Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Ne znam što ste toliko ostrašćeni. Jasno je da je Izrael napravio grešku što je intevenisao pre ulaska brodova u vode Izraela. Najverovatnije je da je Izrael upotrebio prekomernu silu na brodu. Međutim sa druge strane ovakvi pokušaji da se probije blokada su besmisleni i samo ugrožavaju ljudske živote. Trebalo je prihvatiti iskrcavanje pomoći u Izraelu i njen transport u Gazu. Niti ovo drugo umanju grešku Izraela koja je dovela do tragedije niti greška Izraela abolira huimanitarce posledica klasičnih tree hugging gluposti koje se mogu završiti jako loše kao u ovom slučaju.
pa mogu se zavrsiti jako lose samo ako postoje ludaci koji su spremni da masakriraju nevine ljude.
Link to comment
niti greška Izraela abolira huimanitarce posledica klasičnih tree hugging gluposti koje se mogu završiti jako loše kao u ovom slučaju.
Kako je ovo dobro! Izrael i IDF su visa sila i to kad oni hoce da masakriraju, to je jednostavno tako. Kao uragan ili vulkan, obicni smrtnici tu nistu ne mogu. Mogu samo da ih ne izazivaju. Ako oni odluce da neko umre od gladi, ima bre da tako bude. Ako pokusas da mu odneses da jede, spremi se na neizbezne posledice bozije ruke - IDFa!
Link to comment
meni nije jasno koji im bio andrak da ne sacekaju da brodovi predju tih pisljivih 16 kilometara, ovako su se samo tako namestili za sve vrste osuda
ti ne razumes da su pobili te ljude da bi pokazali Ahmadinedzadu i celom svetu da ih zabole kurac sta ko o njima misli, i da su spremni da ubijaju i preventivno?
Link to comment
pa mogu se zavrsiti jako lose samo ako postoje ludaci koji su spremni da masakriraju nevine ljude.
Opet, Izrael je najverovatnije upotrebio preteranu silu, uostalom kao i mnogo puta do sada. Ukoliko su bili izloženi vatri pojedinaca sa broda onda sigurno nisu mogli da ne odgovore. Meni iskreno zvuči sumanuto da je neko na njih pucao, ali mi zvuči sumanuto i da su oni krenuli sa idejom da pobiju ljude. Ne zbog toga što mislim da su pomenuti humanitarci neki veliki pacifisti nego zato što su znali da će ih ovi rasturiti i ne zbog toga što mislim da IDFovci vole proarapske humanitarce već zato što bi to dovelo do razapinjanja Izraela na krst(pun!) kao što se i dešava. Takođe ne mislim da je ovo bila poruka Ahmedinedžadu već da su brodovi čekali dan da uđu u vode Izraela, a izrael nije hteo da se po danu iskrcava na brodove na kojima zbog paranoje ili realnih razloga možda očekuju sukobe.
Link to comment
meni nije jasno koji im bio andrak da ne sacekaju da brodovi predju tih pisljivih 16 kilometara, ovako su se samo tako namestili za sve vrste osuda
Šalju određenu vrstu poruke (kao što Vasa gore napisao). Za međunarodne osude ih zabole, kao i uvek do sada.
Link to comment

Ako ćemo cjepidlačiti po pravu, nisu ni vode ispred Gaze izraelske unutrašnje vode.Lots of win za Hamas ovdje, a više im dopeljaju gumenjacima i tunelima sa Sinaja u jednom tjednu nego potencijalno sa 10 takvih konvoja. Drago mi je što su Bibić i Avigdor opet zasrali, a Barak je ostao u tom dobrom društvu. Pukli dabogda u Knessetu ASAP.edit: što se tiče blokada, ni jedna blokada više nije legalna ako ju nije odobrilo Vijeće Sigurnosty, strictly speakin'.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
ponovo te pitam: razumes li da se ovde radi o napadu na brod u medjunarodnim vodama? organizatori konvoja u trenutku napada nisu prekrsili nijedan zakon, ni pomorski ni izraelski.
e, os..ost..osrasceni bre covece! decko lepo kaze da nije strucan za te medjunarodne pravne gluposti, ali da je jasno da je prokleti konvoj prevozio jebenu humanitarnu pomoc!!!
Ja nisam baš neki ekspert za pomorsko ili koje većje u pitanju pravo, ali sa političke tačke ovo se ne može svesti na isto jer se zna da ovo nisu bili izletnici na putu za sejšele već prevoz humanirane pomoći.
znas li bre ti Vaso sta jedan dzak brasna moze da uradi vojniku u patroli kad se baci sa krova zgrade!? govna je trebalo torpedovati podmornicama i uopste ne rizikovati zivu silu :fashisto:
Link to comment
Opet, Izrael je najverovatnije upotrebio preteranu silu, uostalom kao i mnogo puta do sada. Ukoliko su bili izloženi vatri pojedinaca sa broda onda sigurno nisu mogli da ne odgovore. Meni iskreno zvuči sumanuto da je neko na njih pucao, ali mi zvuči sumanuto i da su oni krenuli sa idejom da pobiju ljude. Ne zbog toga što mislim da su pomenuti humanitarci neki veliki pacifisti nego zato što su znali da će ih ovi rasturiti i ne zbog toga što mislim da IDFovci vole proarapske humanitarce već zato što bi to dovelo do razapinjanja Izraela na krst(pun!) kao što se i dešava. Takođe ne mislim da je ovo bila poruka Ahmedinedžadu već da su brodovi čekali dan da uđu u vode Izraela, a izrael nije hteo da se po danu iskrcava na brodove na kojima zbog paranoje ili realnih razloga možda očekuju sukobe.
ama nema sta komandos da trazi na civilnom brodu 16 kilometara od granice legalnog vojnog delovanja. jel ti razumes koncept prava uopste, ili ne. kakve veze ima da li je na njih neko pucao ili ne. kako mozes da tokom celokupne rasprave zanemarujes da je u pitanju piratska akcija IDF-a bez uporista u izraelskom ili medjunarodnom pravu?
Takođe ne mislim da je ovo bila poruka Ahmedinedžadu već da su brodovi čekali dan da uđu u vode Izraela, a izrael nije hteo da se po danu iskrcava na brodove na kojima zbog paranoje ili realnih razloga možda očekuju sukobe
hoces da kazes, cekali su noc da ih pobiju?An Israeli commando said upon descending into a boat with ropes, he was immediately attacked by a group of people."They beat us up with metal sticks and knives," he said. "There was live fire at some point against us... They were shooting at us from below deck." Edited by vasudeva418
Link to comment
poznata mi je ova argumentacija kada smo pricali o zlocinima usa - oni jednostavno nikada ne ubijaju nevine ljude namerno zato mora da su ovi na brodu sami trazili ovo. mislim da si ostao sam u podrsci izraelu posto prakticno ceo svet osudjuje ovaj postupak. Edited by kojot
Link to comment

