Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

 
Mislim da nije u restoranu već sa proglašenja nagrade danas. Poentira da se Ivan Milenković, član žirija, naslonio rukom na Milenu Marković odnosno na njeno rame u stilu opuštenog sedenja... Sad, ne vidi se da li tu negde postoji i deo stolice koji je zahvatila njegova ruka, ali Lana Bastašić verovatno misli na neku od dve stvari - ne mere se tako ponašati član žirija prema ženi ili druga - uradio je to jer su dobri frendovi...
Oni se time bave?
O jbte.
Ni jedni ni drugi mi nisu nešto srcu prirasli, ali ovo je dno....
Mada što reče neko, možda su naši kriterijumi previsoki.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
 
2018. je poslednji broj izasao, i ako se ne varam, svi su brojevi rasprodati - tiraz i nije bio nesto veliki. Cudi me da onda nisu nastavili dalje, ako se pokazalo da ima publike za ovakvo nesto?
 
Inace, bukvalno jedini tekst koji sam jedva uspela do kraja da procitam je kratka prica od D. Tusevljakovica u nekom od brojeva (a mislim da je imao u barem dva). Stilski mi se nije svideo, uopste mi nije seo. Nisam citala inace nista drugo od njega, znam da jedna moja drugarica sa inace dobrim ukusom voli njegove knjige.
Mislim da je to, na žalost bio "hir" nekog finansijera i da se kasa naprosto ispraznila.
Žao mi je, izgledalo mi je da vredi postojanja.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Mislim da je to, na žalost bio "hir" nekog finansijera i da se kasa naprosto ispraznila.
Žao mi je, izgledalo mi je da vredi postojanja.







... Shiit has hit the fan
 

Moderna vremena su imala posle prvog broja finasijera koji je dao pare za sledećih nekoliko brojeva bez ikakvih očekivanja o dobiti, , prosto jer voli tu vrstu časopisa i ugodio je sebi da može da čita ono što voli, čovek čak nije ni u nekom velikom biznisu ali je veliki ljubitelj književniosti . Izgleda  da je,  da bi dalje nastavili da izlaze  bilo potrebno pravljenje ozbilnije i čvršće finasijske  konstrukcije, isplativost  samo od prodaje se izgleda pokazala ipak nemogućom misijom u našim uslovima. I meni žao što je stalo, podsetili ste me da propitam  kontakte da li je stalo zauvek ili negde tinja  nada 

Link to comment

Čekajte, zar nije Nebojša Grujičić preuzeo da vodi portal "Oka" na RTS sajtu? Teme i autori koji se tamo pojavljuju deluju kao nastavak "Modernih vremena" samo u drugom ruhu.

Link to comment

ma nece bre biti nicega specijalno, eventualno se neko zapita je li poema ili roman, a onda ce kao odgovor dobiti da je konzervativac cao zdravo

Edited by morgana
Link to comment

btw ne svidja mi se nova milena na onom uzorku od 15 strana, upecatljiva jeste ali me ne radi - naprotiv, disociram se - njena proracunata desublimacija. koliko sam nailazila na fragmente, pogotovo mi se ne svidja kontekstualizovana sa autisticnim sinom (a njegova nemoc i to ne samo intelektualna nego bazicna fizioloska su pravac i opravdanje za milenin stil i postupak). no, procitacu knjigu svakako, racunam da duzinski staje u epizodu serije, toliko uvijek moze da se odvali od dnevnih obaveza.

banalnije receno, previse krvi, govana i dlaka jesu upecatljiva slika, u 'deci' imaju i smislenu motivaciju, ali svejedno je ta slika malo jeftina

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment





... pogotovo mi se ne svidja kontekstualizovana sa autisticnim sinom (a njegova nemoc i to ne samo intelektualna nego bazicna fizioloska su pravac i opravdanje za milenin stil i postupak). ...
meni bash zato.

to su strashne stvari. i zakuju choveka za zivot bukvakno, fizichki. ma kakva imena i smisao davao dogadjaju i procesu. to je stvar koja nju odredjuje. ostalo su sve izmishljene igrachke i shtake, da chovek bash ne pogine odmah. i to vam je tako.

ja samo to vidim. veliko kao kuca.



sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 6
Link to comment

@Frank Pembleton

ma izlogujem se bre potpuno kad mi na 15 strana pise o babinim gacama, poljskim wc-ima i sl, ne znaci mi vise nista, to kazem. plus mi se cini da je motiv autisticnog sina i njege koja je sigurno i ona najbanalnija dnevna, vodi ga u wc, kupa ga, odveo do stila, i to mi je, koliko god smisleno, malo i jeftino. ne mora da pise stereotipno majcinski ali ovo sto radi, sudeci bar po citatima koje sam citala, jednako je pozerski.

 

@gospa buba jesu, ne dovodim u pitanje, ali mi je stil cista poza

 

Edited by morgana
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:


 

meni bash zato.

to su strashne stvari. i zakuju choveka za zivot bukvakno, fizichki. ma kakva imena i smisao davao dogadjaju i procesu.

 

 

Isto. Imala sam prilike da ih upoznam iz jedne čudne vizure, baš te ljude o kojima piše.
Evo da dodam jedan stih u stilu poeme

 

njena mama mi je rekla evo ja sam rodila troje, i ti da rodiš ovde

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...