Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

"body count" logika koju su Ameri koristili u Vijetnamu, a sada koriste u Iraku i Avganistanu ne funkcionise. ne funkcionise ni u Palestini.koliko god pobiju, koliko god sruse... uvek ce ostati dovoljan broj jos ocajnijih i jos odlucnijih, da nastave borbu.dobijas bitke, i gubis rat.dovoljno je pogledati udarni foto za danas na Al Dzazirinoj stranici. simbolika je jasna -> http://english.aljazeera.net/mritems/Image...931306734_2.jpg

Link to comment
1. Videcemo. Oba rezona imaju smisla. Tvoj rezon je jasan i ima smisla. Drugi moze da bude da je Hamas imao legitimitet i da je moguce da stanovnistvo moze samo sa frustracijom da gleda kako se korumpirani a nelegitimni Fatah vraca na krilima izraelske ofanzive uz minimalno ili nikakvo poboljsanje zivotnih uslova, sto je sasvim realan svenario.2. Ne secam se sta je bilo u Dzeninu. Ovaj broj zrtava deluje realno po intenzitetu sukoba i trajanju. Na primer, Rusi su pricali o 1000 soetinskih zrtava ali je odmah bilo jasno da je u pitanju preuvelicavanje. Takodje, bilo bi mi zao ako verujes u izraelski spin da je hamas sam ubijao svoju decu.
ne zivi narod od supljih ideoloskih prica, a to je ono sto hamas trenutno nudi. hamas nudi i izraelske napade. sedeci daleko od bliskoistockog sukoba, u toploj kuci, prstiju masnih od pojedenog pecenja i gledajuci na televiziji zajapurene, ljute palestinske mladice kako trce kroz ulice i uzvikuju ratne slogane, cesto imam utisak da je mrznja jaca od zelje za zivotom. a nije. kada bi samo smeli, to bi nam i zitelji gaze potvrdili. otkako je hamas na vlasti u gazi, zivot tamosnjeg stanovnistva se vidno pogorsao. blokada granica, nema posla, nema (legitimne) strane pomoci, nema nicega. stanovnistvo zapadne obale i gaze je tradicionalno radilo u izraelu. za ove iz gaze ni toga vise nema.fatah je dokurcio i bogu i narodu, istina, ali fatah je, za izrael, prihvatljiv pregovaracki partner. za vreme operacija u dzeninu, zbog medijske blokade, pojavile su se svakakve tvrdnje palestinske strane o pokoljima, zlodelima i stotinama mrtvih. saeb erikat je, na bbc-u, izjavio da je pobijeno 500 palestinaca. nezavisna komisija (cini mi se un) je utvrdila da je broj ubijenih bio oko 50. da se razumemo, meni je dovoljno gadno da znam da je necije dete provelo noc u podrumu, drhteci od straha, ali me nervira neodgovorno baratanje neproverenim informacijama na javnom mestu, zbog dokazivanja neke poente.sto se tice informacije o hamasu i ubijanju sopstvene dece, to nisam cuo (procitao sam ovde na forumu jednu recenicu napisanu o tome), tako da nemam misljenje.ako je pitinje kojim medijima vise verujem, palestinskim, ili izraelskim, odgovor je, izraelskim.
Link to comment

koliko je sad bitno pitanje obezbeđivanja te granice gaze prema egiptu? reklo bi se da izrael na tome poprilično insistira, čak su i amerikanci najavili svoje angažovanje na tom području, ako se ne varam.je l' se hamas snabdevao jedino preko te granice?...i kako i na koji način, ako je, je l', i zvanični egipat učestvovao u blokadi gaze?

Link to comment

koga ne mrzi neka pogleda. za bolje informisane mozda malo bajato ili mozda ne? 10 epizoda, ako se ne varam, izvinjavam se na zvuku.... koga ne mrzi neka trazi bolje verzije. trenutno sam kod II epizode, bolja od prve; a treca ce izgleda biti bolja od druge itd. moj utisak je da smo ili slepi kod ociju, ili zelimo da budemo slepiII deopa, nastavite.... do, valjda, X dela