ovo zasluzuje poseban post. ko je sve bio na brodovima:Nobel Peace Prize winner Mairead Corrigan Maguire, members of the European Parliament, German MPs Inge Höger and Annette Groth as well as a Holocaust survivor. Contact with Höger and Groth has been lost.

Link to comment
ti ne razumes da su pobili te ljude da bi pokazali Ahmadinedzadu i celom svetu da ih zabole kurac sta ko o njima misli, i da su spremni da ubijaju i preventivno?
pa ok, moze i tako da se tumaci. a opet moze i da se protumaci da su se ovog puta izraelske vojne snage preracunale. znaci vracam se na ono sto napisah malo ranije: niko u toj igranci nije cvecka. lud ahmadinedzad, ludi i ovi s tim sto ovi tj. izraelci, imaju i iskustva, znanja i volje da pokazu sta znaju na tom planu a ahmadinedzad je za sada samo jedan poprilicno vulgarni lajavac i osim ubijanja protivnika rezultata izbora i nema neka velika nedela na planu ludila. jbg. dok shiva naftnih profita bude odredjivao sudbinu celog tog regiona mlatice se i ubijati jedni druge palestinci i izraelci, persijanci i ko vec sve ne i tako to, kao ljudske lutke vucene bozanskim koncima. apsurd mi je da se stavljam na bilo ciju stranu u tom sukobu. suludo sve to. mozda sam previse mator, bio sam klinac kada se desio masakr izraelskih sportista na minhenskoj olipijadi, secam se svih ludila iz arafatovog doba, nekako sam naucio da sve to posmatram samo kao krvav ples koji traje decenijama u kome je poginulo previse, previse ljudi za sve te decenije. kazem opet, steta sto necu doziveti da nestane nafta i gas iz tog regiona i da tamosnje narode i drzave konacno ostave na miru i prestanu da ih huskaju da igraju uloge lokalnih siledzija jedni prema drugima da bi eto nafta lepo tekla i tako to.
Link to comment

Evo gleam na Skaj Njuzu nekog piara iz Jerusalima koji baca svakako zanimljiv spin - sva i cela odgovornost leži na Hamasu, i Izrael ne duguje nikakvo izvinjenje porodicama posade, ako neko treba da da izvinjenje to je Hamas.

Link to comment
edit: što se tiče blokada, ni jedna blokada više nije legalna ako ju nije odobrilo Vijeće Sigurnosty, strictly speakin'.
A otkad je to Više?Koliko ja znam, blokada je legalna kad je odobri SC ili US president.
Link to comment
...
ne zeleci da opravdavam izrael zeleo bih samo da vam skrenem paznju da je brod na kom se incident desio nosio pomoc turske nevladine organizacije IHH (insani yardim vakfi, IHH, “humanitarian relief fund”), islamske dobrotvorne organizacije koja je stavljena na crnu listu u izraelu i za koju vise analiticara terorizma tvrde da sluzi kao legalni front za regrutovanje dzihadista i distribuciju oruzija.
According to the study, the Turkish authorities began investigating IHH at least in December 1997, after having received information that senior IHH figures had purchased automatic weapons from radical Islamic organizations. The office of the organization in Istanbul was consequently raided and activists were arrested. During the raid the Turkish security forces found weapons, explosives, instructions for making IEDs and a flag with a jihad message. An examination of the documents found in IHH office indicated that IHH members were planning to take part in jihad activities in Afghanistan, Bosnia and Chechnya.
Link to comment
ovo zasluzuje poseban post. ko je sve bio na brodovima:Nobel Peace Prize winner Mairead Corrigan Maguire, members of the European Parliament, German MPs Inge Höger and Annette Groth as well as a Holocaust survivor. Contact with Höger and Groth has been lost.
ovo me neodoljivo podseća na Handke-a, Bessona-a, kozake.... a i oni su se borili protiv ničim izazvanim sankcijama.spisateljica, 2 Die Linke budale, survajvor od 85 godina... taman za Dodatak Dnevnika.(sve ove moje konstatacije svakako ne opravdavaju izraelce u ovom slučaju)
Link to comment
×
×
  • Create New...