Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Jel' se apologete izraelskih vojnih akcija takmiče u cinizmu, jbt?šta je nagrada, plaketa sa sočnim osvetničkim citatom iz Starog zaveta?
Ma ti nisi nista razumeo: apologetizacija izraelskih vojnih akcija je najsofisticiraniji novokomponovani nacin da se intelektualno izmasturbira nad onim sto je ?moglo biti da smo samo pametniji bili??; otkrivena je u krugu dvojke i gravitirajucem mentalnom space-u, od LA do New Zealanda (sve srpske zemlje including), liberalna, humana, pruza neogranicen prostor za svakojaka teoretisanja? A pri tom politicki korektna. Do yaya.Pogledaj samo:- bijes do mile volje, a niko ti nista ne moze;- zrtve krive, deca se ne racunaju;- na sve to, Amerika licno ti cuva ledja, u Savetu bezbednosti UN, na primer, a ti sam protiv svih ? kako to lepo zvuci?.- bije i ubija demokratska drzava, pa niko ne moze da ti prebaci da branis neke poslovicne i notorne Severne Koreje, Irane, Kube. Znaci, na liniji si liberalizma, i demokratije, protiv terorizma si, u trendu jednom recju?.- primitivci, politicari ispred seoskih prodavnica, imaju uvek u rezervi, kada im se pomene Srebrenica ili Sarajevo, na primer ? pitanje ?a sta su oni nama u Jasenovcu???. Apologeticarima koje pominjes ostaje mnogo zvucniji holokaust kao opravdanje koje cak ni Izrael ne pominje?.- a i zrtve su druge vere, nisu ?nasi?: apologeticari se sakriju iza svog zgrazavanja nad islamskim fundamentalizmom?. Gde bi oni, prosveceni i demokratsko liberalno nastrojeni da upotrebe ono ? Turci ili, ne daj boze onu rec na U ili B?Eh, da su NJIMA, ONDA, bile IDF, padobranci kao izraelski, pravi, sto samo laserom osvetle cilj a granata ili bomba sibnu tamo gde treba?. Drugacije bi ONI sada razgovarali, ne bi njima neko Kosovo izmaklo tek tako, Hrvatsku i Bosnu da ne pominjemo?. A sva moguca opravdanja ? na njihovoj strani. Ili bar oni tako misle. Ima samo jedan problem: Seseljevi se polako ali sigurno, imam utisak, opamecuju. Ovi, demokratsko ? liberalni tramvajski dvojkasi tesko bogami. A i zasto bi. Lepo im ovako. A kad pogledas malo bolje, zagrebes ? ista g?a. Samo, bolje nemoj, ne preporucujem. Smrdi.Tako da ne ocekuju oni nagradu ni starozavetnu ni bilo kakvu: njima je samo do demokratije. Oni pod njom podrazumevaju ? IDF. Bas kao sto pod americkom podrazumevaju da je njena sustina i najvece dostignuce u tome da si ? najjaci?. O ostalom oni nemaju pojma. Niti su ikada imali.
Link to comment
Držanje čovjeka kojeg čak ni Hamas ne optužuje za ništa osim za to da je izraelski vojnik, 2 godine, bez kontakta sa obitelji i međunarodnim organizacijama je, naprotiv, fino, civilizirano & nobl.
Kako beše ono što se uči negde u trećoj godini života? Dva loša ne čine jedno dobro, ili tako nešto?