Link to comment
ne zivi narod od supljih ideoloskih prica, a to je ono sto hamas trenutno nudi. hamas nudi i izraelske napade. sedeci daleko od bliskoistockog sukoba, u toploj kuci, prstiju masnih od pojedenog pecenja i gledajuci na televiziji zajapurene, ljute palestinske mladice kako trce kroz ulice i uzvikuju ratne slogane, cesto imam utisak da je mrznja jaca od zelje za zivotom. a nije. kada bi samo smeli, to bi nam i zitelji gaze potvrdili. otkako je hamas na vlasti u gazi, zivot tamosnjeg stanovnistva se vidno pogorsao. blokada granica, nema posla, nema (legitimne) strane pomoci, nema nicega. stanovnistvo zapadne obale i gaze je tradicionalno radilo u izraelu. za ove iz gaze ni toga vise nema.fatah je dokurcio i bogu i narodu, istina, ali fatah je, za izrael, prihvatljiv pregovaracki partner. za vreme operacija u dzeninu, zbog medijske blokade, pojavile su se svakakve tvrdnje palestinske strane o pokoljima, zlodelima i stotinama mrtvih. saeb erikat je, na bbc-u, izjavio da je pobijeno 500 palestinaca. nezavisna komisija (cini mi se un) je utvrdila da je broj ubijenih bio oko 50. da se razumemo, meni je dovoljno gadno da znam da je necije dete provelo noc u podrumu, drhteci od straha, ali me nervira neodgovorno baratanje neproverenim informacijama na javnom mestu, zbog dokazivanja neke poente.sto se tice informacije o hamasu i ubijanju sopstvene dece, to nisam cuo (procitao sam ovde na forumu jednu recenicu napisanu o tome), tako da nemam misljenje.ako je pitinje kojim medijima vise verujem, palestinskim, ili izraelskim, odgovor je, izraelskim.
Cini mi se da ovde radi pomalo navijanje. Cinjenica da neki od liidera Hamasa sede u Siriji ne znaci da su svi kukavice i pobegulje. U tom slucaju Hmasov ministar unutrasnjih poslova vec bi se nekako dokopao Egipta umesto sto je otisao u nebo. Moj utisak je da klasicna prica o huskanju drugih dok sami kradu pare i skoluju decu na Harvardu ne drzi vodu u slucaju Hamasa. Upravo zbog te solidarnosti sa obicnim svetom moglo je da se desi da ta ideologija zadobije simpatije, upravo kao kontrast korumpiranom Fatahu. To sto je Fatah prihvatljiv za Izrael ne znaci stabilnost dok god ne uspeju da ponovo zadobiju poverenje Palestinaca. Stavise, vrlo je moguce da se nekako Hamas umirovi i kao nagradu dobije priznanje ostalih arapskih drzava i zapadni pritisak da se sa njima pregovara i da Fatah ode u istoriju.Opet govoris o nekim ekstremin tvrdnjama Palestinaca koje niko nije pomenuo i koji svakako nisu relevantni. Ja govorim o slikama zapadnih medija, tvrdnjama UN i nekih zapadnih posmataraca (koji nisu anarhosindikalisti) koji sigurno imaju svoje interese, ali u ovom slucaju su, ipak, najpouzdaniji indikator sta se dogadja. Na kraju krajeva, beli fosfor, na primer, niko nije demantovao.
Link to comment
Cini mi se da ovde radi pomalo navijanje. Cinjenica da neki od liidera Hamasa sede u Siriji ne znaci da su svi kukavice i pobegulje. U tom slucaju Hmasov ministar unutrasnjih poslova vec bi se nekako dokopao Egipta umesto sto je otisao u nebo. Moj utisak je da klasicna prica o huskanju drugih dok sami kradu pare i skoluju decu na Harvardu ne drzi vodu u slucaju Hamasa. Upravo zbog te solidarnosti sa obicnim svetom moglo je da se desi da ta ideologija zadobije simpatije, upravo kao kontrast korumpiranom Fatahu. To sto je Fatah prihvatljiv za Izrael ne znaci stabilnost dok god ne uspeju da ponovo zadobiju poverenje Palestinaca. Stavise, vrlo je moguce da se nekako Hamas umirovi i kao nagradu dobije priznanje ostalih arapskih drzava i zapadni pritisak da se sa njima pregovara i da Fatah ode u istoriju.Opet govoris o nekim ekstremin tvrdnjama Palestinaca koje niko nije pomenuo i koji svakako nisu relevantni. Ja govorim o slikama zapadnih medija, tvrdnjama UN i nekih zapadnih posmataraca (koji nisu anarhosindikalisti) koji sigurno imaju svoje interese, ali u ovom slucaju su, ipak, najpouzdaniji indikator sta se dogadja. Na kraju krajeva, beli fosfor, na primer, niko nije demantovao.
mislim da me nisi dobro razumeo. nisam mislio na vodje hamasa, nego na sebe:
sedeci daleko od bliskoistockog sukoba, u toploj kuci, prstiju masnih od pojedenog pecenja i gledajuci na televiziji zajapurene, ljute palestinske mladice kako trce kroz ulice i uzvikuju ratne slogane, cesto imam utisak da je mrznja jaca od zelje za zivotom. a nije.
dobro, mozda sam to mogao i razumljivije napisati.
Link to comment

