Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Evo ja mislim da je to gomila levičarskog bullshita, ali je centralni komitet PPPa doneo odluku da se na ovoj temi ima isključivo pljuvati zli Izrael te se toga pridržavam. Nije mi jasno kako su smeli da pucaju na nekoga ko je pucao na njih.
Ali, to je laz! Jednostavno i potpuno.Sta traze izraelski komandosi na brodu u Medj. Vodama?Zasto su se gusarski popeli na brod a ne reflektor, megafon, ej vi tamo...? I to tek kad ovi zaplove u njihove vode.Zasto, na kraju krajeva, ne bi Palestinci smeli da dobiju hranu i cebad (pregleda se lepo da ne bude oruzja da se ne bi neko slucajno branio kad mu tenk upadne u izbeglicki sator)? Zasto mora toliko da se muci i ponizava taj narod tamo? Zasto???
Link to comment
Ali, to je laz! Jednostavno i potpuno.
I da nije laz, svejedno je. Imas pravo da pucas na naoruzanog gusara koji ti upada na brod. Pored toga, izvestaji izraelske strane ukazuju da je na komandose pucano oruzjem otetim od pripadnika IDF-a. Edited by vasudeva418
Link to comment

mislim da je bitno reci da ovi nisu pucali jer nisu imali cime. Ovi na brodu su znali za blokadu i publicitet i nisu isli naoruzani da niko ne bi mogao nista da im sere. Nisu verovali da su ovi bas tolike psihopate da ce ih, uz svu javnost, masakrirati!! Naravno da bi ih svako stanglirao i izbo cime god moze da mu upadnu na brod u po noci...

Link to comment
Evo ja mislim da je to gomila levičarskog bullshita, ali je centralni komitet PPPa doneo odluku da se na ovoj temi ima isključivo pljuvati zli Izrael te se toga pridržavam. Nije mi jasno kako su smeli da pucaju na nekoga ko je pucao na njih.
Mozda u tvom bajkovitom svetu cinjenja Izraelske drzave nisu zlo, i ja samo mogu da ti kazem da ti zavidim. Mora da je u tvom svetu jebeno lepo ziveti. Pa cak i kad izmasakriraju 15 ljudi, u stanju si da branis i relativizujes njihov postupak. Bravo > :Hail:
Link to comment

kada se Irejserov cinizam ("levicarski bulsit...PPP CK") pomesa sa tvrdoglavoscu u ishitrenosci ("obe strane su krive"), pa sve zacini povrsnoscu u citanju dogadjaja koji nema veze sa ovim ("PKK raketirao objekat Turske mornarice") dolazi do ovih "zakljucaka" ("humanitarci pucali na IDF prvi"):isuse: :isuse: :isuse: (na sta se MP i Vasa odma zalete)Irejseru, molim te poslusaj moj savet o odmaranju...

Link to comment
dolazi do ovih "zakljucaka" ("humanitarci pucali na IDF prvi"):isuse: :isuse: :isuse: (na sta se MP i Vasa odma zalete)
nisi ukacio. on sada papagajise saopstenja kojima IDF bombarduje medije. U toku je spin da se predstavi kao da su humanitarci napali IDF, a Eraser je odmah skontao kako da se prestroji i kuda da vodi pricu, kao da ga Bibi licno placa da to radi na forumu.MP40, u pravu si, ni IDF ne insistira da je na brodu bilo vatrenog oruzja pre dolaska komandosa.veliki problem Izraela sadrzi se u tome sto ce za najkasnije nekoliko sati uslediti konsolidovan i ogroman medijski udarac. brodovi su vrveli od novinara, a jedan od islamskih ekstremista na brodovima je i - najtirazniji svedski pisac.STOCKHOLM—A spokesman for Henning Mankell says the Swedish crime novelist was aboard one of the six Gaza-bound ships that were stormed by Israeli commandos.Spokesman Robert Johnsson says he hasn’t been able to reach Mankell since the deadly raid.Mankell’s murder mysteries about the gloomy detective Kurt Wallander have been on best-seller lists worldwide.Johnsson says the writer is on board the Swedish ship Sofia that was travelling to the Gaza Strip with humanitarian supplies in a convoy. The Swedish Foreign Minister says there were 11 Swedes on the ships. Edited by vasudeva418
Link to comment
Ima i domaća verzija te vesti, a, nezvanično, i državljana Srbije na navedenim brodovima :
Srbi u konvoju koji je napao Izrael31. maj 2010. 14:42 > 14:48Pokret za slobodnu Gazu (Free Gaza Movement) saopštio je danas da je među 700 putnika brodova u konvoju sa humanitarnom pomoći koji je jutros napala izraelska vojska, bilo državljana više zemalja, uključujući i Srbiju.Kako javlja Rojters, pozivajući se na taj pokret, među putnicima većina je bila iz Turske, ali je bilo i ljudi iz SAD, Velike Britanije, Australije, Grčke, Kanade, Malezije, Alžira, Srbije, Belgije, Irske, Norveške, Švedske i Kuvajta. Izraelska vojska je jutros u Sredozemlju napala jedan od šest brodova koji su prevozili humanitarnu pomoć stanovnicima Gaze.Tom prilikom je ubijeno 19 putnika.Na tom brodu su uglavnom bili turski državljani, ali i tri nemačka parlamentarca i dva palestinska poslanika, iz izraelskog parlamenta, Kneseta. Među putnicima na jednom od brodova bio je i švedski pisac Hening Mankel. (Beta)
Edited by Ayatollah
Link to comment