Link to comment
Ma ti nisi nista razumeo: apologetizacija izraelskih vojnih akcija je najsofisticiraniji novokomponovani nacin da se intelektualno izmasturbira nad onim sto je 'moglo biti da smo samo pametniji bili?'; otkrivena je u krugu dvojke i gravitirajucem mentalnom space-u, od LA do New Zealanda (sve srpske zemlje including), liberalna, humana, pruza neogranicen prostor za svakojaka teoretisanja? A pri tom politicki korektna. Do yaya.Pogledaj samo:- bijes do mile volje, a niko ti nista ne moze;- zrtve krive, deca se ne racunaju;- na sve to, Amerika licno ti cuva ledja, u Savetu bezbednosti UN, na primer, a ti sam protiv svih ? kako to lepo zvuci?.- bije i ubija demokratska drzava, pa niko ne moze da ti prebaci da branis neke poslovicne i notorne Severne Koreje, Irane, Kube. Znaci, na liniji si liberalizma, i demokratije, protiv terorizma si, u trendu jednom recju?.- primitivci, politicari ispred seoskih prodavnica, imaju uvek u rezervi, kada im se pomene Srebrenica ili Sarajevo, na primer ? pitanje 'a sta su oni nama u Jasenovcu?'?. Apologeticarima koje pominjes ostaje mnogo zvucniji holokaust kao opravdanje koje cak ni Izrael ne pominje?.- a i zrtve su druge vere, nisu 'nasi': apologeticari se sakriju iza svog zgrazavanja nad islamskim fundamentalizmom?. Gde bi oni, prosveceni i demokratsko liberalno nastrojeni da upotrebe ono ? Turci ili, ne daj boze onu rec na U ili B?Eh, da su NJIMA, ONDA, bile IDF, padobranci kao izraelski, pravi, sto samo laserom osvetle cilj a granata ili bomba sibnu tamo gde treba?. Drugacije bi ONI sada razgovarali, ne bi njima neko Kosovo izmaklo tek tako, Hrvatsku i Bosnu da ne pominjemo?. A sva moguca opravdanja ? na njihovoj strani. Ili bar oni tako misle. Ima samo jedan problem: Seseljevi se polako ali sigurno, imam utisak, opamecuju. Ovi, demokratsko ? liberalni tramvajski dvojkasi tesko bogami. A i zasto bi. Lepo im ovako. A kad pogledas malo bolje, zagrebes ? ista g?a. Samo, bolje nemoj, ne preporucujem. Smrdi.Tako da ne ocekuju oni nagradu ni starozavetnu ni bilo kakvu: njima je samo do demokratije. Oni pod njom podrazumevaju ? IDF. Bas kao sto pod americkom podrazumevaju da je njena sustina i najvece dostignuce u tome da si ? najjaci?. O ostalom oni nemaju pojma. Niti su ikada imali.
A kada tebi neko godinama šalje rakete i bombaše samoubice to je jedan jako human potez.Jer naravno iza tebe stoji Iran i druge države koje imaju sličan stav o državi Izrael i njihovim stanovnicima.Da lli je humano decu obučavati da ratuju jer će postati šehiti i stalno voditi džihad koji je pogrešno protumačen od sadašnjih ajatolaha i drugih verskih poglavara u Iranu i Gazi?
Link to comment
A kada tebi neko godinama šalje rakete i bombaše samoubice to je jedan jako human potez.Jer naravno iza tebe stoji Iran i druge države koje imaju sličan stav o državi Izrael i njihovim stanovnicima.Da lli je humano decu obučavati da ratuju jer će postati šehiti i stalno voditi džihad koji je pogrešno protumačen od sadašnjih ajatolaha i drugih verskih poglavara u Iranu i Gazi?
