Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Sutra su izbori za Kneset. Istraživanja kažu slijedeće:Likud (Netanyahu), 26Kadima (Livni), 23Yisrael Beiteinu (Lieberman), 18Labor (Barak), 16Shas (Yishai), 10Ichud Leumi (National Union) 6Jewish Home 3Meretz 6United Torah Judaism 5Arapi 9Izborni sistem je proporcionalni i cio Izrael je jedna izborna jedinica, cenzus je 2% čini mi se, utornik je neradni dan, Liberman hoće ministarstvo odbrane, Netanjahu premijersku stolicu, Iran pravi atomsku, sunčano bez padavina.

Link to comment
Sutra su izbori za Kneset. Istraživanja kažu slijedeće:Likud (Netanyahu), 26Kadima (Livni), 23Yisrael Beiteinu (Lieberman), 18Labor (Barak), 16Shas (Yishai), 10Ichud Leumi (National Union) 6Jewish Home 3Meretz 6United Torah Judaism 5Arapi 9Izborni sistem je proporcionalni i cio Izrael je jedna izborna jedinica, cenzus je 2% čini mi se, utornik je neradni dan, Liberman hoće ministarstvo odbrane, Netanjahu premijersku stolicu, Iran pravi atomsku, sunčano bez padavina.
Oveo je vise od 100%. Gde je problem?Edit: Mozda je u pitanju broj poslanika a ne procenti glasova? Edited by Budja
Link to comment
Prema prvim podatcima iznenadjenje: Vodi CipiKadima 30Likud 28Liberman 15Laburisti 13Shas 9ostatak ovdje
Upravo gledam rezultate (99% obradjenih glasova) i, iako Bibi (27 mandata) ima vece sanse da smuva nekakvu vecinu, ne treba otpisivati ni Kadimu (28). Po obicaju (to vec postaje i tradicija) novu Vladu formirace blok koji na svoju stranu pridobije dve vernicke stranke: Shas 11 mandata (marokanci i ostala mizrahi braca) i askenashku "Ujedinjenu Toru" (5 mandata). Odlican rezultat napravio je Liberman (15 mandata) za koga je ocigledno glasao ogroman broj useljenika iz bivseg SSSR-a. Avoda (Laburisti) sa 13 i Merec sa tri mandata doziveli su debakl. Arapi sa tri liste osvojili ukupno 11 mandata. U Parlament ulaze jos i Nacionalna unija sa cetiri i Jewish home sa tri poslanika. Edited by Luc
Link to comment
Jasno je da agresija na Gazu ostavlja svoje posledice i da radikalizuje biračko telo dok se oni iole normalni pasiviziraju pa otud i krah Laburista i Mereca.
Pratecdi pomalo novine, cini mi se da su "normalni" imali vise razloga da glasaju za Kadimu nego za Laburiste.Nego, sta znaci cinjenica da se bivsi ambasador u SAD Dani Ajalon (ili tako nekako) nije skidao sa TV i stampe kao drugi covek Libermanove partije?
Link to comment
Pratecdi pomalo novine, cini mi se da su "normalni" imali vise razloga da glasaju za Kadimu nego za Laburiste.Nego, sta znaci cinjenica da se bivsi ambasador u SAD Dani Ajalon (ili tako nekako) nije skidao sa TV i stampe kao drugi covek Libermanove partije?
U pravu si, što se mene tiče jedini normalni u Izraelu su oni koji glasaju za Meretz i oni koji ne glasaju (anarhisti npr.), svi ostali su u suštini u odnosu prema okupiranim teritorijama manje-više isti.
Link to comment

Pa sad, "pobjedu" Kadimi je donijela cinjenica da je na izbore izasao malo veci broj mladih glasaca. Kadima i Avoda stoje cvrsto iza pozicije da je sa Palestincima neophodan dogovor po cijenu teritorijalnih ustupaka tj, napustanja vecine naselja na Zapadnoj obali i nekih dijelova isticnog Jerusalima. Kadima i Avoda su dozivile debakl u Jerusalimu i naseljima a na primjer, sasvim su pristojno prosli u Tel Avivu i kibucima. Osnovna razlika izmedju izraelskih stranaka vise nije njihova ideologija nego prica o teritorijama.

Link to comment
Osnovna razlika izmedju izraelskih stranaka vise nije njihova ideologija nego prica o teritorijama.
Meni je to interesantno. Ja da sam izraelac, poslo onog DEBAKLA sa šaronovim unilateralnim povlačenjem iz Gaze, naravno NIKADA ne bih bio za povlačenje na granice iz 67. (iako mislim da bi do toga trebalo doći, da su samo komšije iole normalni ljudi).A Lieberman je beše za postojanje te tzv. palestinsku državu. Kako on to objašnjava onim ortodoksnim (Shas?), s kojima treba u koaliciju? Haotičan politički spektar.
Link to comment
×
×
  • Create New...