Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

jedno je sa nekog foruma nazvati Izraelca nacistom, a drugo je - izvrsiti gusarski napad, masakr, i to iz razloga koji su potpuno ocigledni: u pitanju su turski, a ne francuski ili britanski gradjani. ovi su bili nekakvi expendable ljudi, ciji zivoti nisu bitni, pucaj u zivo meso! pri tome je masakr bio planiran. Izrael je sve vreme davao signale da ce aktivisti biti uhapseni i privremeno stavljeni u satorski logor gde ce cekati deportaciju. i onda, odjednom, napad.
Tacno tako. Ovo je nista drugo nego prst u oko Turskoj, iz ne znam kog razloga, ali uz "stamimozesamerinascuvaju" osmeh. A sve preko nekih jadnih, nebitnih ljudi sa ovih brodova :( I sta ce se desiti u odnosima 2 zemlje? Nista. Ostro ce se osuditi incidenttm i okrenuti pricu na neke druge "vaznije" teme...
Link to comment
Ovo bi mogao biti kraj tursko-izraelske alijanse. Bilo im je neugodno zajedno još od kad su svjetleće lampice došle na vlast u Turskoj, sad su se sve kockice posložile.
Nije ovo hladjenje odnosa od juce.Erdogan je jednom napustio sastanak na nekom medjunarodnom skupu, cini mi se zbog Gaze. Nije hteo da sedi sa Izraelcima. Onda je Izrael pozvao na sastanak turskog ambasadora i to snimili tako sto je ovaj sedeo na hoklici i ispao malen u odnosu na izraleskog ministra koji mu cita bukvicu.U medjuvremenu Turska i Brazil nude slamku spasa Nedzi da se ne bruka...
Link to comment

I, jesu li Rahm i Clintonka do sada usuglasili US reagiranje sa Bibicom, Ayalonom i Avigdorom?

Turska povukla ambasadora i otkazala vojne vezbe sa Izraelom.
Očekivano.
Nije ovo hladjenje odnosa od juce.Erdogan je jednom napustio sastanak na nekom medjunarodnom skupu, cini mi se zbog Gaze. Nije hteo da sedi sa Izraelcima. Onda je Izrael pozvao na sastanak turskog ambasadora i to snimili tako sto je ovaj sedeo na hoklici i ispao malen u odnosu na izraleskog ministra [Ayalon, očito čovjek ima neku averziju prema Turcima, op. RS] koji mu cita bukvicu.
Pa to sam i pisao, neugodnjak im je otkad su svjetleće lampice (150px-AKP_Logo.png) utvrdile sebe na vlasti u Turskoj, sad kad su i Bibica, Avigdor i Ayalon zasjeli u Jeruzalemu, bilo je pitanje vremena.. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Navy chief praises soldiers 'bravery'Israeli Navy commander Vice-Admiral Eliezer Marom said Monday that IDF soldiers that raided Mavi Marmara acted with "perseverance and bravery."Marom said that the soldiers lives were in danger and that they fired their weapons in self defense. He added that given the situation, many more than ten people could have been killed if the soldiers had not acted with the proper sensitivity.isuse.gifisuse.gifisuse.gifisuse.gifisuse.gifisuse.gif gusari sa Tortuge, jebote. pobiju posadu u medjunarodnim vodama, i onda kazu "pa mogli smo sve da ih pobijemo, ali nismo, b'ate".ovakva drzava Izrael ne treba da postoji.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Najebace gadovi, kad tad... PRevise im je krvi na rukama vec. A zajebavaju se sa nekim ko je lud i ispizdjen i bez ovakvog maltretiranja.SVE sto se desi ubuduce u Izraelu, zasluzili su. Govna fasisticka.

Link to comment

pre mislim da ce ovo prelomiti u korist prekida blokade Gaze. Mali Barak vec se oglasio poemom u slavu hrabrih gusara naoruzanih iskljucivo "tavor" puskama, dok je druga stana imala jezive drvene motke... ceka se veliki Barak.

