Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

španija je idealna država koja bi trebalo da presuđuje u ovom sporu, jer ona, dokazano, identično tretira i Jevreje i muslimane.
Ovo bi trebalo da je udarac ispod pojasa zbog rekonkviste, ili nešto drugo? Ako je to u pitanju promašio si ceo fudbal.
Wooow, čoveeeče. Pa ovo me podseća na onu presudu kojom su u Beogradu osudjeni Klinton, Solana, W.Clark i ekipa, od strane istaknutog bravnika Gorana Poltronijevića. Ovakve poteze smatram bezveznim, i usmerenim na propagandu. Prazan gest.
Usporedba je tačna s obzirom na okolnost da se radi o simboličnim gestama. Srbi su onda poslali svoju poruku svijetu, španci sad. Kolika je razlika između ondašnje SCG i i današnje španije, njihovih međunarodnih pozicija i uloga u dotičnim konfliktima tolika je i razlika u smislu poruka. Srpskocrnogorska nije dočekana s entuzijazmom, niti je izazvala preveliku pozornost. Zanima me hoće li iko osim Izraela primijetiti špansku. Možda si makar kupe kredita kod alkaiđana, pa ih ovi puste malo? španski appeasement pred Osamom? Stokholmski sindrom? Medijska exhibicija? šta li zapravo hoće ti španci?
Link to comment
Ovo bi trebalo da je udarac ispod pojasa zbog rekonkviste, ili nešto drugo? Ako je to u pitanju promašio si ceo fudbal.
You don't say. To je bilo zajebavanje. U izraelsko-palestinski sukob se-ne mešam.
Link to comment
citate li vi sta pise? Hamas obicno jasno i nedvosmisleno preuzima odgovornost za ono sto ucini.niko nije preuzeo odgovornost - mozda je Hamas, a mozda Islamski Dzihad, Al Aksa, salafi grupe...
I sad bi Izrael treba raščistit prvo tko je, polako i forenzički, koja je to od tih bandi - prije nego što išta poduzme.. :lol: A možda je i Hamas... :Hail: Jasno i nedvosmisleno možda.
Link to comment
Pa zar mora baš svuda neki uravnotežen stav?To je onda stvar neprincipijelnosti, a ne stvar biranja.A rekao sam i da je poltika Izraela bila malo jača nego ranije.Uostalom, ko nas uopšte pita tj. našu vladu oličenu u Mr.Jeremiću i njegovom zaštitniku Mr. Tadiću?Ionako smo boranija!
I to sitna boranija. A Jeremic nema blage beze sa diplomatijom, on je studirao fiziku. A svaka nasa "velika diplomatska pobeda" na kraju ispadne samo marketing za jednokratnu upotrebu. <_< Juce sam cuo podatak na RTS juce da je Hamas ispalio do sada oko 8.000 projektila iz Gaze na Izrael. Nije cudno sto nisu mogli vise da trpe to.Nisu oni uopste naivni i ja podrzavam Izrael u ovom slucaju. A Palestinci su krivi za onoliko zrtava jer koriste civile kao zivi stit. Edited by Rike
Link to comment
I to sitna boranija. A Jeremic nema blage beze sa diplomatijom, on je studirao fiziku. A svaka nasa "velika diplomatska pobeda" na kraju ispadne samo marketing za jednokratnu upotrebu. <_<
Са'ће супер Феђа да осветла образ српске дипломатије у Њујорку. Има исто толико година искуства у бизнису колико Вук свећица на торти па ти види!
Juce sam cuo podatak na RTS juce da je Hamas ispalio do sada oko 8.000 projektila iz Gaze na Izrael. Nije cudno sto nisu mogli vise da trpe to.Nisu oni uopste naivni i ja podrzavam Izrael u ovom slucaju. A Palestinci su krivi za onoliko zrtava jer koriste civile kao zivi stit.
Требало би да знаш да наш војноиндустријски комплекс (убаци у то и белетристику/новинарство Лазањског) врло добро сарађује с Израелом и да би свако представљање аргумената друге стране (ма какви они били) било крајње непожељно. Не оспоравам да ови нису испалили 8000 али је чињеница да си само гледао израелска разарања у емисији код оне појаве.
Link to comment
I sad bi Izrael treba raščistit prvo tko je, polako i forenzički, koja je to od tih bandi - prije nego što išta poduzme.. :lol:
Ne, nego treba da pobije sumarno sve, a Jehova neka ih razvrsta. Izem ti logiku.
Link to comment
Ne, nego treba da pobije sumarno sve, a Jehova neka ih razvrsta. Izem ti logiku.
Ne, nećemo odmah na redukciju ad absurdum; koliko se sjećam Hamas je razbio nešto palestinskih glava i propucao nešto palestinskih srdaca da bi bio 1 i jedini gospodar situacije u Gaza Stripu.To osim što donosi neke perksove, na primjer oni mogu odlučiti, kao što i jesu, da im je držanje Gilada Shalita važnije od gladi, oskudice i otvaranja graničnih prijelaza.Međutim, to nosi i neke odgovornosti - svaka raketa i granata koja izlijeće iz Gaze njihova je odgovornost, pa nemojmo se zafrkavati - zar misliš da postoji neki ulaz za ukrijumčarivanje oružja u Gazu na kojem Hamas nema šapu? Ili oružana formacija u Gazi koju nemaju pod nadzorom?Dakle, mene kao i Izrael živo zaboli patka za Gandalfove 'diferencijacije', u Gazi postoji samo jedan telefon s kojim se razgovara - normalno ili oružjem.
Link to comment