Vidi humaniste, jbt! Pa naravno da je nehumano obucavati decu ratovanju. Mnogo je humanije tamaniti ih dok su mali. Jel' tako?Samo, humanisto, moj post se odnosio na nesto dugo: kako ti i tebi slicni u Srbiji i izvan iste, koriste Izrael da zamaskiraju svoje serbian military atavizme (SMA) i zal za propustenim prlikama, sve zavijajuci to u brigu i borbu za demokratiju. Shvacenu kao pravo jaceg da neselektivno sruci na glavu stotinama hiljada ljudi bombe, rakete i ostalu vasim srcima tako dragu sofisticiranu gvozdjuriju. Toliko o tome.A sto se DRZAVE Izrael tice, ziveli u njoj Jevreji, Svedjani ili Papuanci ona ima ozbiljan problem: pokreti kao Hamas iz ovako nanetih im 'poraza' izlaze ojacani, tako da bice da je Izrael sebi zabio - autogol. Nije ni cudo: nije vise mlad, zaboravio je da se na terorizam ne ide avionima i artiljerijom, nego mukotrpnim traganjem za pojedincima koji imaju ime i prezime. Generali (a to je sinonim za gloopo) su uzeli stvar pod svoje - rezultat vidimo: Hamas na nogama, ni jedan od problema resen, spirala ide dalje...A ti i tebi slicni biste, reda radi barem, mogli da izkazete trunku saosecanja sa - zrtvama. Nece biti da su bas svi - krivi.
Link to comment
A ti i tebi slicni biste, reda radi barem, mogli da izkazete trunku saosecanja sa - zrtvama. Nece biti da su bas svi - krivi.
na isti nacin na koji ti to radis?
Link to comment
Vidi humaniste, jbt! Pa naravno da je nehumano obucavati decu ratovanju. Mnogo je humanije tamaniti ih dok su mali. Jel' tako?Samo, humanisto, moj post se odnosio na nesto dugo: kako ti i tebi slicni u Srbiji i izvan iste, koriste Izrael da zamaskiraju svoje serbian military atavizme (SMA) i zal za propustenim prlikama, sve zavijajuci to u brigu i borbu za demokratiju. Shvacenu kao pravo jaceg da neselektivno sruci na glavu stotinama hiljada ljudi bombe, rakete i ostalu vasim srcima tako dragu sofisticiranu gvozdjuriju. Toliko o tome.A sto se DRZAVE Izrael tice, ziveli u njoj Jevreji, Svedjani ili Papuanci ona ima ozbiljan problem: pokreti kao Hamas iz ovako nanetih im 'poraza' izlaze ojacani, tako da bice da je Izrael sebi zabio - autogol. Nije ni cudo: nije vise mlad, zaboravio je da se na terorizam ne ide avionima i artiljerijom, nego mukotrpnim traganjem za pojedincima koji imaju ime i prezime. Generali (a to je sinonim za gloopo) su uzeli stvar pod svoje - rezultat vidimo: Hamas na nogama, ni jedan od problema resen, spirala ide dalje...A ti i tebi slicni biste, reda radi barem, mogli da izkazete trunku saosecanja sa - zrtvama. Nece biti da su bas svi - krivi.
Niko nije rekao da je humano ubijati decu i civile.Rečeno je samo da je ahumano zlouotrebljavati decu zarad džihada i neke osvete nad Izraelom i njenim stanovništvu u vidu svetih ratnika šehita,zatim bacati rakete na izraelska naselja pa kad ovi krenu u ofanzivu onda kukati i podmetati civile isped sebe.Kako to radi HAMAS.I šta bi se desilo da u državi u kojoj živiš u nekom pograničnom pojasu neki ludački pokret koje je došao na vlast počne da ispaljuje rakete na tvoju zemlju i gde ginu građani tvoje zemlje.Ne znam odakle si i nisi naglasio u svom postu to.
Link to comment
Niko nije rekao da je humano ubijati decu i civile.Rečeno je samo da je ahumano zlouotrebljavati decu zarad džihada i neke osvete nad Izraelom i njenim stanovništvu u vidu svetih ratnika šehita,zatim bacati rakete na izraelska naselja pa kad ovi krenu u ofanzivu onda kukati i podmetati civile isped sebe.Kako to radi HAMAS.I šta bi se desilo da u državi u kojoj živiš u nekom pograničnom pojasu neki ludački pokret koje je došao na vlast počne da ispaljuje rakete na tvoju zemlju i gde ginu građani tvoje zemlje.Ne znam odakle si i nisi naglasio u svom postu to.