aha, novi momenat. posada se branila. cime se branila? motkama? hladnim oruzjem? prackama sa kamenicama? vatrenim oruzjem? izmedju palestinaca i izraelaca predugo traje rat raznih nivoa intenziteta a blokada gaze je samo jedan od nivoa. palestinci (ne kao narod nego kao politicki entitet) su sve samo ne cvecke u tom visedecenijskom sukobu a ratovi se vode i u medjunarodnim vodama. cini mi se da je ovo bila samo jedna od bezbrojnih epizoda kurcenja i jedne i druge strane u kojoj je po obicaju izraelska strana opet demolirala protivnicku stranu. steta sto necu dovoljno dugo poziveti i doziveti da taj bliski istok ostane bez nafte i gasa i da se sva ta sranja koja se desavaju i gde svi ucesnici imaju svoje interese i svoje paranoje i svog velikog zastitnika konacno budu ostavljeni na miru kada se vise na racun tih sukoba ne budu mogli praviti masni profiti.

Link to comment
Evo ja mislim da je to gomila levičarskog bullshita, ali je centralni komitet PPPa doneo odluku da se na ovoj temi ima isključivo pljuvati zli Izrael te se toga pridržavam. Nije mi jasno kako su smeli da pucaju na nekoga ko je pucao na njih.
Ne moras po cenu podrzavanja ociglednog zla da branis boje individualizma i suprotnog misljenja. Ponekad se desi da vecina vidi dobro i ispravno. Nije cesto ali desava se.
Link to comment
i državljana Srbije na navedenim brodovima
e, ja ovo nisam znao. javno se izvinjavam korisniku Irejserhedu zbog predhodnog pisanja. bilo koje plovilo na kome su krvozedni Srbi je legitimna meta bilo koje vojne formacije...od duseka u vodama Halkidikija, preko humanitarnog konvoja, do nosaca aviona Dusan Silni...od NATO, preko IDF, do Uniteted Somali Pirates Edited by Vasilij Zajcev
Link to comment

Ne znam što ste toliko ostrašćeni. Jasno je da je Izrael napravio grešku što je intevenisao pre ulaska brodova u vode Izraela. Najverovatnije je da je Izrael upotrebio prekomernu silu na brodu. Međutim sa druge strane ovakvi pokušaji da se probije blokada su besmisleni i samo ugrožavaju ljudske živote. Trebalo je prihvatiti iskrcavanje pomoći u Izraelu i njen transport u Gazu. Niti ovo drugo umanju grešku Izraela koja je dovela do tragedije niti greška Izraela abolira huimanitarce posledica klasičnih tree hugging gluposti koje se mogu završiti jako loše kao u ovom slučaju.

Link to comment

@barrcodeMumlajuci, nerazumljiv sarkazam: pravi doprinos temi.Nego ovo pitanje ce biti postavljeno, pa hajde da ga resimo sada. Teritorijalne vode protezu se do 22 kilometra od obale. Vode u kojima drzava moze da sprovodi svoje neposredne interese (pa i da boarduje brodove za koje proceni da ugrozavaju njenu bezbednost) protezu se do 44 kilometra od obale. Humanitarna flota bila je udaljena 60 kilometara od obale. Bilo je vremena i za pregovore i za ultimatume. Cin Izraela je najsiroviji terorizam.@eraserhead:o kakvoj ti, molim te, gresci govoris? kakva crna greska? znali su sta rade i to su i uradili.ponovo te pitam: razumes li da se ovde radi o napadu na brod u medjunarodnim vodama? organizatori konvoja u trenutku napada nisu prekrsili nijedan zakon, ni pomorski ni izraelski.

Edited by vasudeva418
Link to comment

meni nije jasno koji im bio andrak da ne sacekaju da brodovi predju tih pisljivih 16 kilometara, ovako su se samo tako namestili za sve vrste osuda

Edited by Pontijak
Link to comment
×
×
  • Create New...