Link to comment

ono sto Izrael ipak deli od fasizma je cinjenica da mainstream mediji mogu sebi da dozvole i izlet izvan zone monstuoznog cinizma IDF-a i ministarstva odbrane. prenosim tekst iz Haaretz-a, u kome se daje jedina tacna i moguca dijagnoza slucaja: IDF je pobio civile, a brodovi su cinili "aid konvoj" a ne nekakvu flotu Al Kaide.ANALYSIS / Whatever Turkey does, it will be bad for Israel and good for HamasOne thing is already clear - the raid on the Gaza flotilla has dealt Turkey-Israel ties an official, public blow.The Turkish government's political-security cabinet convened Monday morning to assess its options on an official Turkish response to Israel's attack on the Gaza aid convoy, in which IDF troops killed civilians with live ammunition.According to Turkish sources, the Ankara government is currently deliberating on a series of steps it may take. But one thing is already clear - relations between Israel and Turkey have already suffered an official, public blow which will affect the nature of those ties from here on out.Turkey has many options, and every one will affect Israel negatively. Among the available options are a lawsuit against Israel for violating international law and attacking Turkish vessels without provocation, calling on the UN Security Council for an emergency meeting, and engaging Egypt in direct talks in order to convince Cairo to open the Rafah crossing and to officially recognize the Hamas government. The various political and diplomatic options that stand before Turkey also play well into the hands of Hamas, which has been granted Turkish and international support, and is now demanding of Egypt to quit acting like Israel and open the Rafah crossing with Gaza.With this move, Hamas hopes to shatter the policy of sanctions Israel has imposed on Gaza. Egypt hoped it would not have to get involved in blocking the Gaza aid convoy and that Israel would take the responsibility exclusively upon itself. But Cairo is now starting to feel the strain, and is beginning to understand that it will need to provide practical answers to the public pressure Turkey and other Arab states are exerting.Ismail Haniyeh, the Hamas leader in Gaza, knew better than Israel when he predicted that even if the aid convoy did not reach Gaza, Gaza would have won. So while Haniyeh's political rivals, Palestinian Authority President Mahmoud Abbas and his prime minister Salam Fayad, are engaging in indirect negotiations with Israel, and while the United States is pushing the two parties into direct talks, the Israel Defense Forces is kicking the diplomatic initiative down the drain. How can Abbas and Fayad continue negotiations, even indirect ones, when a flotilla meant to provide humanitarian aid to Gaza gets attacked?Hamas can now pat itself on the back for another achievement - the resistance it is now advocating is non-violent, and conducted through international organizations, thereby eliminating the need for rocket fire

Link to comment

Uzasno me nervira bilo kakvo uvalcenje 2. sv, rata i Holokausta u stagod se prica o danasnjim zlocinima Izraela. Kakve to ima veze???Izrael je DRZAVA, zlocinacka, fasisticka, nastala posle rata. Vode je verski fanatici, rasisti...Drzava Izrael cini masovne, decenijske zlocine protiv nevinih ljudi na "svojim" teritorijama. Drzava Izrael zasluzila je kaznu.Nema antisemitizma, nema niceg takvog. Jednostavno, gomila zlocinaca izaziva i priziva veliko sranje... Iziviljavaju se. Ovo je samo jos jedno u nizu. Sram da bude svakog ko to ikako opravdava.

Link to comment

Evo ja mislim da je to gomila levičarskog bullshita, ali je centralni komitet PPPa doneo odluku da se na ovoj temi ima isključivo pljuvati zli Izrael te se toga pridržavam. Nije mi jasno kako su smeli da pucaju na nekoga ko je pucao na njih.

Link to comment
Evo ja mislim da je to gomila levičarskog bullshita, ali je centralni komitet PPPa doneo odluku da se na ovoj temi ima isključivo pljuvati zli Izrael te se toga pridržavam. Nije mi jasno kako su smeli da pucaju na nekoga ko je pucao na njih.
+2
Link to comment
Nije mi jasno kako su smeli da pucaju na nekoga ko je pucao na njih.
jel` ti kontas da je IDF napao brod u medjunarodnim vodama i da je posada imala zakonsko pravo da se brani? sta ti je tu problem da shvatis, nije mi jasno, kao ni kakve to veze ima sa levicom/desnicom. Edited by vasudeva418
Link to comment
×
×
  • Create New...