humano - Ahumano. Nije ti bilo lakse da napises NEhumano?Slusaj, ja sam u svom postu, ako si ga iole pazljivo procitao pokusao da kazem kako domaci nazovi liberali koriste priliku da kroz Izrael i gluposti koje pravi izraze zal za sofisticiranim nacinima da se komsiluku pokaze. Umesto IDF-a imali su JNA, umesto Sayaret-a - Legiju, Zmiju i ostalu menazeriju... Uostalom, citaj. I razmisli o tome da li je ikada i igde regularna vojska, pa bila i izraelska, uspela da doaka pokretu koji uziva podrsku vecine stanovnistva. Pa zvao se taj pokret Hamas, Vijetkong ili kako ti drago. Nije. Pa nece ni Izrael. Kao sto to nece ni zidovi. A ni generali.A na ofucano pitanje sta bih ja radio da na moju zemlju ispale rakete, odgovor je prost: skenjao bih par zemalja ovde - onde. Zavisno od afiniteta, trenutnih politickih potreba ili interesa. Od Gruzije, Avganistana, Iraka... Doduse, rakete ne bi prestale da padaju. Kao sto i nisu, jel' tako?A na pitanje o lokaciji moje malenkosti: mislis da je to na ovoj temi od ikakvog znacaja? Ako tako zaista mislis, onda nesto debelo nije u redu.
Link to comment
humano - Ahumano. Nije ti bilo lakse da napises NEhumano?Slusaj, ja sam u svom postu, ako si ga iole pazljivo procitao pokusao da kazem kako domaci nazovi liberali koriste priliku da kroz Izrael i gluposti koje pravi izraze zal za sofisticiranim nacinima da se komsiluku pokaze. Umesto IDF-a imali su JNA, umesto Sayaret-a - Legiju, Zmiju i ostalu menazeriju... Uostalom, citaj. I razmisli o tome da li je ikada i igde regularna vojska, pa bila i izraelska, uspela da doaka pokretu koji uziva podrsku vecine stanovnistva. Pa zvao se taj pokret Hamas, Vijetkong ili kako ti drago. Nije. Pa nece ni Izrael. Kao sto to nece ni zidovi. A ni generali.A na ofucano pitanje sta bih ja radio da na moju zemlju ispale rakete, odgovor je prost: skenjao bih par zemalja ovde - onde. Zavisno od afiniteta, trenutnih politickih potreba ili interesa. Od Gruzije, Avganistana, Iraka... Doduse, rakete ne bi prestale da padaju. Kao sto i nisu, jel' tako?A na pitanje o lokaciji moje malenkosti: mislis da je to na ovoj temi od ikakvog znacaja? Ako tako zaista mislis, onda nesto debelo nije u redu.
Humano-ahumano.Ahumano je izraz koji se upotrebljava na ovom forumu i ima značenje nehumano.Da li je ovo humano ili nije prosudi sam. Edited by Jerry
Link to comment

Ne napadam ja palestince nego terorizam od strane Hamasa , a ti napadaš i jevreje koje nazivaš židovima.A to je pogrdan naziv.Uzgred, da li je ovo zlostavljanje dece?Prosudi sam i onda ih brani!

Link to comment
Ne napadam ja palestince nego terorizam od strane Hamasa , a ti napadaš i jevreje koje nazivaš židovima.A to je pogrdan naziv.Uzgred, da li je ovo zlostavljanje dece?Prosudi sam i onda ih brani!