Interesantan izraelski clanak sa nekim istrazivanjima i statistikama. http://www.israelnationalnews.com/Elections/2009/

Likud, Nationalist and Religious Camps Win Post-Ceasefire Polls by Ernie Singer(IsraelNN.com) A Dialog Institute poll for Channel 10 television showed that if the elections were held now, the center right, nationalist and religious camps would win 64 seats, compared with 54 for Kadima and its potential partners, including Arab parties.The station's political analyst says that some votes that went to the left during the Cast Lead campaign against Gaza terrorists returned to the right, maintaining the bottom line from before the operation.Likud would capture 29 mandates, compared with 26 for Kadima and 14 for Labor. A Channel 2 poll shows Kadima getting only 23, Likud 31 and Labor 15, while Israel is Our Home (Yisrael Beiteinu) would gain 13 votes. The Channel 10 survey awarded 14 seats to the party, headed by Knesset Member Avigdor Lieberman.Based on the Channel 10 poll, the Shas party would get 10 mandates and Meretz's list with the new left party would be worth six seats. Next comes United Torah Judaism with five and the National Union with four. Two mandates each would go to the Jewish Home and Greens parties, one less than the minimum for representation, and the predominantly Arab parties would win only eight seats.The public was split about the military operation, with 41 percent agreeing and disagreeing with the premise that the operation was a success. Of those who disagreed, 31 percent said it was because of its failure to return abducted soldier Gilad Shalit. 18 percent said they did not know. Even among those who thought the operation succeeded, a majority believes the rocket fire will resume in the near future.

Link to comment

Obama je upravo postavio nemoguće uvjete za HAMAS (osim ako ti luđaci odustanu od toga da je tako nešto nemoguće :lol: )Prvo i osnovno, uključivanje Abbasovog PA u nadzor i promatranje graničnih prijelaza u Gazi. :D Prrrrrrrrrrrc!Pa onda - za uključivanje u pregovarački proces o trajnom miru - priznanje prava na postojanje, priznavanje prije postignutih sporazuma i ugovornih obaveza.Prc, prc!Dakle, shit will still fly! - osim ako Obama ne dezavuira sam sebe, ili HAMAS odluči da ipak bude Fatah II. I da im Dahlan bude prihvatljiv član, sudrug ili sugovornik. :P

Link to comment
Obama je upravo postavio nemoguće uvjete za HAMAS (osim ako ti luđaci odustanu od toga da je tako nešto nemoguće :lol: )Prvo i osnovno, uključivanje Abbasovog PA u nadzor i promatranje graničnih prijelaza u Gazi. :D Prrrrrrrrrrrc!Pa onda - za uključivanje u pregovarački proces o trajnom miru - priznanje prava na postojanje, priznavanje prije postignutih sporazuma i ugovornih obaveza.Prc, prc!Dakle, shit will still fly! - osim ako Obama ne dezavuira sam sebe, ili HAMAS odluči da ipak bude Fatah II. I da im Dahlan bude prihvatljiv član, sudrug ili sugovornik. :P
to je za javnost. bitniji pokazatelj predstojecih desavanja i pristupa problemima u regionu je to sto je za glavnog Obaminog coveka u regionu postavljen Dzordz Micel (jako losa vest za cionisticki deo proizraelskog kampa). Edited by Gandalf
Link to comment

A koja je zvanična politika Srbije što se tiče tog sukoba tamo koji traje od osnivanja države Izrael?Ili ovog novijeg sukoba u Gazi?Da li smo protiv terorizma ili smo protiv politike Izraela?

Link to comment
Mora li se uvek praviti izbor između dva zla?
Ah, ti relativizatori!Veće je zlo po meni terorizam i to kao zvanična politika Hamasa u odnosu na politiku Izraela koja sada jeste bila malo jača nego ranije.
Link to comment

Aha, znači ne daj Bože da se, ako se baš mora, zauzme nekakav uravnotežen stav nego baš mora da se bira? I ako se neko ne složi sa tobom on je "relativizator"? :jerry:

Link to comment
×
×
  • Create New...