Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

 

A otkad je to Više?
od usvajanja UN Čartera, tj. srednje novog svjeckog poretka.
Koliko ja znam, blokada je legalna kad je odobri SC ili US president.
Ako msiliš na kubansku, to je bila (!)karantena(!).  :D Zbog radijacije, znaš.Ne znam bogme što je sa formalnim ratnim stanjima, koja su sad rijetka zvijerka, ali irelevantno je, to ovdje i ne postoji. IDF mornarica jednostavno kaže 'area of hostilities', i shalom.
Link to comment
Opet, Izrael je najverovatnije upotrebio preteranu silu, uostalom kao i mnogo puta do sada. Ukoliko su bili izloženi vatri pojedinaca sa broda onda sigurno nisu mogli da ne odgovore. Meni iskreno zvuči sumanuto da je neko na njih pucao, ali mi zvuči sumanuto i da su oni krenuli sa idejom da pobiju ljude. Ne zbog toga što mislim da su pomenuti humanitarci neki veliki pacifisti nego zato što su znali da će ih ovi rasturiti i ne zbog toga što mislim da IDFovci vole proarapske humanitarce već zato što bi to dovelo do razapinjanja Izraela na krst(pun!) kao što se i dešava. Takođe ne mislim da je ovo bila poruka Ahmedinedžadu već da su brodovi čekali dan da uđu u vode Izraela, a izrael nije hteo da se po danu iskrcava na brodove na kojima zbog paranoje ili realnih razloga možda očekuju sukobe.
Pa nije najverovatnije. Sigurno je upotrebio preteranu silu. Postoji već sto godina ista procedura zaustavljanja brodova radi inspekcije, pa čak i u medjunarodnim vodama. Brod se upozori da moraju da stanu. Ako odbiju i ne zaustave se, onda se ispaljuje hitac upozorenja u pravcu pramca na sigurnu razdaljinu.Jeste da su se i ovi na brodu ponašali malčice neodgovorno, jer su sigurno znali da su Izraelci laki na obaraču i nervozni, ali da je recimo ispaljen iz topa hitac upozorenja, ne verujem da se ne bi zaustavili. Posle, nek se natežu mesec dana oko ulaska zbog pregleda ili neulaska, nije bitno, ali ne bi bilo žrtava.Ovako, odmah napasti brod komandosima, koji naoružani automatskim oružjem, uplašeni od ljudi sa navodno štanglama i noževima i pobiti 10 ili koliko već ljudi, to je baš bezumno.
Link to comment
ne zeleci da opravdavam izrael zeleo bih samo da vam skrenem paznju da je brod na kom se incident desio nosio pomoc turske nevladine organizacije IHH (insani yardim vakfi, IHH, “humanitarian relief fund”), islamske dobrotvorne organizacije koja je stavljena na crnu listu u izraelu i za koju vise analiticara terorizma tvrde da sluzi kao legalni front za regrutovanje dzihadista i distribuciju oruzija.
To će se sve sad iskristalizirati, eraserov stav je sasvim u skladu sa europskim, ''oćemo istragu, pa da znamo koga ćemo koliko da opalimo šibom po dupetu''. U postizanju pravilno orijentirane knee-jerk reakcije Hamas sabija™, zajedno sa aktivistima, kako u javnosti tako i na PPPu koji je samo njez'no kvalitetno ogledalo.
Link to comment

naravno da ocemo "poj'o vuk magarca" istragu. pa jesmo li mi evropa ili nismo. ako sta znamo to je izucavanje ruda i gubljenje vremena.

Link to comment
Pa nije najverovatnije. Sigurno je upotrebio preteranu silu. Postoji već sto godina ista procedura zaustavljanja brodova radi inspekcije, pa čak i u medjunarodnim vodama. Brod se upozori da moraju da stanu. Ako odbiju i ne zaustave se, onda se ispaljuje hitac upozorenja u pravcu pramca na sigurnu razdaljinu.Jeste da su se i ovi na brodu ponašali malčice neodgovorno, jer su sigurno znali da su Izraelci laki na obaraču i nervozni, ali da je recimo ispaljen iz topa hitac upozorenja, ne verujem da se ne bi zaustavili. Posle, nek se natežu mesec dana oko ulaska zbog pregleda ili neulaska, nije bitno, ali ne bi bilo žrtava.Ovako, odmah napasti brod komandosima, koji naoružani automatskim oružjem, uplašeni od ljudi sa navodno štanglama i noževima i pobiti 10 ili koliko već ljudi, to je baš bezumno.
mislim da je procedura smisljena za presretanja brodova brodovima, a koliko sam ja razumeo ovde se radilo o desantiranju konopcima iz helisa... a kapiram da covek zna da se uspanici malo kad mu to par tona gvozdja uz nevidjenu buku lebdi iznad palube, dok mu se niz konopce spustaju naoruzani majstori u fantomkama...
Link to comment

ma ha'aretzu ima slika 1 krvoloka sa handžaromTko bi ostao hladnokrvan dok ovaj uz arlauk nasrće na njega sa nožinom, nek prvi baci šuriken.