Rodzere, lupas kako stignes.prvo, verovatno nije Hamas, obzirom da su do sada preuzimali odgovornost za ono sto rade (sto sam i napisao). Shin Bet tvrdi da se radi o jednoj od salafi grupa.drugo, nemaju kontrolu nad Islamskim Dzihadom, Al Aksom, i salafijama. posebno ne sada, kada pokusavaju da se stabilizuju nakon sudara sa IDF-om.i na kraju, antigerilske (ili antiteroristicke, kako god) akcije su stvar za hirurge, elementarna stvar - ako Izraelci misle da ce odmazdama resiti problem, zajebali su se. ne fercera, nikad nije.

Link to comment
ništa nisi shvatio. Izrael je taj koji je PONOVO prekršio primirje! Evo, kaže čovek:(sad će to i Drugari forumaši da ti dokažu sa par linkova ka Guardian-u i nekoliko Blogova)
Imas pravo... i ja u ovome vidim izvanrednu priliku da izraelci ubiju sto vise dece u gazi. Sasvim opravdano... sto ta deca nisu bolje birala gde ce biti rodjena. Njihova je krivica ako ih antiterorisi pobiju. jasno kao dan.
Link to comment
i ja u ovome vidim izvanrednu priliku da izraelci ubiju sto vise dece u gazi. Sasvim opravdano... sto ta deca nisu bolje birala gde ce biti rodjena. Njihova je krivica ako ih antiterorisi pobiju. jasno kao dan.
idu okolo i traže malu decu da ih kolju. Pa bre, čak ni oni krvoloci od zengi im nisu bili ravni.(za ugravirati u neki PP - Panteon Patetike, i to zlatnim slovima.)
Link to comment

Jel' se apologete izraelskih vojnih akcija takmiče u cinizmu, jbt?šta je nagrada, plaketa sa sočnim osvetničkim citatom iz Starog zaveta?

Link to comment
kakva siledžijska logika...
Držanje čovjeka kojeg čak ni Hamas ne optužuje za ništa osim za to da je izraelski vojnik, 2 godine, bez kontakta sa obitelji i međunarodnim organizacijama je, naprotiv, fino, civilizirano & nobl.
i na kraju, antigerilske (ili antiteroristicke, kako god) akcije su stvar za hirurge, elementarna stvar - ako Izraelci misle da ce odmazdama resiti problem, zajebali su se. ne fercera, nikad nije.
Ma jeli? Čak i poslije onog Olmertova debakla, nešto baš ne čujem huk Hezbolahovih kaćuša. I opet kažem, ajde de kad bi Hamas tim ludiranjem raketama mogao postići išta osim ovoga što se sada zbiva, ajde. A još je najgore što oni to rade jednostavno samo zbog patkometrije s Fatahom i Egiptom i direktiva Sirije i Irana. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Ma jeli? Čak i poslije onog Olmertova debakla, nešto baš ne čujem huk Hezbolahovih kaćuša.
Hezbolahovih kacusa nije bilo ni pre jula 2006. ;)
I opet kažem, ajde de kad bi Hamas tim ludiranjem raketama mogao postići išta osim ovoga što se sada zbiva, ajde. A još je najgore što oni to rade jednostavno samo zbog patkometrije s Fatahom i Egiptom i direktiva Sirije i Irana.
:lol: obicna budalastina. znas li kako je postignuto primirje iz juna 2008 (koje je Izrael prekrsio novembra)?

nakon sto je Hamas dobio izbore 2006-e i nakon sto su 2007-e sprecili puc koji su spremali tupani u DC-u u saradnji sa Dahlanom, Izrael je uveo blokadu Gaze. pa su krenuli "dijalog" i "pregovori"...Hamas: hocemo primirje (prekid vatre + prekid blokade Gaze).Izrael: ne moze.Hamas ispali 10 Kazama.Izrael uzvrati. Hamas: hocemo primirje.Izrael: ne moze.Hamas ispali 20 Kazama.Izrael uzvrati....Hamas: hocemo primirje.Izrael: moze.

Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...