Nesreca tvoja sto sam se vratio da izduvam jednu pre nego podjem. Slusaj ti (ovde ide izrazito pogrdan izraz) - gore pise zid, zidovi, kao Berlinski, Kineski... Koji nikada i nigde, nikoga nisu sacuvali. Da se nisi usudio da mi jos jednom ma i pokusas natovaris te gluposti oko naziva za ovo ili ono.I - ne kaci mi YouTube kao argument: sta mislis koliko je tamo moguce naci klipova sa rastrgnutim decjim telima? I sta se sve time moze pokusati da dokaze? Uostalom, mislis li da je humano tu zloupotrebljenu decu izmasakrirati? I jos nesto: yebe mi se cija je Izrael drzava. Jevrejstvo i holokaust nisu ni opravdanje niti daju prava na ovo sto radi DRZAVA koje se, slucajno, zove Izrael. Prema tome, mani me pokusaja uvlacenja u antisemitizme, neprijatelje Izraela i ostale vama toliko drage kvalifikacije.A kad smo vec kod toga: pokusaj da odgovoris sebi da li bi Ana Frank opravdala nekoliko stotina mrtve dece u Gazi? I imala razumevanja za ovakav nacin pokusaja da se resi problem koji se ovako kako ga resavaju oni koji se iza nje kriju pokusavaju da rese nesto sto se resiti ne moze masovnim bombardovanjem i pogibijama stotina civila?Meni nemoj da odgovaras. Ja sam sa temom, a i sa tobom - zavrsio.
Link to comment
Nesreca tvoja sto sam se vratio da izduvam jednu pre nego podjem. Slusaj ti (ovde ide izrazito pogrdan izraz) - gore pise zid, zidovi, kao Berlinski, Kineski... Koji nikada i nigde, nikoga nisu sacuvali. Da se nisi usudio da mi jos jednom ma i pokusas natovaris te gluposti oko naziva za ovo ili ono.I - ne kaci mi YouTube kao argument: sta mislis koliko je tamo moguce naci klipova sa rastrgnutim decjim telima? I sta se sve time moze pokusati da dokaze? Uostalom, mislis li da je humano tu zloupotrebljenu decu izmasakrirati? I jos nesto: yebe mi se cija je Izrael drzava. Jevrejstvo i holokaust nisu ni opravdanje niti daju prava na ovo sto radi DRZAVA koje se, slucajno, zove Izrael. Prema tome, mani me pokusaja uvlacenja u antisemitizme, neprijatelje Izraela i ostale vama toliko drage kvalifikacije.A kad smo vec kod toga: pokusaj da odgovoris sebi da li bi Ana Frank opravdala nekoliko stotina mrtve dece u Gazi? I imala razumevanja za ovakav nacin pokusaja da se resi problem koji se ovako kako ga resavaju oni koji se iza nje kriju pokusavaju da rese nesto sto se resiti ne moze masovnim bombardovanjem i pogibijama stotina civila?Meni nemoj da odgovaras. Ja sam sa temom, a i sa tobom - zavrsio.
Jesi li završio intifadu?
Link to comment
Jesi li završio intifadu?
A ti dezurstvo?I - vulvo (ovo je takodje izraz koji se koristi na forumu i veoma je precizan): mogao si barem da se izvines zbog onih zidova koje si pokusao da pretvoris u židove.Sto se intifade tice - promasio si. Deratizacija je u tvom slucaju mnogo, mnogo potrebnija. Mada i opasnija. Srecom nije - ahumana.
Link to comment
A ti dezurstvo?I - vulvo (ovo je takodje izraz koji se koristi na forumu i veoma je precizan): mogao si barem da se izvines zbog onih zidova koje si pokusao da pretvoris u židove.Sto se intifade tice - promasio si. Deratizacija je u tvom slucaju mnogo, mnogo potrebnija. Mada i opasnija. Srecom nije - ahumana.
Ti nešto reče da si završio sa temom?Nisam siguran da se držiš sopstvene reči. :lol:
Link to comment
Ti nešto reče da si završio sa temom?Nisam siguran da se držiš sopstvene reči. :lol:
S temom da. Ali s tobom sam tek poceo. A da si mi odgovorio - jesi. Svaka ti chast. Sve go argument.
Link to comment
×
×
  • Create New...