Link to comment
ovo me neodoljivo podseća na Handke-a, Bessona-a, kozake.... a i oni su se borili protiv ničim izazvanim sankcijama.spisateljica, 2 Die Linke budale, survajvor od 85 godina... taman za Dodatak Dnevnika.(sve ove moje konstatacije svakako ne opravdavaju izraelce u ovom slučaju)
Mislim da bi onoj tacnoj konstataciji da pominjanje Hitlera i nacista puca u mozak svakoj diskusiji na netu, trebalo dodati i prdonjska i nategnuta poredjenja sa Milosevicem i svim tim.Barrcode, srbijanski Antideutscher.
Link to comment
pa ok, moze i tako da se tumaci. a opet moze i da se protumaci da su se ovog puta izraelske vojne snage preracunale. znaci vracam se na ono sto napisah malo ranije: niko u toj igranci nije cvecka. lud ahmadinedzad, ludi i ovi s tim sto ovi tj. izraelci, imaju i iskustva, znanja i volje da pokazu sta znaju na tom planu a ahmadinedzad je za sada samo jedan poprilicno vulgarni lajavac i osim ubijanja protivnika rezultata izbora i nema neka velika nedela na planu ludila. jbg. dok shiva naftnih profita bude odredjivao sudbinu celog tog regiona mlatice se i ubijati jedni druge palestinci i izraelci, persijanci i ko vec sve ne i tako to, kao ljudske lutke vucene bozanskim koncima. apsurd mi je da se stavljam na bilo ciju stranu u tom sukobu. suludo sve to. mozda sam previse mator, bio sam klinac kada se desio masakr izraelskih sportista na minhenskoj olipijadi, secam se svih ludila iz arafatovog doba, nekako sam naucio da sve to posmatram samo kao krvav ples koji traje decenijama u kome je poginulo previse, previse ljudi za sve te decenije. kazem opet, steta sto necu doziveti da nestane nafta i gas iz tog regiona i da tamosnje narode i drzave konacno ostave na miru i prestanu da ih huskaju da igraju uloge lokalnih siledzija jedni prema drugima da bi eto nafta lepo tekla i tako to.
A i jedan razložan stav ovde da se pročita! Izrael još jednom pomera granice terora nad civilima. Tu nema zbora i svaka dalja rasprava je besramna abolicija jedne zločinačke vlasti. E sad, ako će moj sagovornik, nakon što se složimo oko ovoga, da zaodene jednu arafatku i drekne intifada!, nek se tornja u tri lepe. Uistinu mi nije jasna poslovična ostrašćenost pojedinaca kada je reč o zločinima jedne strane, a prelaženje preko slične i tehnološki zaostalije prakse druge strane. Klasičan sukob ustaša i četnika, uz daleko stariji i bogatiji folklor. Inače mi je komičan način na koji se sad spinuje - kao oteli nam pištolje, napali motkama, ovo ono, kao da gledam South Park..
Link to comment
Grčka se, pak, u znak protesta povukla iz planirane zajedničke vojne vežbe sa Izraelom.
Ovo je zanimljivo. Grčka na strani Turske.
Link to comment
A i jedan razložan stav ovde da se pročita! Izrael još jednom pomera granice terora nad civilima. Tu nema zbora i svaka dalja rasprava je besramna abolicija jedne zločinačke vlasti. E sad, ako će moj sagovornik, nakon što se složimo oko ovoga, da zaodene jednu arafatku i drekne intifada!, nek se tornja u tri lepe. Uistinu mi nije jasna poslovična ostrašćenost pojedinaca kada je reč o zločinima jedne strane, a prelaženje preko slične i tehnološki zaostalije prakse druge strane. Klasičan sukob ustaša i četnika, uz daleko stariji i bogatiji folklor. Inače mi je komičan način na koji se sad spinuje - kao oteli nam pištolje, napali motkama, ovo ono, kao da gledam South Park..
Koje strane, turske? Ovde se non stop previdja da Izrael nije napao Palestince, nego brod pod turskom zastavom.
Link to comment
Klasičan sukob ustaša i četnika, uz daleko stariji i bogatiji folklor.
uh. nista gadnije nego tradicija milenijumskog folklora. ubitacno dobro i tacno poredjenje. opet kazem, uopste mi nije jasno sta je ovo kog vraga trebalo izraelu? tresko je lepo objasnio kako se po nekim pravilima sprovodi pomorska blokada koja, slagali se mi sa tim ili ne, realno postoji. ne vidim nista razumno u ovom desantu komandosa. ma, ko zna kakve su sve struje i u izraelskom generastabu, mozda neki general bio ubedljiviji u iznosenju plana da ce se konvoj zauzeti lako i bez zrtava i preusmeriti u izraelsku luku u kojoj ce tovar biti pregledan i distribuiran onako kako izrael hoce. ako je to bio plan onda je to bio neverovatno glupav plan, kao da ne znaju koja je kolicina strasti moguca medju islamskim aktivistima, kao da im decenije sukoba po gradovima i selima nisu pokazale kako je potrebno tako malo da se zapocne krvav sukob. i sada hamas ima opravdanje da odradi neki nasilni akt na izraelskim teritorijama i onda to lepo spinuje i sa ovim dogadjajem, pa ce izrael da uzvrati ko zna kako i onda spinuje sa... krvavo kolo koje se okrece i okrece i uprkos glasovima razuma sa obe strane nikako da se zaustavi. Edited by Pontijak
Link to comment
Koje strane, turske? Ovde se non stop previdja da Izrael nije napao Palestince, nego brod pod turskom zastavom.
O događaju sam rekao šta sam imao. IDF je pobio civile, tačka. Ostatak posta je lamentiranje, direktno nevezano za samu temu. Poznajem dosta ljudi koji izraelsko-palestinskom sukobu prilaze refleksno pristasno, a nikad do kraja nisam razumeo zašto.
Link to comment
Koje strane, turske? Ovde se non stop previdja da Izrael nije napao Palestince, nego brod pod turskom zastavom.
plasim se da nisu obratili paznju na zastavu vec na aktivisticki dekor, da ne kazem gledali su modne detalje a ne zastavu
Link to comment
×
×
  • Create New...