mrze, bu bu smrc. Ima tu malko i borbe izmedju dve filozofije al nista neocekivano. Prijatno za gledati.

 

Fantastic_Four_poster.jpg

 

Dakle, sta si ocekivao od ovoga? Nista. E to si i dobio. Ima i nastavak. Isti kurac.

 

Resident_evil_retribution_poster.jpg

 

Resident Evil i njegovih 56 nastavaka. Milina bradavica se pokazuje u svakom filmu, cisto da odrzi paznju. Makljaza bez mnogo razmisljanja. Dobro za ubiti vreme dok vezbate ili ako ste 13. klinac koji se pali na biohazard igrice i kome hormoncici krecu polako da divljaju.

 

0T2115431-0.jpg

 

Vizualni uzitak, ko voli modernizam. Prica ima nekoliko obrta i nije losa za pracenje, takodje postoji puno inovativnih detalja. Ipak, sve deluje kao da je reziser bio na necemu pa svet nema onu dozu stvarnosti koja je neophodna da bi se zaista videli u takvoj buducnosti.

 

dredddddd.jpg

 

I Dredd. Daklem, oni koji su kao klinci citali strip dobili su sta su i trazili - badass Dredda koji od prve do zadnje scene raspamecuje bad guysove. Odlicna gluma glavnog (a i sporednog) lika, univerzum u koji mozete da se uzivite, malo mistike i tajni, sve u svemu - dobra zabava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...